Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Discutii despre TURNEUL CAMPIONILOR MEDIAS 2023

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de marcu vasile Vezi post
    CHIAR CREDETI CA VALOAREA UNUI CONCURS DE ASEMENEA ANVERGURĂ IN SUMA AIA INFIMĂ.
    Unde puneți eforturile depuse,nopțile nedormite,umblaturi după aprobări ,căutările de pe programe,site-uri și tot felul de acțiuni ca noi cei care sunt acolo ca piese importante sa ne simțim bine.
    Că de fapt asta vrem să fie,,SA NE SIMȚIM BINE ".
    Că dai 75 lei,100 nu are importanță problema este cât de bine ne simțim, cât de mult ne bucurăm Că ne vedem prietenii,ca ne REVEDEM.
    Chiar dacă nu prind loc tot am sa vin,sa dau o mână de ajutor (dacă ma primiți voi fi arbitru pe tot parcursul concursului.
    Asa trebuie sa gândim, cum sa ajutam sa fie nu bine ,chiar foarte bine la acest concurs.
    Nu am nimic cu nimeni dar chiar nu putem sa nu ne mai plângem, ce este asta,haideți sa-i întrebăm pe organizatori dacă nu au nevoie de noi sa facem ca acest turneu sa fie emblema turneelor .
    Va respect pe toți foarte mult și de aceea mă simt mândru ca va cunosc pe toți amaturiști .
    CU STIMA SI MULT RESPECT
    Vă rog să primiți expresia considerației mele. Dacă ajungeți la Mediaș, aveți o sticlă de vin din partea mea, dacă mă căutați. Spiritul Amatur este unic în România. Nicio altă competiție sportivă a amatorilor nu adună atâtea suflete și atâtea energii la un loc. Efortul organizatorilor este considerabil și trebuie susținut de toți participanții în măsura posibilităților. Mult succes!

    Comentariu


    • Postat în original de Eltibi Vezi post
      Ce înseamnă ando?
      Cum se zice, daca stii ce inseamna esti deja batran
      TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

      Comentariu


      • Nu am mai postat de mult sa-mi spun parerea, dar acum ma vad nevoit sa intervin si eu.
        Ar fi prea multe de spus in legatura cu turneul de anul acesta. Dar o sa ma rezum doar la cateva aspecte.
        Si eu cred ca nemultumirile nu sunt in principal doar impotriva taxei prea mari.
        Marea nemultumire este din cauza impunerii fortate de a pierde cel putin trei zile pentru acest turneu. Culmea, inclusiv taxa trebuie achitata de vineri. Cine nu este dispus s-o achite on-line, trebuie sa-si ia cazare de vineri. Sa nu fiu inteles gresit. Si noi de obicei la distante mai mari, ne cazam 2 nopti. Noaptea de vineri si sambata, daca categoria la care eram, juca sambata si duminica plecam, sau noaptea de sambata si duminica, daca se juca duminica si plecam luni. Asa, daca se lungeste concursul si pe duminica, mai trebuie luat cazare si noaptea de duminica - daca vrem sa plecam odihiniti.
        Suntem amatori care fac acest sport de placere si majoritatea mai si lucram. Nu ne putem compara cu cei din Germania din exemplul lui Emi care au fost atata de multumiti ca au participat la turneu pe mai multe zile. Deoarece la competitiile mari internationale e ceva normal sa se desfasoare pe mai multe zile. Acolo joaca profesionisti care din asta traiesc. Ceea ce nu e cazul la noi amatorii.
        Sau s-a mai spus ca toata lumea a fost foarte multumita la turneul de la Alba Iulia, care s-a desfasurat tot pe doua zile. Dar si acolo e cu semnul intrebarii, deoarece pentru participanti au fost costurile reduse la maxim, (mesele inclusiv party) au fost incluse in taxa de inscriere. Ia sa nu fi fost asa, oare ar mai fi fost toata lumea multumita?
        Sau s-a spus ca sunt doar cativa (putini si vocali) carcotasi care contesta acest mod de organizare si restul marea masa cei care sunt multumiti de acest sistem, nu se exprima. Si atunci de ce in ARGUMENTUL PRINCIPAL al domnului Toma, care ma gandesc ca a vorbit in numele Comitetului Director, a fost -cum a mentionat si Toza-
        Originally posted by florin toma View Post
        “In urma consultarilor cu colegii din zona, peste 80% au spus ca prefera locatiile din centrul tarii...Sfintu Gheorghe sau Medias. Pleaca dimineata si seara sunt inapoi acasa..cheltuieli cit mai mici. In nici-un caz Lazarea sau Aradul, indiferent de conditiile oferite. “ Acum s-a schimbat treaba? Apropo Emi, te-ai consultat cu Comitetul Director -in legatura cu modul de organizare- care a avut aceasta parere?
        Eu zic ca situatia este TOTAL invers. De exemplu aici in Arad cu toti cei cu care am vorbit -participanti la turnee- nu sunt multumiti de aceasta impunere. Inclusiv de incasarea taxei de inscriere doar vineri. Dar majoritatea nu-si expun parerea pe forum, deoarece “nu vor sa se puna rau cu stapanirea”.
        Chiar, de ce nu s-a incercat efectuarea unui sondaj (nici acuma nu e prea tarziu), ca mai demult s-a mai facut. Sau de ce nu s-a deschis o lista cu cei care doresc sa participe la Party (cum s-a facut si la turneul Butterfly), si toata lumea era multumita.
        In concluzie totul se rezuma la costuri si timp -si pentru organizatori, dar si pentru participanti-. De aceea ar trebui sa fie aleasa o cale de mijloc pentru ambele parti.

        Comentariu


        • Doar de curiozitate... din Ialomita nu vine niciunul dintre cei 4 ce ar trebui sa ia tricourile de "campion". Ni le puteti trimite prin curier? Mercic.

          Comentariu


          • ADN
            ADN comentat
            Editarea unui comentariu
            Salut!Dacă nu apare niciunul din cei nominalizați o sa le ridic eu și vi le înmânez la primul turneu unde ne vom intersecta.

        • Octavian Andronic - jurnalist și CARICATURIST semna ANDO. 🤗 . " ANDRO " se leagă de cei cu care face confuzie ET . Nimeni nu le știe pe toate . 🙄

          Comentariu


          • Spin este ceva cu efect ... Spriț este cu totul altceva, îl mai confundă unii fără spin.
            TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

            Comentariu


            • Postat în original de Gigi Spin Vezi post
              Octavian Andronic - jurnalist și CARICATURIST semna ANDO. 🤗 . " ANDRO " se leagă de cei cu care face confuzie ET . Nimeni nu le știe pe toate . 🙄
              Explica tot dacă te bagi în seamă...FĂRĂ CUVINTE ))))))

              Comentariu


              • Postat în original de FlorinBN Vezi post
                Spin este ceva cu efect ... Spriț este cu totul altceva, îl mai confundă unii fără spin.
                Si ce spinuri ies uneori dupa cate un spritz......irepetabile.

                Comentariu


                • " DE ANDO" expresie folosită frecvent de Petrov ( situatie caricaturala ) .

                  Comentariu


                  • OK. " Doar călăul are ultimul cuvânt " .

                    Comentariu


                    • Alin ! Ce facem noi , in acest circuit , se numește hobbi, nu ! ?
                      Știi tu vreun hobbi( cat-decat serios ) care sa nu coste nimic ? Te comporți că acel pescar care a fost la o balta si

                      nu a prins "mare lucru ", și spune că nu mai merge niciodată la pescuit . Greșit , spun eu ! Îți lipsește PASIUNEA ! (faci o deplasare , că suporter al unei echipe de fotbal , la sute de km. , meciul e pierdut , te ploua , te ninge , ești înjurat ...continui sa te duci , pe bani tai ...de ce ?...din pasiune !)
                      Îți pui întrebări daca sa vii la acest turneu ? Răspunsul e simplu . Pasiunea îți dă răspunsul.




                      Cat despre Emi ! ....Acest turneu îl urca sau îl coboară . Și toată lumea știe asta ! Crede cineva că Emi vrea sa iasă pe ușă din dos ?

                      Vom vedea !

                      Dar cred că după acest moment , Emi fiind tare iritat , va spune pass ! ....și Amatur-ul va avea de pierdut .


                      Rămâneți valori , fara Alin , Adrian,Emi ,Titi , Dan... !
                      ....oricum povestea continuă !

                      Comentariu


                      • Ailioaie Gheorghe-avansați -Comănești
                        Blade-Donic Valdner AR/FH-Rakza7 Soft/BH-Rakza7 Soft

                        Comentariu


                        • Mie personal pachetele propuse de domnul Emi mi se par de bun simt. Singura mentiune e ca numarul de participanti la turneul campionilor ar trebui sa fie acelasi an de an, sau cel putin ar trebuu anuntat la inceputul anului pentru a sti ce avem de facut. Este destul de frustrant sa afli ca nu te califici in ultima secunda si asta datorita faptului ca numarul de participanti impus anul asta este mai mic decat cel de anul trecut cu circa 50%. Si inchei cu o vorba care imi place mie: ,,Nimic nu e prea scump cand e pentru placerea sufletului tau,,. Bafta tuturor. Sunt sigur ca va fi un turneu reusit!!!!
                          BLADE: PRIMORAC CARBON OFF+
                          FH: KOKUTAKU BLutenkirsche 868 TENSION SUPER TACKY
                          BH: Tibhar super defence 40

                          Comentariu


                          • ...și Alin . Am văzut că ești din Arad ! In 2024 , T.C . se va disputa in judetul tau . Sa vezi discuții...😁

                            Comentariu


                            • Cum joaca 6 jucatori jumate pe o masa?

                              Comentariu


                              • Joaca 130 de jucatori pe 20 de mese. Se va afisa din timp sistemul.
                                TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                                Comentariu


                                • Postat în original de FlorinBN Vezi post
                                  Joaca 130 de jucatori pe 20 de mese. Se va afisa din timp sistemul.
                                  5.1.3. La turneele A+, R+ numărul maxim de participanți/masă/zi nu poate fi mai mare de 6.​
                                  deci asta e la misto?

                                  Comentariu


                                  • Nu e.
                                    TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de adilazaroiu Vezi post
                                      Alin ! Ce facem noi , in acest circuit , se numește hobbi, nu ! ?
                                      Știi tu vreun hobbi( cat-decat serios ) care sa nu coste nimic ? Te comporți că acel pescar care a fost la o balta si

                                      nu a prins "mare lucru ", și spune că nu mai merge niciodată la pescuit . Greșit , spun eu ! Îți lipsește PASIUNEA ! (faci o deplasare , că suporter al unei echipe de fotbal , la sute de km. , meciul e pierdut , te ploua , te ninge , ești înjurat ...continui sa te duci , pe bani tai ...de ce ?...din pasiune !)
                                      Îți pui întrebări daca sa vii la acest turneu ? Răspunsul e simplu . Pasiunea îți dă răspunsul.




                                      Cat despre Emi ! ....Acest turneu îl urca sau îl coboară . Și toată lumea știe asta ! Crede cineva că Emi vrea sa iasă pe ușă din dos ?

                                      Vom vedea !

                                      Dar cred că după acest moment , Emi fiind tare iritat , va spune pass ! ....și Amatur-ul va avea de pierdut .


                                      Rămâneți valori , fara Alin , Adrian,Emi ,Titi , Dan... !
                                      ....oricum povestea continuă !
                                      Adi cred că erai valoare ....vad că...pai omul este lucid la cap voi v-ați stricat....păcat de noii membri din Amatur...cred că mă retrag din CIRCU...ITUL...AMATUR...)))

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de remusvasilescu Vezi post
                                        Mie personal pachetele propuse de domnul Emi mi se par de bun simt. Singura mentiune e ca numarul de participanti la turneul campionilor ar trebui sa fie acelasi an de an, sau cel putin ar trebuu anuntat la inceputul anului pentru a sti ce avem de facut. Este destul de frustrant sa afli ca nu te califici in ultima secunda si asta datorita faptului ca numarul de participanti impus anul asta este mai mic decat cel de anul trecut cu circa 50%. Si inchei cu o vorba care imi place mie: ,,Nimic nu e prea scump cand e pentru placerea sufletului tau,,. Bafta tuturor. Sunt sigur ca va fi un turneu reusit!!!!
                                        Dacă te inervează banii te las în locul meu))))

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de adilazaroiu Vezi post
                                          Alin ! Ce facem noi , in acest circuit , se numește hobbi, nu ! ?
                                          Știi tu vreun hobbi( cat-decat serios ) care sa nu coste nimic ? Te comporți că acel pescar care a fost la o balta si

                                          nu a prins "mare lucru ", și spune că nu mai merge niciodată la pescuit . Greșit , spun eu ! Îți lipsește PASIUNEA ! (faci o deplasare , că suporter al unei echipe de fotbal , la sute de km. , meciul e pierdut , te ploua , te ninge , ești înjurat ...continui sa te duci , pe bani tai ...de ce ?...din pasiune !)
                                          Îți pui întrebări daca sa vii la acest turneu ? Răspunsul e simplu . Pasiunea îți dă răspunsul.




                                          Cat despre Emi ! ....Acest turneu îl urca sau îl coboară . Și toată lumea știe asta ! Crede cineva că Emi vrea sa iasă pe ușă din dos ?

                                          Vom vedea !

                                          Dar cred că după acest moment , Emi fiind tare iritat , va spune pass ! ....și Amatur-ul va avea de pierdut .


                                          Rămâneți valori , fara Alin , Adrian,Emi ,Titi , Dan... !
                                          ....oricum povestea continuă !
                                          Nu Adi, se putea face lumeste, și tu ai făcut cred că 2 turnee finale a fost super la unul la care am participat că la celalalt eram valoare))))

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de Dantim Vezi post

                                            Adi cred că erai valoare ....vad că...pai omul este lucid la cap voi v-ați stricat....păcat de noii membri din Amatur...cred că mă retrag din CIRCU...ITUL...AMATUR...)))
                                            Nu generalizati va rog cu cei noi in circuit. Vorbesc in nume personal: m-am apucat de tenis de masa acum doua luni, am jucat weekend de weekend (cateodata si doua turnee) sa ma calific la acest turneu si am facut-o desi la hobby sunt cele mai putine locuri si acum abia astept turneul asta!!!

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de Tofenfor Vezi post

                                              Nu generalizati va rog cu cei noi in circuit. Vorbesc in nume personal: m-am apucat de tenis de masa acum doua luni, am jucat weekend de weekend (cateodata si doua turnee) sa ma calific la acest turneu si am facut-o desi la hobby sunt cele mai putine locuri si acum abia astept turneul asta!!!
                                              Îmi cer scuze dacă nu mai înțeles...eu sint satul de comercializarea acestui circuit de la an la an....mulți membri vechi sau scârbit și sau retras cred că asta o să fac și eu...

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de Dantim Vezi post

                                                Îmi cer scuze dacă nu mai înțeles...eu sint satul de comercializarea acestui circuit de la an la an....mulți membri vechi sau scârbit și sau retras cred că asta o să fac și eu...
                                                o fi pierdere? n-o fi? om vedea

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de adilazaroiu Vezi post
                                                  Alin ! Ce facem noi , in acest circuit , se numește hobbi, nu ! ?
                                                  Știi tu vreun hobbi( cat-decat serios ) care sa nu coste nimic ? Te comporți că acel pescar care a fost la o balta si

                                                  nu a prins "mare lucru ", și spune că nu mai merge niciodată la pescuit . Greșit , spun eu ! Îți lipsește PASIUNEA ! (faci o deplasare , că suporter al unei echipe de fotbal , la sute de km. , meciul e pierdut , te ploua , te ninge , ești înjurat ...continui sa te duci , pe bani tai ...de ce ?...din pasiune !)
                                                  Îți pui întrebări daca sa vii la acest turneu ? Răspunsul e simplu . Pasiunea îți dă răspunsul.




                                                  Cat despre Emi ! ....Acest turneu îl urca sau îl coboară . Și toată lumea știe asta ! Crede cineva că Emi vrea sa iasă pe ușă din dos ?

                                                  Vom vedea !

                                                  Dar cred că după acest moment , Emi fiind tare iritat , va spune pass ! ....și Amatur-ul va avea de pierdut .


                                                  Rămâneți valori , fara Alin , Adrian,Emi ,Titi , Dan... !
                                                  ....oricum povestea continuă !
                                                  Emi oricum spunea pas...frumos era să facă un turneu pe placul tuturor...nu mai scriu nimic că...

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X