Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Discutii despre TURNEUL CAMPIONILOR MEDIAS 2023

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Discutii despre TURNEUL CAMPIONILOR MEDIAS 2023

    Buna Ziua tuturor,

    In sfarsit mult asteptatul TURNEU al CAMPIONILOR.
    Dupa cum bine stiti, participantii cu vechime, cam toate turneele finale, ulterior al campionilor au starnit discutii si pareri, si s-au facut presiuni asupra organizatorilor in aceasta privinta, si de aceea vreau sa vin din partea echipei organizatorice din acest an cu cateva lamuriri.
    Acest subiect este deschis special pentru acest scop si as avea rugamintea sa pastram un vocabular in limitele bunului simt sis a fim ingaduitori cu compromisurile organizatorilor de a incerca sa ridice acest regal la inalta sa valoare.

    1.S-a plecat de la premise ca acest turneu sa fie dedicate intradevar campionilor, si valoric , dar si cei care au reusit sa aiba un clasament bun in urma completarii grilei de turnee, si atunci am ajuns dupa mai multe analize si statistici la urmatoarea formula.
    80 Elite , 80 Open, 70 Avansati si 40 Hobby
    Aceasta formula ca de altfel si desfasurarea evenimentului nu mai pot suferi modificari fiind foarte multi factori in calcul.

    2.Dorinta multora de socializare si intrunirea SPIRITULUI AMATUR dar nu separate, ci toti la un loc, si daca se poate sa existe si momente de relaxare si voie buna, si de accea au fost gandite toate categoriile sa faca acreditarea impreuna cu o zi inainte cand se poate socializa foarte bine, sa inceapa turneul cu o poza de grup, care nu a mai fost de la Turneul din Alba Iulia posibila la un TC, sa fie o premiera a campionilor la fel comuna doar in Sala Polivalenta.

    3.Compromisul jucarii inferioarelor in 2 Sali este o asumare a noastra , a organizatorilor si vom face tot posibilul sa decurga fara prea multe diferente.

    4.Grupele de 5 si calificarea a 3 favoriti, au reiesit tot din mai multe analize pe parcursul anilor, si am incercat sa dam posibilitatea celor din “groapa cu lei” adica loc 4 si 5 care aprope la toate turneele finale nu prea au reusit sa plece cu vreo satisfactie de la aceste competiti, si am creat si doua tururi de system dublu K.O pentru ei sa isi masoare puterile intre ei.

    5.Trecerea dupa inferioare cu superioarele si sistemele de pozitionare intr-o singura sala este deasemeni o masura de a da posibilitatea tuturor de aceleasi conditii.

    6.Servirea mesei intr-un Restaurant de top in apropierea Sali Polivalente este tot din aspectul pastrarii evenimentului si tratarii participantilor ca niste adevarati campioni.

    7.Jucarea turneului pe doua zile , inf si superioare si o parte din pozitionari si continuarea cu eliminatorile si restul de pozitionari vine de la experienta reusita in premiere la T.C Alba Iulia 2018

    8.Premierea tuturor categoriilor in acelasi timp este de asemeni un punct forte al evenimentului si da valoare acestui eveniment.

    9.Premierea AMATUR la Restaurant la Cina-Party este de asemeni un element forte al evenimentului unde cei premiati si cei care vor premia nu vor fi supusi presiuni timpului si le da posibilitatea savurarii din plin a trofeului primit-inmanat.

    10.Party-ul de dupa cina este de asemeni un moment de savurat in acest Spirit Amatur si da posibilitatea tuturor de a ramane cu amintiri placate de la rentalnirea pasionatilor de acest sport.

    11.Incarcatura financiara si durata prelungita a acestui eveniment am incercat sa o balansam cu negocieri la sange a servicilor oferite si speram sa beneficiate pe deplin de ele.
    Pe parcursul acestor 4 saptamani toata echipa organizatorica va sta la dispozitie pe acest topic si incearca sa aduca cat mai mult clarificari in orice directie.

    12.Cele 16 Wild Card-uri sunt special gandite pentru cei implicati in desfasurarea si organizarea acestui turneu.


    Multumim anticipat tuturor de intelegere si compasiune.

    Modificare numar participanti per categorie.
    Ultima editare de Zosim1; 26.sep.2023, 20:37.

  • #2
    La turneu final, grupe de 5, se califică 3,deci joci 4 meciuri și pleci acasă, sau mai stai și dumineca să mai joci, dar te mai costă în plus hotelul. Și asta pentru ce ? Ca să îi faci jocurile lui Emi, să îi plătești 75 lei pentru crantanele și să le bagi bani în buzunar la hotelieri ?! Nu, mulțumesc !
    Emi, ca întotdeauna, întreci măsura.

    Comentariu


    • #3
      Turneul Campionilor 2023 reuseste cu aproape acelasi numar de mese ca in 2022 sa aiba un numar de jucatori la jumatate .... si la un pret cu 25 % mai mare . Dezamagitor, mai ales pentru mine care am ales sa promovez la ultima actualizare inainte de TC stiind ca voi avea oricum locul asigurat pe baza numarului de participanti din anul trecut si punctele pe care le-am adunat, aparent nu e asa, poate ar fi trebuit sa mai "stationez" si eu in categorie ....
      Timo Boll Spirit
      Forehand : Tenergy 05
      Backhand : Tenergy 05

      Comentariu


      • #4
        Postat în original de mateidumitru Vezi post
        La turneu final, grupe de 5, se califică 3,deci joci 4 meciuri și pleci acasă, sau mai stai și dumineca să mai joci, dar te mai costă în plus hotelul. Și asta pentru ce ? Ca să îi faci jocurile lui Emi, să îi plătești 75 lei pentru crantanele și să le bagi bani în buzunar la hotelieri ?! Nu, mulțumesc !
        Emi, ca întotdeauna, întreci măsura.
        De ce ești rău Titi,păi în pomelnicul ăla îți zice de mic dejun prinz și masă festiva 🤣🤣🤣

        Comentariu


        • #5
          Nu este cazul sa ne dam "loviți " . 75 lei la T.C. , odată în an , e mult ? Vorbiți cu răutate . Sunt concursuri ,în an , la 50-60 de lei (condiții aproape de 0) . Avem palete de mii de lei , echipament "țiplă" și ne uitam la 75 ☹️.+ că ... mulți din cei ce "mârâie" , nu prind loc . Din 2009 am participat la toate T.C și doar fo doua au fost sub așteptări....restul , poveste ! Fiți acolo și nu o sa va para rău !

          Comentariu


          • #6
            Salutari pentru toti.Nu vreau sa supar pe nimeni...75 de lei taxa?Parca primul ministru a spus ca bunurile de larg consum au preturi plafonate....

            Comentariu


            • #7
              Vor exista jucatori care sa încheie turneul sâmbătă?

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de Dantim Vezi post

                De ce ești rău Titi,păi în pomelnicul ăla îți zice de mic dejun prinz și masă festiva 🤣🤣🤣
                Da, dar nu spune cine le plătește

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de Eltibi Vezi post
                  Vor exista jucatori care sa încheie turneul sâmbătă?


                  Program:

                  Sambata:

                  09.50-14.50 - inferioare elite, hobby - Polivalenta
                  09.25-14.25 - inferioare open, avansati - Generala 5

                  Polivalenta:
                  15.00-16.30 - pozitionare tur 1 elite, open, hobby, avansati (cate 1 meci intre un loc 4 si un loc 5 inferioare)
                  16.00-20.30 - superioare E O A H

                  Duminica, Polivalenta:

                  09.00-10.30 - pozitionare tur 2 (invingatori tur 1), pozitionare tur 3 (invinsi tur 1)

                  10.30 - 14.30 - eliminatorii, pozitionare tur 4 (cate 1 meci intre locurile 3 gr.superioare), pozitionare tur 5 (invinsi primul tur eliminatorii)

                  14.30 - 16.00 - semifinale, finale

                  16.00 - Premierea
                  In mod normal nu, duminica dimineata se desfasoara tururile de repozitionare dintre invingatorii si invinsii din primul tur

                  TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                  Comentariu


                  • #10
                    Am sa raspund punctual la fiecare dintre intrebarile de aici, daca intre timp nu raspunde nici unul din organizatorii implicati.
                    Sunt la decolare pe aeroport si voi revenii la escala si sau la destinatie.
                    Muktumesc de intelegere.

                    Comentariu


                    • #11
                      Postat în original de adilazaroiu Vezi post
                      Nu este cazul sa ne dam "loviți " . 75 lei la T.C. , odată în an , e mult ? Vorbiți cu răutate . Sunt concursuri ,în an , la 50-60 de lei (condiții aproape de 0) . Avem palete de mii de lei , echipament "țiplă" și ne uitam la 75 ☹️.+ că ... mulți din cei ce "mârâie" , nu prind loc . Din 2009 am participat la toate T.C și doar fo doua au fost sub așteptări....restul , poveste ! Fiți acolo și nu o sa va para rău !
                      Fiecare cu părerea lui și cu bugetul lui.

                      Comentariu


                      • #12
                        Vă rog să mutați postările mele în locul special creat pentru discuții. N-am știut de la început că există așa ceva.

                        Comentariu


                        • #13
                          N am știut că fac parte dintr-o comunitate săracă !🤔🤫....bahh , care ești sărac , mana sus !?!😁😁😁😁

                          Comentariu


                          • #14
                            Mie sincer mi se pare puțin 75 de lei pentru turneul final. Și la ce oferă Emi. Sper să prind loc.
                            Nemulțumiri exista orice ai face, nu pune la suflet.

                            Comentariu


                            • #15
                              Postat în original de adilazaroiu Vezi post
                              N am știut că fac parte dintr-o comunitate săracă !🤔🤫....bahh , care ești sărac , mana sus !?!😁😁😁😁
                              Față de alții sunt sărac. Dar nu asta e problema, ci faptul că cineva vrea să mă ia de fraier.

                              Comentariu


                              • #16
                                Daca un jucator nu este eligibil, dar totusi sa zicem prin absurd ca mai raman locuri, este acceptat?
                                Blade : Levi off
                                FH: Nittaku Fastarc S-1
                                BH:Nittaku Fastarc S-1

                                Comentariu


                                • #17
                                  Postat în original de mateidumitru Vezi post

                                  Față de alții sunt sărac. Dar nu asta e problema, ci faptul că cineva vrea să mă ia de fraier.
                                  Va salut cu respect, ma ofer sa va platesc taxa de inscriere!!
                                  Lemn Michael Maze ALC
                                  Forehand Dignics 09c
                                  Backhand: Tenergy 19

                                  Comentariu


                                  • #18
                                    Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                                    Mie sincer mi se pare puțin 75 de lei pentru turneul final. Și la ce oferă Emi. Sper să prind loc.
                                    Și cârcotași vor exista orice ai face, nu pune la suflet.
                                    Din postarea turneului rezultă că Emi oferă apă, cafea și crantanele. E o diferență mare față de ce au oferit alții la un preț de doar 50 lei. Păcat că nu ai participat la turneele făcute de Neluțu Darlea sau Marțienii de la Arad. Atunci ai fi simțit că unii te tratează ca pe un musafir, prieten, iar alții te tratează ca pe un client.

                                    Comentariu


                                    • #19
                                      Postat în original de CatalinCraiu Vezi post

                                      Va salut cu respect, ma ofer sa va platesc taxa de inscriere!!
                                      Fiindcă tu n-ai înțeles ce am scris eu, mă fac și eu că nu înțeleg propunerea ta..

                                      Comentariu


                                      • #20
                                        Postat în original de CatalinCraiu Vezi post

                                        Va salut cu respect, ma ofer sa va platesc taxa de inscriere!!
                                        Nu vrei s-o platesti pe a mea?

                                        Comentariu


                                        • #21
                                          Postat în original de mateidumitru Vezi post

                                          Fiindcă tu n-ai înțeles ce am scris eu, mă fac și eu că nu înțeleg propunerea ta..
                                          eu am inteles ce ati scris dumneavoastra, eu voiam doar sa va ajut cu aceasta taxa de inscriere sa veniti si dumneavoastra sa jucati, sa va intalniti cu prietenii dvs, atata tot, daca doriti cu mare drag va pot ajuta fara nicio problema !
                                          Lemn Michael Maze ALC
                                          Forehand Dignics 09c
                                          Backhand: Tenergy 19

                                          Comentariu


                                          • #22
                                            Postat în original de CatalinCraiu Vezi post

                                            eu am inteles ce ati scris dumneavoastra, eu voiam doar sa va ajut cu aceasta taxa de inscriere sa veniti si dumneavoastra sa jucati, sa va intalniti cu prietenii dvs, atata tot, daca doriti cu mare drag va pot ajuta fara nicio problema !
                                            Îti mulțumesc dar nu practic așa ceva.

                                            Comentariu


                                            • #23
                                              Postat în original de Cornel 67 Vezi post
                                              Mie sincer mi se pare puțin 75 de lei pentru turneul final. Și la ce oferă Emi. Sper să prind loc.
                                              Nemulțumiri exista orice ai face, nu pune la suflet.
                                              Ce oferă....crontanele...îți dau locul meu)))))

                                              Comentariu


                                              • #24
                                                Poate are pita daia lungă ca și atunci cind am foat la A plusul cu tine și a uitat carnea în frigider)))))

                                                Comentariu


                                                • #25
                                                  Aduc eu pălincă Titi slănină tu roșii și ceapă și cine vrea brânză și o punem de o socializare trăsnet stinsă cu bere sau vin)))))))

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X