Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Discutii despre TURNEUL CAMPIONILOR MEDIAS 2023

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • E foarte simplu ...
    Faceti T.C pe o zi si faceti taxa de 100 de lei, eu asa as participa, ceea ce trebuie sa inteleaga cei care inca nu au inteles e nu e placuta ideea de a face turneu pe 2 zile.
    Hai sa nu spunem ca "Dupa analize...lumea doreste socializare...", hai concret sa vedem cine de-a lungul anului a plecat 400-500km de acasa sa joace sambata, si duminica sa fie prezent la socializare???
    Cine? si a facut asta constant... din 10 turnee sa faca asa la 8?
    se spune ca se doreste pt socializare, ca nu mai stiu ce...Nu e adevarat, din "statisticile de-a lungul anului" nu am vazut/auzit sa fie astfel de oameni super sociabili )))
    Sa fie pe o zi, si poate sa fie taxa si 100-150 de lei..dar sa fie pe o zi.

    Comentariu


    • Postat în original de sasatl Vezi post
      Eu nu prea înțeleg "polemica" aprinsă pe tema taxei de 75 lei ?! ... parcă mai are importanță 25 de lei pentru cineva care se deplasează la un turneu final , câteva sute de kilometri ?! hai să fim serioși , asta nu este o problemă , o dată pe an !
      Însă nu pot să înțeleg , spre DELOC , SCHIMBAREA modului de desfășurare a turneului ... așa , tam-nisam ... doar pentru-că cineva vrea să "experimenteze" la sfârșit de an , exact la turneul cel mai IMPORTANT și poate că și cel mai AȘTEPTAT de toți ?!
      Nu vi-se pare că este ABSURD să joci tot anul după niște REGULI , cu care toții s-au obișnuit , și care să fie schimbate , așa... în ultimul moment , de dragul EXPERIMENTULUI ?!
      .... este mult mai firesc , mai normal și mai logic să desfășurați TURNEUL FINAL , după aceleași reguli după care s-au desfășurat toate celelalte turnee din acel an !!! ... iar de la anul , să începeți EXPERIMENTELE dorite !
      Asta este ca și cum toate turneele din acel an sau ciclu , se desfășoară într-un fel ... iar la mondiale (turneul cel mai important) , jucătorii să se trezească că trebuie să îl joace altfel !!!
      Eu înțeleg că este Amatur ... dar , nici chiar așa !
      Despre ce schimbare vorbiti? Grupe de 5 , calificati cel putin jumatate, grupe superioare de 3 , si eliminatori.
      Am oferit suplimentar si cateva tururi de jocuri a celor necalificati, care s-au tot plans anul ca sunt in groapa cu lei si sunt defavorizati.
      Nu se experimenteaza nimic, asa am jucat si la Alba Iulia..

      Comentariu


      • Postat în original de Miky Vezi post
        E foarte simplu ...
        Faceti T.C pe o zi si faceti taxa de 100 de lei, eu asa as participa, ceea ce trebuie sa inteleaga cei care inca nu au inteles e nu e placuta ideea de a face turneu pe 2 zile.
        Hai sa nu spunem ca "Dupa analize...lumea doreste socializare...", hai concret sa vedem cine de-a lungul anului a plecat 400-500km de acasa sa joace sambata, si duminica sa fie prezent la socializare???
        Cine? si a facut asta constant... din 10 turnee sa faca asa la 8?
        se spune ca se doreste pt socializare, ca nu mai stiu ce...Nu e adevarat, din "statisticile de-a lungul anului" nu am vazut/auzit sa fie astfel de oameni super sociabili )))
        Sa fie pe o zi, si poate sa fie taxa si 100-150 de lei..dar sa fie pe o zi.
        Nu e foarte simplu, este foarte complex un astfel de turneu, si da nu este un turneu gandit sa fie facut in fiecare saptamana, ci ODATA PE AN.
        De ce tot incercati sa generalizati si sa deformati adevarul???

        Comentariu


        • Între timp listele de așteptare cresc, cresc și tot cresc...🙄😁

          Comentariu


          • Postat în original de ovidiu t Vezi post
            Nu se incearca ridicarea pretului! E alt pret, atata tot! Nici nu conteaza ce se ofera, nici nu are sens sa facem comparatii cu alte turnee...
            Cine a stabilit care e pretul corect? Ce inseamna "corect"?
            Craiu s-a oferit sa plateasca taxa de participare unui amaturist care s-a plans de pret si si-a luat-o in freza...ca de fapt, nu asta e problena, pretul, ci sunt alte probleme...
            Daca cineva se ofera sa plateasca unui nemultumit de pret diferenta dintre pretul "corect" si taxa de 75 lei, sigur va fi crucificat (si el!) pe forum.
            Fara a intra in detalii legate de costuri de organizare, toti cei care contesta valoarea taxei nu iau in calcul timpul consumat. Domnilor, aceasta este cea mai importanta resursa consumata de organizatori!!! Si e greu de cuantificat!



            Sent from my SM-G975F using Tapatalk
            Total greșit nu deranjează pe nimeni din cei care ne băgăm în seamă ci modul organizatoric și îl rog să posteze toate pachetele p....uli la hoteluri și prețul meselor ...nici asta nu mă deranjează...mă deranjează ipocrizia....de ce să jucăm două zile, cine vrea poate să socializeze ca și la nunți de trei zile....a mai încercat Emi un turneu în Alba cu înscrieri record...în 10 minute erau ocupate toate locurile păi nici prietenul lui din Brașov nu a primit invitație)))).....eu sint amic cu Emi și totuși nu îmi convine stilul lui de a organiza...îl rog încă o dată să afișeze toate figurile să nu mai zică că, suntem o mina de timpiti care se împotrivesc, deci nu am nimic împotrivă fiecare face ce vrea cu timpul lui dar dăi participantului să aleagă nu să își f...ta banii și timpul cum vrea Emi...apropo cel cu taxa este nea Titi și îl cunosc de...îl inervează banii deci nu se uită la 75 de lei eu nici atit, dacă se juca fiecare categorie în aceeași zi..dar nu poți să te întinzi tu cum vrei că ce ai comisioane la hoteluri...asta a încercat și anul trecut la Piatra Neamț..dar în rest de Ando....

            Comentariu


            • Postat în original de petrescu liviu Vezi post

              Nu stiu ce este atat de special acest turneu. S-au mai organizat turnee la Medias. Se incearca ridicarea pretului la taxa de participare si asta deranjeaza pe multa lume,cred eu! Nu aveti de ce sa va suparati ,aici se discuta nu se iau hotarari.
              Salut,esti si vei ramane prietenul meu ever....dar parca cineva s-a retras pentru cateva picaturi pe podea.....si era "number one"

              Comentariu


              • Postat în original de Zosim1 Vezi post

                Nu e foarte simplu, este foarte complex un astfel de turneu, si da nu este un turneu gandit sa fie facut in fiecare saptamana, ci ODATA PE AN.
                De ce tot incercati sa generalizati si sa deformati adevarul???
                Atunci afișează transparent Emi...nu......

                Comentariu


                • Aia cu Dacia este o discriminare din partea ta la fel și cu premierea unora la hotelul ....li de 5 stele...am crezut că vrei binele Amaturului dar mai dezamăgit total....

                  Comentariu


                  • Apropo CDirector voi ce păziți sinteti marionete exact ca p...imea care conduce tara .....

                    Comentariu


                    • Apropo, terminați cu titulatura asta de turneul campionilor dacă nu participă mulți dintre campionii județeni pe categorii.....Mai bine scrieți cum vreți voi întâlnirea sfârșitului de an sau....

                      Comentariu


                      • Taxa aia de 1 leu să o faceți de 10 lei și mai cumpărați mese și mantinele și Comitetul director să fie cum trebuie sau puneți ca pe vremuri o taxă de cotizație 100 de lei pentru fiecare participant pe an și rezolvați toată mascarada asta...cred că așa veți putea mulțumii pe toată lumea....vă doresc un turneu fericit......

                        Comentariu


                        • Bună seara. Să înțeleg că pentru mai mult de o sută de concurenți(locurile4,5) cele cinci meciuri de sâmbătă se termină la ora 16:30. De la 16:30 până a doua zi(când se mai joacă de fiecare un singur meci), concurenții socializează? La toate turneele concurenții pleacă imediat după ce termină competiția. De ce nu rămân să socializeze? Am văzut finale, chiar și de elite, cu max.douăzeci de pers.în sală. În concluzie ne vom transforma vrând, nevrând în cel puțin 260 turiști prin Mediaș.O fugă după camere de hotel. Pentru un meci.Turneul A+de la Arad, cu inferioare de 6 persoane, superioare de 4, s-a terminat la ore rezonabile.Sunt curios dacă terminați turneul sâmbătă, câți mai rămân,,la socializare"? Cu stimă.

                          Comentariu


                          • E cumva nedrept și contraproductiv sa scrie numai nemultumiti...

                            Mie îmi convine f mult ca sunt doar 4+2 meciuri in grupe in prima zi (la elite e obositor si am 46 ani). Imi convine sa nu conduc ca nebunu 4-5 ore noaptea, obosit. Imi convine ca sambata seara pot bea o bere cu prietenii și sa vad orașul.

                            Succes tuturor și 2 zile memorabile doresc tuturor.

                            Comentariu


                            • Postat în original de Dantim Vezi post

                              Total greșit nu deranjează pe nimeni din cei care ne băgăm în seamă ci modul organizatoric și îl rog să posteze toate pachetele p....uli la hoteluri și prețul meselor ...nici asta nu mă deranjează...mă deranjează ipocrizia....de ce să jucăm două zile, cine vrea poate să socializeze ca și la nunți de trei zile....a mai încercat Emi un turneu în Alba cu înscrieri record...în 10 minute erau ocupate toate locurile păi nici prietenul lui din Brașov nu a primit invitație)))).....eu sint amic cu Emi și totuși nu îmi convine stilul lui de a organiza...îl rog încă o dată să afișeze toate figurile să nu mai zică că, suntem o mina de timpiti care se împotrivesc, deci nu am nimic împotrivă fiecare face ce vrea cu timpul lui dar dăi participantului să aleagă nu să își f...ta banii și timpul cum vrea Emi...apropo cel cu taxa este nea Titi și îl cunosc de...îl inervează banii deci nu se uită la 75 de lei eu nici atit, dacă se juca fiecare categorie în aceeași zi..dar nu poți să te întinzi tu cum vrei că ce ai comisioane la hoteluri...asta a încercat și anul trecut la Piatra Neamț..dar în rest de Ando....
                              Din nou incerci sa denaturezi adevarul.
                              Turneul de la Vintu de jos Anulat deoarece dupa postarea anuntului turneului am scris la rugamintea domnului Pralea o lista cu invitati ai dansului care nu contravenea nicidecum regulamentului si intr-un exces de zel conducerea de atunci a facut presiuni la domnul Pralea care a cedat si a anulat turneul.Si da acel turneu a avut inscrieri rapide de 10 minute deoarece modul de desfasurare al celui anterior cu pauza de masa la restaurant si dupa reloarea jocurilor a fost de foarte multi agreeat, ceea ce denota dorinta multora de a servii masa in conditii propice serviri mesei si un prilej de socializare.

                              Cat tine de postarea pachetelor hoteliere si pt restaurant, este o chestiune de gestionare corecta a acestora si nu doresc sa se intample cum s-a intamplat si la alte dati in alte parti.

                              Rezervarile sunt prioritat a celor cu locuri eligibile, si prefer sa am eu o discutie personala cu cine isi doreste un pachet, decat fiecare sa isi rezerve haotic si dupa sa renunte ca nu a prins loc.Aceasta conventie am stabilit-o cu toti.La 1 Octombrie eu o sa transmit o lista nominala catre toate hotelurile rezervate si avansul aferent si astfel se inlatura toate neplacerile care ar fi putut aparea in cazul rezervarilor directe.

                              Asumarea acestor pachete si a conditilor lor este o chestiune personala si nu vreau sa arunc responsabilitatea in bratele altcuiva.Deci in urma discutilor directe cu cei care doresc pachetele oferite de noi, voi discuta cu fiecare personal si vom stabili corect conditile cerute de catre participant.

                              Cat tine de pachetul de masa si cina deasemeni este o chestiune de gestionare corecta, si asta putem face dupa ce se concretizeaza in mare masura inscrierile ,astfel exista posibilitatea sa fiu solicitat si de cei care sunt locul 100 de pe lista de asteptare.La 1 octombrie vom posta si pachetele pt.servirea mesei in conditii de restaurant, nu vor exista caserole,farfuri de plastic,mancatul in tribune etc.

                              Da si la Piatra Neamt am negociat cu Hotelieri chiar preturi cu 30% 40% mai mici decat regular, si pana la urma , de Ando, toti au platit pret intreg, si am primit destule observatii,

                              Si da Dane la un Hotel Mercure unde rezervarea regulara a unei camere duble fara mic dejun pe 2 zile ajunge la peste 1000 de lei , eu am negociat in pretul asta acces SPA non stop, 2 mic dejun,2 pranzuri, si o cina pt 2 persoane si ăcces Vip si party care insumand acestea ajung lacam la 300 lei de persoana. Si da Dane comisionul meu la Hotel din 1000 lei scazi 600 celalate si raman 200 lei de persoana, ala imi revine mie.De Ando.

                              Am recitit azi noalpte postarile dinaintea turneului Alba Iulia, si ai cam facut copy paste la unele, tot de Ando.

                              Numai trebe sa ai grije ca atunci te-ai trezit cu o suspendare, tot de Ando.

                              Comentariu


                              • Postat în original de Dantim Vezi post
                                Aia cu Dacia este o discriminare din partea ta la fel și cu premierea unora la hotelul ....li de 5 stele...am crezut că vrei binele Amaturului dar mai dezamăgit total....
                                Iarasi denaturezi si bagi vorbe.

                                Premierea liderilor judeteni se desfasoara dimineata de sambata de la orele 8.45-la 9.30 la Sala Polivalenta.

                                Premierea Amatur se desfasoara in cadru festiv la Restaurantul Anomis incepand cu ora 20.00.

                                Discriminare faceti voi cand nu va convine cum vreti voi faceti circ ,de tot Ando, ca doar cedeaza cineva.La fel ca si la Alba Iulia au fost mai multi carcotasi, chiar o proportie mare, spre majoritate, si pana la urma a ramas o EMBLEMA pentru o majoritate covarsitoare..Ca multe alte turnee gestionate de subsemnatul.

                                Sincer imi pare rau de multi dintre amaturisti care sunt satui si cu prea bun simt sa isi exprime punctele de vedere, dar din pacate tot ei vor avea de suferit.

                                Comentariu


                                • Dl. Emi , cu tot respectul , în viață este mult mai bine și mai frumos să fii sincer și onest ... și nu este bine niciodată să întinzi coarda prea mult .
                                  Toată lumea înțelege că aceste turnee sunt organizate nu din prea multă "dragoste" pentru acest sport și nu sunt niște acte de CARITATE
                                  De ce trebuie să ne ascundem după deget și să prostim lumea cu vorbe frumoase ?! ... știți, se spune ca și iadul este pavat cu intenții bune !
                                  Asta este ca și cum a-i sta cu mâna în buzunarul cuiva și să-i povestești privindu-l în ochi , cu zâmbetul pe buze , că o faci spre binele și "plăcerea" lui ... mizând pe "slăbiciunea" lui , despre asta este discuția!
                                  Când am spus că se schimbă regula , m-am referit la faptul că tot anul rotund , oamenii s-au obișnuit să vină de la câteva sute de kilometri , să joace, să socializeze nițel , după care imediat ce își termină meciurile ... pleacă acasă .
                                  De ce trebuie să îl FORȚEZI să stea o zi în plus spunându-i că asta este spre "binele" și "folosul" lui ?! ... cine vrea să rămână să "socializeze" , el rămâne oricum !
                                  Lumea o sa vină oricum , dar nu trebuie să îi mințiți ... Amatur de mult a devenit o AFACERE pentru unii , lucrul ăsta îl știe toată lumea , nu sunt proști ... de ce vă tot ascundeți după deget ?! ... nimeni nu vă ia capul
                                  Îmi cer scuze , a fost cam lung , dar să comprim ... nu este mai simplu și mai onest să spui "da domnule , eu vreau să câștig , pentru mine este o afacere" și atunci se termină orice discuție?! Atâta tot.
                                  Încă o dată , nu vă condamn !

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de sasatl Vezi post
                                    Dl. Emi , cu tot respectul , în viață este mult mai bine și mai frumos să fii sincer și onest ... și nu este bine niciodată să întinzi coarda prea mult .
                                    Toată lumea înțelege că aceste turnee sunt organizate nu din prea multă "dragoste" pentru acest sport și nu sunt niște acte de CARITATE
                                    De ce trebuie să ne ascundem după deget și să prostim lumea cu vorbe frumoase ?! ... știți, se spune ca și iadul este pavat cu intenții bune !
                                    Asta este ca și cum a-i sta cu mâna în buzunarul cuiva și să-i povestești privindu-l în ochi , cu zâmbetul pe buze , că o faci spre binele și "plăcerea" lui ... mizând pe "slăbiciunea" lui , despre asta este discuția!
                                    Când am spus că se schimbă regula , m-am referit la faptul că tot anul rotund , oamenii s-au obișnuit să vină de la câteva sute de kilometri , să joace, să socializeze nițel , după care imediat ce își termină meciurile ... pleacă acasă .
                                    De ce trebuie să îl FORȚEZI să stea o zi în plus spunându-i că asta este spre "binele" și "folosul" lui ?! ... cine vrea să rămână să "socializeze" , el rămâne oricum !
                                    Lumea o sa vină oricum , dar nu trebuie să îi mințiți ... Amatur de mult a devenit o AFACERE pentru unii , lucrul ăsta îl știe toată lumea , nu sunt proști ... de ce vă tot ascundeți după deget ?! ... nimeni nu vă ia capul
                                    Îmi cer scuze , a fost cam lung , dar să comprim ... nu este mai simplu și mai onest să spui "da domnule , eu vreau să câștig , pentru mine este o afacere" și atunci se termină orice discuție?! Atâta tot.
                                    Încă o dată , nu vă condamn !
                                    Cu tot respectul, va invit in aceasta luna sa stati alaturi de mine si sa impartim cheltuielile jumi-juma si dupa turneu satragem linie si sa impartim la fel, dar daca bilantul iese pozitiv eu voi ceda profitul inzecit catre clubul dumneavoastra in materiale sportive.Daca doriti va trimit absolut toate facturile si chitantele ce le-am platit pana acum.

                                    P.S. Sa stiti ca nu fortam pe nimeni, la fel cum nici la Turneul pe echipe nu va fortat nimeni,si nici la Alba Iulia deasemeni.

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de Zosim1 Vezi post

                                      Cu tot respectul, va invit in aceasta luna sa stati alaturi de mine si sa impartim cheltuielile jumi-juma si dupa turneu satragem linie si sa impartim la fel, dar daca bilantul iese pozitiv eu voi ceda profitul inzecit catre clubul dumneavoastra in materiale sportive.Daca doriti va trimit absolut toate facturile si chitantele ce le-am platit pana acum.

                                      P.S. Sa stiti ca nu fortam pe nimeni, la fel cum nici la Turneul pe echipe nu va fortat nimeni,si nici la Alba Iulia deasemeni.
                                      Atunci de ce nu schimbi sistemul de joc și să joace fiecare categorie toate meciurile în aceiași zi....pe bune Emi ....mulțumești pe toată lumea

                                      Comentariu


                                      • Cine vrea să se spargă în figuri nu are decât cine nu doarme o noapte sau deloc și pleacă acasă....ne cunoaștem foate bine și cind ai avut dreptate team susținut când sari calul.....))))))

                                        Comentariu


                                        • Salutare tuturor,
                                          E mare veselie pe aici la voi, ma distrez de minune.
                                          Am iarasi castraonul de popcorn si sticla de...suc rece alaturi, deja am consumat o portie buna.
                                          Despre turneu si organizatoruluii de desfasurare, numai de bine, incercarea e buna.
                                          Acuma si opina mea, nesolicitata desigur, ca "musca in lapte"
                                          1 Despre sistemul de desfasurare pe durata a doua zile, poate fi fezabil.
                                          Partea proasta in acest caz este lipsa de mediarizare anterioara, a discutiilor preliminare cu participantii eligibili.
                                          Asta vine ca si urcarea fortata in categorie inainte de sfarsitul anului competitiional, o surpriza placuta sau mai putin placuta.
                                          Fiind secret modul de desfasurare pana la momentul postarii turneului, e normal ca sunt nemultumiri si se dilueaza interesul, inclusiv pentru miscarea Amatur.
                                          Se va observa cu siguranta si pe liatele de inscrieri.
                                          2 Problema sistemului propus:
                                          Amatur prin propria definite, se adeseaza jucatorilor amatori, iar turneul final vine ca o incununare prentru cei mai activi jucatori din turneu.
                                          Deci propunerea unui turneu cu desfasurare tipic jucatorilor de performanta, nu prea isi are sensul. Daca tot anul se joaca pe principiul "Vini,vidi, vice poi plecare" ,
                                          de unde ati vrea ca pe nepusa masa sa fie de acord cu un alt tip de turneu?
                                          Deci momentan e o eroare implementarea unui turneu de tip profesionist la amatori.
                                          3 Problema desfasurarii calificarilor:
                                          Grupe de 5 cu 3 calificati inseamna 60% rata de calificari, versus grupa de 6 cu 4 calificati procent de 66%. deci o rata mai mica de calicari.
                                          4 Tururile de "consolare"/ repozitionare, o prostie inutila pentru un amator.
                                          Prevederea aceea aberanta ca daca nu joci meciurile de repozitionare de a doua zi ai zero victorii in clasament .
                                          Adica daca ai iesit pe locul 4/5 si ai deja sa presupunem o victorie amarata, pierzi si acea munca depusa daca pleci acasa.
                                          Asta dupa ce ai jucat deja toate meciurile din grupa odata?
                                          um ramane cu prevederea ca poti pleca oricand din turneu?
                                          Chiar daca ofera jocuri in plus, te conditioneaza sa ai cheltuieli duble de cazare/masa pentru un rezultat oricum mediocru.
                                          Ar fi avut sens daca exista sansa unui numar oarecare de recalificati, atunci probabil cu placere merita inca o zi de turneu.​
                                          5 Problema financiara si premierile in functie de cazare
                                          Cheltuielile fiecarui jucator precum si bugetul sau tin de latura privata. Daca are dispinibilitate financiara sau nu de moment.
                                          Aici va adresati jucatorilor care pentru a fi eligibili au cheltuit enorm pentru echipamente si eventual antrenamente (ca doar nu toti sunt talentati),
                                          ca si pentru multele deplasari prin tara la turneele locale.
                                          Am auzit de asemenea de premieri in functie de cazare, adica doar pentru cei cazati in pachetele oferite.
                                          Daca sunt premii oferite de organizatorul local, independent de Amatur, e ok
                                          Altfel, aceasta lasa impresia unei discreditari pe baze financiare a jucatorilor
                                          Atentie, pe toti acesti jucatori isi are baza miscarea Amatur, pe cei care participa constant si investesc timp, bani, efort fizic.

                                          6 Problema organizatorica
                                          Aceta fiind "turneul final Amatur", in mod normal, tehnic si etic ar fi ca Amatur sa organizeze turneul final, nu doar o echipa locala.
                                          Mi-ar fi placut sa vad intreaga echipa Amatur implicata in promovarea pregatirea si desfasurare turneului, precum si prezenta tuturor ca participanti in turneu.
                                          Cu wildcarduri daca altfel nu se poate.

                                          Concluzia personala
                                          Este o idee buna de desfasurare, cu o proasta mediatizare, care propune brusc trecerea de la un sistem amator la unul de performanta.
                                          In fuctie de disponibilitate fiecaruia, poate, poate fi o experienta placuta.
                                          Despre participare, e simplu, daca voi avea bani voi veni, daca nu: va doresc un turneu reusit.
                                          Sa ne revedem sanatosi!

                                          Comentariu


                                          • Turneul campionilor... Hah. V-am spus odata ca o sa complicati lucrurile in asa fel, incat o sa va sara contribuabilii la beregata. Nu era mai simplu cu 2 categorii?:
                                            1.Hobby 0 (Amatori cum era odata)
                                            2.Hobby + (Open)
                                            Unii jucau sambata, ceilalti duminica, iar in taxa de 100 de lei sa spunem intra si un meniu de pranz (incl. desert) si 2 sticle de apa plata buna (nu din aia de 1,15 lei de la Lidl cum dati de obicei). Toata lumea pleca acasa bine mersi, nu obligati oamenii sa plateasca cazare si alte cheltuieli neprogramate.
                                            Oricat de mult ati vrea sa pareti a fi altceva, tot niste chilotari amatori o sa ramaneti.
                                            Iar tu Emi, daca te mananca pe undeva prin zona cefei, de ce incerci sa te scarpini cu piciorul stang?
                                            Democratia este prin definitie vointa maselor (in cazul de fata jucatorii contribuabili), nu sa-i obligati pe acestia sa joace dupa cum cantati voi. Voi trebuie sa faceti cum vor jucatorii din Amatur.
                                            blade : Xiom Hayabusa Z; fh Donic Bluestorm Pro; bh Donic Bluestorm Z2

                                            Comentariu


                                            • Încă o dată dl.Emi , nu am mai vrut să intervin , dar ... "discuția" o provocați și o alimentați d-voastră, INUTIL
                                              Încă o dată , oamenii nu sunt într-atât de "naivi" încât să înghită pe nemestecate absolut totul , tocmai asta enervează pe unii în subiectul ăsta!
                                              Nimeni nu o să vă spună că trebuie să faceți acte de CARITATE , dar este absurd să tot susțineți că voi organizați aceste turnee doar din "dragoste" pentru tenis ... ce Dumnezeu, lucrul ăsta îl înțelege până și un copil care se duce cu bănuțul la "casă"... nimic nu este gratis în ziua de azi !
                                              Am să vă spun un "secret" ... și la noi la Tulcea , un "băiat" s-a apucat să organizeze turnee chiar și în alte județe, bravo lui ... numai că el nu ascunde că din asta vrea să trăiască, nu este un act "criminal" , până la urmă orice efort trebuie "recompensat" .
                                              În rest , numai bine și poate ne-om întâlni vreodată la o bere sau la o ciorbă de pește "adevărată" , așa cum se face la mama ei

                                              Comentariu


                                              • Ca sa devina mai atractiv, mai bine făceați un turneu eliminatoriu cu cei de pe locurile 4 și 5 duminica. Și un premiu de consolare frumos doar pentru locul 1. Numarul de meciuri ar fi acelasi ca in cazul repozitionarii.

                                                Posibil unii jucători sa joace meciurile de repoziționare la caterinca, ducand in derizoriu atmosfera de concurs. Jucătorii trebuie sa simtă ca se bat pt ceva palpabil.

                                                E clar ca sunt f putini cei care înghit ideea de repoziționare. Suntem totusi cei mai buni jucători din amatur, cu pretenții cel puțin de primii 16...sa te bati pt locurile 40/50 este total neatractiv. Eu as juca serios meciul dar cu iarba. Adică cumva tot la mișto.

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de Zosim1 Vezi post

                                                  Iarasi denaturezi si bagi vorbe.

                                                  Premierea liderilor judeteni se desfasoara dimineata de sambata de la orele 8.45-la 9.30 la Sala Polivalenta.

                                                  Premierea Amatur se desfasoara in cadru festiv la Restaurantul Anomis incepand cu ora 20.00.

                                                  Discriminare faceti voi cand nu va convine cum vreti voi faceti circ ,de tot Ando, ca doar cedeaza cineva.La fel ca si la Alba Iulia au fost mai multi carcotasi, chiar o proportie mare, spre majoritate, si pana la urma a ramas o EMBLEMA pentru o majoritate covarsitoare..Ca multe alte turnee gestionate de subsemnatul.

                                                  Sincer imi pare rau de multi dintre amaturisti care sunt satui si cu prea bun simt sa isi exprime punctele de vedere, dar din pacate tot ei vor avea de suferit.
                                                  Nu denaturează nimic și nu mă fa să vorbesc mai multe, ști foarte bine că veteranii Amaturului mai vorbim între noi,poate vrei să afișezi și ce ai vrut să faci la Piatra Neamț....pina la urmă nu ești tu vinovatul pricipal în organizarea turneului final, vinovati sint membri Comitetului director pentru că au avut de unde alege...eu zic să.....sau lasă

                                                  Comentariu


                                                  • Nu denatura...scuze că deja mai umplut de nervi...dacă tot iesi în pierdere pai lasă pe alții care vor să câștige bani din asta

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X