Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Evidența Legitimați

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #76
    Faceti cum considerati, dar nu uitati ca in mare parte, datorita jucatorilor buni a crescut nivelul la elite cat si in tot circuitul, cu toate ca nu s-au inghesuit foarte multi in ultimii ani, dar e ok si asa (vezi Marchis, Simon, Caminschi, Hurloi, etc)
    Daca stau bine sa ma gandesc eu am crescut odata cu Amaturul, practic pot spune ca provin din Amatur, ca am reusit ca si dl. Buzatu si ca multi altii sa ajung la un nivel ridicat sunt orele multe de antrenament/joc din afara circuitului.

    Eu unul o sa raman in Amatur, termin sezonul la ACS Dumbravita in Divizia A (probabil ca nu o sa pot juca in circuit pana in iunie) ca sunt om de cuvant, iar dupa raman in Divizia B (aici imi cam este locul, momentan), iar daca se scoate si Divizia B, o sa raman in Amatur.
    Nu joc pentru clasamente, campion judetan, sau alte lucruri, ca drept dovada nu am fost niciodata campion judetean, de atatia ani de cand sunt in amatur am jucat la doar 3 TF-uri 2011, 2012 (multi nici macar nu erau in amatur pe atunci) si 2019 cu clasari slabute.. , joc pentru mine, pentru socializare, pentru magazin si pentru sala, cu toate ca mi-ar fi placut sa fie mai puternic circuitul, ba chiar sa fiu printre cei mai slabi, jucam si eu mai bine.

    Cu sportivitate,

    www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
    www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
    https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
    Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
    https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

    Comentariu


    • #77
      Postat în original de Durdun Gheorghe Vezi post
      Faceti cum considerati, dar nu uitati ca in mare parte, datorita jucatorilor buni a crescut nivelul la elite cat si in tot circuitul, cu toate ca nu s-au inghesuit foarte multi in ultimii ani, dar e ok si asa (vezi Marchis, Simon, Caminschi, Hurloi, etc)
      Daca stau bine sa ma gandesc eu am crescut odata cu Amaturul, practic pot spune ca provin din Amatur, ca am reusit ca si dl. Buzatu si ca multi altii sa ajung la un nivel ridicat sunt orele multe de antrenament/joc din afara circuitului.

      Eu unul o sa raman in Amatur, termin sezonul la ACS Dumbravita in Divizia A (probabil ca nu o sa pot juca in circuit pana in iunie) ca sunt om de cuvant, iar dupa raman in Divizia B (aici imi cam este locul, momentan), iar daca se scoate si Divizia B, o sa raman in Amatur.
      Nu joc pentru clasamente, campion judetan, sau alte lucruri, ca drept dovada nu am fost niciodata campion judetean, de atatia ani de cand sunt in amatur am jucat la doar 3 TF-uri 2011, 2012 (multi nici macar nu erau in amatur pe atunci) si 2019 cu clasari slabute.. , joc pentru mine, pentru socializare, pentru magazin si pentru sala, cu toate ca mi-ar fi placut sa fie mai puternic circuitul, ba chiar sa fiu printre cei mai slabi, jucam si eu mai bine.

      Cu sportivitate,
      Pfoiiii,și io credeam ca am scăpat de persecuția servelor tale Georgică.......)))))),glumesc ,o placere sa discuți,socializezi și sa joci cu Georgică Durdun -fiu al amaturului cum te autointitulai te salut cu respecte hapt de la Zalau.
      lemn Primorac carbon
      fete Andro Rasanter R42 ultramax

      Comentariu


      • #78
        Postat în original de rasvan Vezi post
        Părerea mea este că toți amatorii (iar prin amatori înțeleg iubitorii, pasionatii, practicanții etc) tenisului de masă ar trebui să aibă drept de participare la concursurile Amatur. Dar părerea mea nu o consider așa de importantă.
        Totuși....Hotărârile Comitetului Director trebuie să ducă, printre altele, la progresul/îmbunătățirea circuitului Amatur.
        Prin eliminarea legitimaților, nu-mi dau seama unde este progresul... că tocmai au fost scoși din circuit unii dintre cei mai buni participanți. Sau mai exact ce s-a urmărit prin această hotărâre? S-a rezolvat ceva cu această hotărâre?
        Dacă este cineva care să mă lumineze, vă rog !
        Rog C.D. un raspuns la ce a scris Rasvan.

        Cu sportivitate,

        www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
        www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
        https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
        Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
        https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

        Comentariu


        • #79
          Nu ma pot abtine si nu inteleg.... Durdun G. (pe care il apreciez si admir in turnee) daca nu o sa mai fie legitimat, o sa se transforme automat in amator si o sa fie mult mai slab dintr-o data? Si in situatia lui sunt si alti multi jucatori.
          Ce rezolvam atunci defapt? Ii luam placerea de a juca de 2,3 ori pe an in divizie? Cu ce au gresit acestia? Ca s au antrenat mai bine? Ca sunt mai talentati?
          Sau Amaturul este in "razboi" cu FRTM si noi nu stim?
          In loc sa atragem si alti jucatori buni, ii eliminam si pe cei putini care vin la turnee?
          Nu e mai simplu si corect sa fie ceva conditii gen:
          1) n turnee la activ ptr a putea participa la TF sau Regional sau A+?
          2) esti divizionar, atunci nu poti fi campion judetean Amatur
          3) esti divizionar A, ai din start mp fix 40, asa nu poti sa fi pe locul 5 sau 6 in grupa sa

          Comentariu


          • #80
            Postat în original de neluturap Vezi post
            Nu ma pot abtine si nu inteleg.... Durdun G. (pe care il apreciez si admir in turnee) daca nu o sa mai fie legitimat, o sa se transforme automat in amator si o sa fie mult mai slab dintr-o data? Si in situatia lui sunt si alti multi jucatori.
            Ce rezolvam atunci defapt? Ii luam placerea de a juca de 2,3 ori pe an in divizie? Cu ce au gresit acestia? Ca s au antrenat mai bine? Ca sunt mai talentati?
            Sau Amaturul este in "razboi" cu FRTM si noi nu stim?
            In loc sa atragem si alti jucatori buni, ii eliminam si pe cei putini care vin la turnee?
            Nu e mai simplu si corect sa fie ceva conditii gen:
            1) n turnee la activ ptr a putea participa la TF sau Regional sau A+?
            2) esti divizionar, atunci nu poti fi campion judetean Amatur
            3) esti divizionar A, ai din start mp fix 40, asa nu poti sa fi pe locul 5 sau 6 in grupa sa
            Nu. Nu e ok domnule Nelututurap. Nu treb iesc băgați în aceeași oala cu jucătorii amatori de la Elite. Diferența e foarte mare între ce joaca div A și Elite! Este ca și cum Elite ul ar juca cu Avansați!!!? Aia nu mai e nici plăcere și nici antrenament. E masochism! Ba mai mult unii din divizionarii mai au și veleități de mari campioni. Când dă "șarpele" mai ridica și din mâini la tribuna sa facă "valuri" și când "trebuie"...... nu mai atinge mingea!

            Comentariu


            • #81
              Postat în original de buzatu vasile Vezi post

              Nu. Nu e ok domnule Nelututurap. Nu treb iesc băgați în aceeași oala cu jucătorii amatori de la Elite. Diferența e foarte mare între ce joaca div A și Elite! Este ca și cum Elite ul ar juca cu Avansați!!!? Aia nu mai e nici plăcere și nici antrenament. E masochism! Ba mai mult unii din divizionarii mai au și veleități de mari campioni. Când dă "șarpele" mai ridica și din mâini la tribuna sa facă "valuri" și când "trebuie"...... nu mai atinge mingea!
              Doamne,câte frustrări!
              Cum poți privi în ochi pe la turnee oamenii pe care tu vrei sa-i elimini din circuit?
              Oameni care au promovat Amatur,care au organizat o grămadă de turnee la care tu doar ai participat.
              Consider ca trebuie sa intervină CD cu o decizie sau o lămurire,ca să se încheie aceasta disputa neconstructiva.

              Comentariu


              • #82
                Postat în original de Ion Marius Vezi post

                Doamne,câte frustrări!
                Cum poți privi în ochi pe la turnee oamenii pe care tu vrei sa-i elimini din circuit?
                Oameni care au promovat Amatur,care au organizat o grămadă de turnee la care tu doar ai participat.
                Consider ca trebuie sa intervină CD cu o decizie sau o lămurire,ca să se încheie aceasta disputa neconstructiva.
                Nu. Eu te întreb altceva:
                Cum puteți voi sa va uitați în ochii unui amator înaintea partidei sa întindeți mâna și sa urați "bafta" sau "succes".????????

                Comentariu


                • #83
                  Domniilor Claudiu Manoiu si Buzatu Vasile, tocmai tot ce ati explicat aici s a destramat ca un castel de nisip. Jucatorii legitimati POT participa la Olimpiada Scolara.
                  Cred ca ar fi ok si fair play ca si jucatorii legitimati (ma refer la cei din divizia A) sa poata participa in Amatur.

                  Comentariu


                  • #84
                    Din păcate așa este!!!
                    Va fi o competiție neloială!
                    Blade - Timo Boll ZLF - OFF
                    FH - Xiom Sigma II Pro
                    BH- Xiom Sigma II Pro

                    Comentariu


                    • #85
                      Renunt la participarea in Divizia A in detrimentul participarii la competitiile organizate de Amatur Romania.

                      www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                      www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                      https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                      Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                      https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                      Comentariu


                      • #86
                        Postat în original de Durdun Gheorghe Vezi post
                        Renunt la participarea in Divizia A in detrimentul participarii la competitiile organizate de Amatur Romania.
                        Mă bucur că te-ai convins că tot aici este mai bine
                        Hobby: Motoare si ski !
                        http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                        Comentariu


                        • #87
                          Postat în original de GeluBv Vezi post

                          Mă bucur că te-ai convins că tot aici este mai bine
                          Nu m-am convins, stiam

                          www.pingpongshop.ro | Magazin online & offline
                          www.pingpongacademy.ro| Sala dedicata tenis de masa
                          https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy
                          Distribuitor official | Andro - Der Materialspezialist - DHS - Barna Original
                          https://facebook.com/clubsportivpingpongacademy

                          Comentariu


                          • #88
                            Marchis Maximilian se retrage din Divizia A și dorește să joace în continuare în Amatur ...
                            TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                            Comentariu


                            • #89
                              Postat în original de FlorinBN Vezi post
                              Marchis Maximilian se retrage din Divizia A și dorește să joace în continuare în Amatur ...
                              Auuui, nu are voie sa se retraga din Div. A!!!! ))
                              Blade DHS PG 2
                              FH: DHS Hurricane 3
                              BH: Stiga Airoc Astro M

                              Comentariu


                              • #90
                                Mno, nu stiu cum mai e pe acolo ... au contract pe viata ?
                                TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                                Comentariu


                                • #91
                                  Postat în original de FlorinBN Vezi post
                                  Mno, nu stiu cum mai e pe acolo ... au contract pe viata ?
                                  Trebuie intervenit la federatie cumva, numa' sa nu mai joace in Amatur ! ))
                                  Blade DHS PG 2
                                  FH: DHS Hurricane 3
                                  BH: Stiga Airoc Astro M

                                  Comentariu


                                  • #92
                                    Ferenczy Zita se retrage din Diviza A si doreste sa joace in continuare in Amatur. Multumesc!

                                    Comentariu


                                    • #93

                                      Sandu Andrei din Sibiu, renunta la Div A, doreste in Amatur.

                                      (MP 29)

                                      16 ani, o singură participare in Div A



                                      http://www.amatur.ro/tenisdemasa/cls...j=sandu+andrei
                                      Hobby: Motoare si ski !
                                      http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                      Comentariu


                                      • #94
                                        Este jucator si cu mp 5,5(copil,hobby) care a jucat in Divizia A si acum are interzis sa joace in Amatur.
                                        Sunt jucatori care au jucat in Divizia A si au mp sau valoare de open,de elite( jucatori medii sau buni,dar nu automat castigatori ai turneelor la care participa) si nu mai au voie in Amatur. In general toti acestia iubesc Amaturul ,ptr ei este o pedeapsa amara ca nu mai pot juca in Amatur , ptr 1 sau 2 turnee pe an la Divizia A. Pana la urma ce au gresit ca vor sa joace si in Divizia A ? Dc sa ii hulim,sa ii respingem?
                                        Va propun ,cu respect ,sa gasiti ptr divizionarii A mai multa intelegere, sau anumite criterii, ptr ca cei care au crescut odata cu Amaturul,care iubesc Amaturul sa poata juca in continuare.

                                        Trimis de pe al meu SM-G985F folosind Tapatalk

                                        Comentariu


                                        • #95
                                          Buna ziua,
                                          Jucătorii care au jucat in anul competițional 2021-2022 in divizia A iar la sfârșitul campionatului au retrogradat in divizia B, pot participa la turneele Amatur, având in vedere ca sezonul 2022-2023 vor juca in divizia B?
                                          Mulțumesc!


                                          Sent from my iPhone using Tapatalk

                                          Comentariu


                                          • #96
                                            Buna ziua,
                                            tre' sa declare ca nu mai joaca in divizia A (ca si ceilalti care au renuntat). Altfel pot juca in vara asta, iar la toamna se transfera la o echipa de divizia A.

                                            Comentariu


                                            • #97
                                              Buna ziua,
                                              Boca Norbert Arad vrea sa vina si in Amatur inclusiv la concursul de sambata asta ,el a jucat in divizia A pana in iunie dar au retrogradat si va juca din toamna in divizia B.
                                              Banuiesc ca pot sa il pun la elite dar v-as ruga sa ii dati si un MP.Mai jos clasamentul pe luna iunie care poate va ajuta la luarea unei decizii.

                                              Multumesc,
                                              Pitzi

                                              whats my display

                                              Comentariu


                                              • #98
                                                Boca Norbert, Arad - mp 7.4, H

                                                Este acelasi?
                                                TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                                                Comentariu


                                                • #99
                                                  Postat în original de FlorinBN Vezi post
                                                  Boca Norbert, Arad - mp 7.4, H

                                                  Este acelasi?
                                                  Cu k cred Boka
                                                  lemn Primorac carbon
                                                  fete Andro Rasanter R42 ultramax

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de FlorinBN Vezi post
                                                    Boca Norbert, Arad - mp 7.4, H

                                                    Este acelasi?
                                                    Postat în original de patraulea1980 Vezi post

                                                    Cu k cred Boka
                                                    Da,este dar in doi ani un junior la club progreseaza mult din cate se vede ..dupa noul clasament voi cere unificarea celor doua ...acum as vrea sa evit discutii neproductive de ce este Hobby in clasament si va juca la Elite.
                                                    Probabil este tot el , am trimis la el spre confirmare:
                                                    - Botca Norbert, Arad
                                                    Desigur CD poate spune exact cum sa fac si legat de acest aspect.
                                                    Corect este Boka.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X