Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Discutii despre TURNEUL CAMPIONILOR MEDIAS 2023

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de Eltibi Vezi post
    Nici eu nu s de acord ca un lider judetean cu 5 turnee sa aibe prioritate in fata mea care joc in fiecare săptămâna .
    N-ai valoare Tibi ) (sper ca stii ca glumesc)

    Comentariu


    • Postat în original de DAniel Burcea Vezi post

      N-ai valoare Tibi ) (sper ca stii ca glumesc)
      Zic sa ai grija ca și Dinamo a avut 4-0 cu foresta 😂

      Comentariu


      • Postat în original de Zosim1 Vezi post

        Desfasurarea turneului pe 2 zile, nu este o noutate in Amatur, intradevar la prima editie la TC Alba Iulia au fost majoritatea surprinsi si nemultumiti,

        Multumesc
        Postat în original de Zosim1 Vezi post

        Intradevar la prima editie la TC Alba Iulia au fost majoritatea surprinsi si nemultumiti"--complet fals


        Pai cum au fost pana la urma ? Ori e fals ori e adevarat ?
        Timo Boll Spirit
        Forehand : Tenergy 05
        Backhand : Tenergy 05

        Comentariu


        • Postat în original de DAniel Burcea Vezi post

          Pai ce facem? vrem calitate sau cantitate? Din pacate, la categoria hobby conteaza in acest moment cantitatea. Puneti-va in locul liderilor judeteni (probabil nu foarte multi in situatia data) invitati sa-si ridice tricourile de campioni dar care nu pot juca. Este placut? Oricum, nr extrem de mic rezervat pentru hobby anul acesta la TC dovedeste ca nu prea vine nici un val din urma. Daca le mai iei si din locurile propuse initial...
          Ce calitate are un lider cu trei turnee si medie mult mai mica decat cei.care.grila plină si cu rezultate bune dar sut din alt județ. Ei au primit tricoul că nu au avut adversari

          Comentariu


          • Postat în original de DAniel Burcea Vezi post

            Pai ce facem? vrem calitate sau cantitate? Din pacate, la categoria hobby conteaza in acest moment cantitatea. Puneti-va in locul liderilor judeteni (probabil nu foarte multi in situatia data) invitati sa-si ridice tricourile de campioni dar care nu pot juca. Este placut? Oricum, nr extrem de mic rezervat pentru hobby anul acesta la TC dovedeste ca nu prea vine nici un val din urma. Daca le mai iei si din locurile propuse initial...
            unde e cantitatea daca joaca:

            si nu joaca:

            ???

            Comentariu


            • Postat în original de GeluBv Vezi post
              Toți spun că meciurile de duminică , (pentru cei necalificati) nu contează.
              Eu am înțeles că aceste meciuri contează. Una este să pleci acasă cu zero victorii si alta este să pleci cu 1-4 victorii.
              Unii merg la turneu si pentru punctele care contează până la TC 2024.
              Eu am inteles ca o etapa din asta de consolare se joaca oricum de sambata, deci daca castigi sambata ai 1 victorie si duminica ai mai avea un meci si faci 2. Daca pierzi sambata mai ai un meci si risti sa pierzi si duminica si oricum sa fi stat degeaba. Poate n-am inteles eu bine formatul totusi .
              Timo Boll Spirit
              Forehand : Tenergy 05
              Backhand : Tenergy 05

              Comentariu


              • Postat în original de Tofenfor Vezi post

                unde e cantitatea daca joaca:

                si nu joaca:

                ???
                unde e calitatea* am vrut sa scriu

                Comentariu


                • Apropo... primii 5 sunt toti lideri judeteni iar ultimii 5 nu

                  Comentariu


                  • Postat în original de DAniel Burcea Vezi post

                    Pai ce facem? vrem calitate sau cantitate? Din pacate, la categoria hobby conteaza in acest moment cantitatea. Puneti-va in locul liderilor judeteni (probabil nu foarte multi in situatia data) invitati sa-si ridice tricourile de campioni dar care nu pot juca. Este placut? Oricum, nr extrem de mic rezervat pentru hobby anul acesta la TC dovedeste ca nu prea vine nici un val din urma. Daca le mai iei si din locurile propuse initial...
                    Sunt 42 de lideri judeteni si 40 locuri la TC la Hobby chiar daca fiecare lider judetean in categoria hobby participa si avea grila plina 2 tot ramaneau pe din afara
                    Timo Boll Spirit
                    Forehand : Tenergy 05
                    Backhand : Tenergy 05

                    Comentariu


                    • Postat în original de Mytro93 Vezi post



                      Pai cum au fost pana la urma ? Ori e fals ori e adevarat ?
                      Aia m a frapat și pe mine dar am zis ca poate am citit eu greșit 😂😂😂😂😂

                      Comentariu


                      • Postat în original de Mytro93 Vezi post



                        Pai cum au fost pana la urma ? Ori e fals ori e adevarat ?
                        Postat în original de DAniel Burcea Vezi post
                        Raspunsul dvs este partial si sa zicem...politically correct! Va contraziceti putin."Intradevar la prima editie la TC Alba Iulia au fost majoritatea surprinsi si nemultumiti". De ce insistati atunci cu acest format? Jucatorii amatur credeti ca au nevoie de acest bonus? de 2 meciuri fara miza? Nu pot decat trage concluzia ca de fapt, va doriti ca aceste meciuri sa fie in numar cat mai mic, lucru care de altfel se va intampla.Concret, de ce nu este posibil formatul cu recalificari? Chiar mi-as dori sa inteleg. Spatiu exista, timp exista (alocat pentru dublu ko), doua zile exista. Nu mi-ati raspuns nimic in legatura cu problema liderilor judeteni invitati la o plimbare in Medias


                        Imi cer scuze se pare ca s-a strecurat o gresala in editarea mesajului meu, scris la volan si am fost confuz cand Daniel a replicat cu nemultumiti , am crezut ca era citatul lui.

                        Exprimarea mea a vrut sa spuna SURPRINSI SI MULTUMITI.

                        Sorry.


                        Comentariu


                        • Postat în original de Mytro93 Vezi post

                          Sunt 42 de lideri judeteni si 40 locuri la TC la Hobby chiar daca fiecare lider judetean in categoria hobby participa si avea grila plina 2 tot ramaneau pe din afara
                          Studiati aici https://www.tenisdemasa.ro/forum/node/1092133/page6

                          Sunt 35 de lideri la Categoria Hobby.Corect

                          Comentariu


                          • Postat în original de Eltibi Vezi post

                            Aia m a frapat și pe mine dar am zis ca poate am citit eu greșit 😂😂😂😂😂
                            Se pare ca a fost o gresala de tiparire.Si de aici si confuzia.

                            Comentariu


                            • Postat în original de Zosim1 Vezi post

                              Se pare ca a fost o gresala de tiparire.Si de aici si confuzia.
                              E Ok, acum se intelege☺️

                              Comentariu


                              • Postat în original de Tofenfor Vezi post

                                unde e calitatea* am vrut sa scriu
                                Pai asta zic si eu, nu nr de turnee da calitatea, ci rezultatele. In maxim 3 turnee la hobby, cu rezultate bune, fara sa castigi, poti trece la avansati. De cealalta parte, poti avea grila plina, faci puncte, cresti in clasament, esti printre primii in judetul tau, dar este un loc artificial, obtinut ca urmare a nr mare de turnee, valoarea ta este de fapt, mult mai mica, insa esti prezent la TC tocmai datorita faptului ca ai jucat, nu pentru ca esti cel mai bun. Ma dau exemplu pe mine. Valoarea mea nu este de locul 5 pe Bucuresti. Sunt foarte multi jucatori in spatele meu in clasament peste mine valoric. Eu am avansat in clasament pentru ca am participat la turnee, nu prin prisma rezultatelor. Atunci cand treci la o categorie superioara, automat punctele sunt mai multe. Iese din grila un turneu cu un anumit nr de puncte si intra altul , de cele mai multe ori cu nr mai mare de puncte, chiar daca rezultatul in acel turneu a fost mai prost decat rezultatul obtinut in turneul eliminat. Este o crestere artificiala, nu reflecta valoarea. Concluzia: totul se bazeaza pe cantitate, nu pe calitate

                                Comentariu


                                • Postat în original de DAniel Burcea Vezi post

                                  Pai asta zic si eu, nu nr de turnee da calitatea, ci rezultatele. In maxim 3 turnee la hobby, cu rezultate bune, fara sa castigi, poti trece la avansati. De cealalta parte, poti avea grila plina, faci puncte, cresti in clasament, esti printre primii in judetul tau, dar este un loc artificial, obtinut ca urmare a nr mare de turnee, valoarea ta este de fapt, mult mai mica, insa esti prezent la TC tocmai datorita faptului ca ai jucat, nu pentru ca esti cel mai bun. Ma dau exemplu pe mine. Valoarea mea nu este de locul 5 pe Bucuresti. Sunt foarte multi jucatori in spatele meu in clasament peste mine valoric. Eu am avansat in clasament pentru ca am participat la turnee, nu prin prisma rezultatelor. Atunci cand treci la o categorie superioara, automat punctele sunt mai multe. Iese din grila un turneu cu un anumit nr de puncte si intra altul , de cele mai multe ori cu nr mai mare de puncte, chiar daca rezultatul in acel turneu a fost mai prost decat rezultatul obtinut in turneul eliminat. Este o crestere artificiala, nu reflecta valoarea. Concluzia: totul se bazeaza pe cantitate, nu pe calitate
                                  in unele cazuri da. dar uitatt-va la exemplele date de mine. primii 5 sunt lideri judeteni dar nu au nici turnee si nici rezultate la turnee... primul are 2 A-uri cu 5 pcte fiecare. asta arata calitate?

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de Tofenfor Vezi post

                                    in unele cazuri da. dar uitatt-va la exemplele date de mine. primii 5 sunt lideri judeteni dar nu au nici turnee si nici rezultate la turnee... primul are 2 A-uri cu 5 pcte fiecare. asta arata calitate?
                                    Clar, nu calitate. Sunt cazuri și cazuri. Nu exista eu am dreptate sau tu ai dreptate. Variabila nr de jucatori/judet este definitorie și din asta rezulta situații diferite. Nu cred ca exista soluție simpla la aceasta problema

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de DAniel Burcea Vezi post

                                      Clar, nu calitate. Sunt cazuri și cazuri. Nu exista eu am dreptate sau tu ai dreptate. Variabila nr de jucatori/judet este definitorie și din asta rezulta situații diferite. Nu cred ca exista soluție simpla la aceasta problema
                                      corect... tocmai de aia exista clasamentul. ca sa ofere ceva cat se poate de aproape de corectitudine la o problema fara solutie

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de Eltibi Vezi post

                                        Zic sa ai grija ca și Dinamo a avut 4-0 cu foresta 😂
                                        Asta nu mi-a placut... Te tin minte. 😬
                                        Blade: lemn off...ce lemn !
                                        Bh: cu tepi
                                        Fh: fara tepi

                                        Comentariu


                                        • De la ... DEMENȚA pe care am trăit-o în 2020-2022 și ale cărei consecințe le simțim și astăzi, în care unii dintre voi m-ați înfierat cu mânie proletară doar pentru simplul fapt că am spus că ”discriminarea de orice fel, în istoria umanității, nu a dus la bine niciodată”, am spus că nu o să mai intervin cu vreun comentariu pe acest forum.
                                          Îmi calc pe inimă și vă spun următoarele:
                                          • Multe dintre ...inovațiile făcute de Emi, nu-mi sunt pe plac, dar nu pot să nu îi iau apărarea împotriva acuzelor care i se aduc. Culmea, mulți dintre cei care-l acuză, nu au organizat vreodată un turneu pentru a simți pe pielea lor ce înseamnă asta. Eu unul, am organizat un turneu, acum câțiva ani, dar nu în Amatur, și mi-a ieșit pe nas;
                                          • Bine că vă revoltați că...se umple Emi de bani de pe urma turneului (ce-ați vrea? s-o facă ...de dragul vostru?), dar nu vă revoltați împotriva blatiștilor/jonglerilor de la Avansați și Open care-și gestionează media astfel încât să mai ciugulească câte ceva; am văzut, din păcate și la turneul pe echipe, jucători de Hobby care ar fi făcut față și la Open, dar au fost ...păstrați pentru a le spori șansele de reușită. La unii dintre blatiști, culmea, le mai dăm și funcții în Amatur. Mai multă ipocrizie nu mi-a fost dat să văd;
                                          • Eu personal, voi juca în orice sistem pe care îl stabilesc organizatorii pentru că vin să mă bucur de mișcare, de întâlnirea cu prietenii, dar, cu toate acestea, îmi permit să-i dau acest sfat lui Emi:
                                          Te rog, nu te încăpățâna, renunță la meciurile pentru clasament că nu interesează pe nimeni să joace așa, în dorul lelii, dacă acele meciuri nu au miză. Folosește varianta pe care a dat-o colegul Burcea pe forum, ca locurile 4 și 5 din grupe să joace un meci decisiv pentru calificarea în superioare sau, măcar locurile 4 să joace meciuri decisive în urma cărora jumătate din locurile 4 să se califice mai departe. Este o idee foarte bună, crede-mă!
                                          Spui că cei de pe locurile 4 sunt pierzători siguri în superioare; nu este deloc așa: un exemplu concret a avut loc chiar astăzi la categoria Open la turneul de la Tg. Secuiesc unde, domnul Bajko Attila (are un joc ofensiv foarte plăcut ochiului) a avut o singură victorie (3-2 în meciul cu mine), s-a calificat de pe 4 și s-a calificat și din superioare. Procentul de 93% nu știu de unde l-ai scos.
                                          Ar mai fi multe de spus: despre tricourile de lider județean, despre scrumul din țara vecină, despre discordia care s-a strecurat în sufletele noastre, a celor din comunitatea Amatur, dar mă opresc aici.
                                          Vă doresc să fiți sănătoși și voioși!
                                          Blade: Nittaku Acoustic;
                                          FH: Butterfly Tenergy 05;
                                          BH: Victas Stiff.

                                          Comentariu


                                          • Foarte bună ideea programările A+ cu data etapei diviziilor A și B . Cred că ar trebui păstrată.

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de Niculae.G Vezi post
                                              Foarte bună ideea programările A+ cu data etapei diviziilor A și B . Cred că ar trebui păstrată.
                                              Naspa ideea.
                                              Daca sa votat pentru reprimirea in Amatur a divizionarilor, de ce sa mai pastram programarile suprapuse cu etapele din Divizie? Nu e logic?

                                              Comentariu


                                              • Buna seara.Se numeste Turneul Campionilor si mare respect pentru Marcel Giosan.Imi doresc sa nu supar pe nimeni!!!Au fost primiti jucatorii de b...a...super a.Acum la festin totul este suprapus peste etapele Frtm.Nasol...cei premiati vor lipsi de la taierea tortului.Ramanem cu vuvuzele.....voi chiar credeti ca unii oameni care "gestionau" turneele ramaneau pe plus?Sagetile contra lui Emi sunt constructive?Emi oare organizeaza acest turneu pentru ca vine iarna si nu are bani de gaze pentru centrala?Apropo chiar m-am contrat telefonic cu el in aceste zile.Venim,platim,taxa jucam....consumam si plecam...nu ne pasa...ei muncesc....multe ore,in timp ce noi poate bem o bere sau facem nani.Am vazut asta la Reghin la memorialul tatalui lui Rares.Si zau ca la polivalenta sau Izvorani am strans de multe ori sala...cei valorosi mergeau la odihna.Hai sa credem ca putem sa fim mai toleranti.

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de tobyas69 Vezi post
                                                  De la ... DEMENȚA pe care am trăit-o în 2020-2022 și ale cărei consecințe le simțim și astăzi, în care unii dintre voi m-ați înfierat cu mânie proletară doar pentru simplul fapt că am spus că ”discriminarea de orice fel, în istoria umanității, nu a dus la bine niciodată”, am spus că nu o să mai intervin cu vreun comentariu pe acest forum.
                                                  Îmi calc pe inimă și vă spun următoarele:
                                                  • Multe dintre ...inovațiile făcute de Emi, nu-mi sunt pe plac, dar nu pot să nu îi iau apărarea împotriva acuzelor care i se aduc. Culmea, mulți dintre cei care-l acuză, nu au organizat vreodată un turneu pentru a simți pe pielea lor ce înseamnă asta. Eu unul, am organizat un turneu, acum câțiva ani, dar nu în Amatur, și mi-a ieșit pe nas;
                                                  • Bine că vă revoltați că...se umple Emi de bani de pe urma turneului (ce-ați vrea? s-o facă ...de dragul vostru?), dar nu vă revoltați împotriva blatiștilor/jonglerilor de la Avansați și Open care-și gestionează media astfel încât să mai ciugulească câte ceva; am văzut, din păcate și la turneul pe echipe, jucători de Hobby care ar fi făcut față și la Open, dar au fost ...păstrați pentru a le spori șansele de reușită. La unii dintre blatiști, culmea, le mai dăm și funcții în Amatur. Mai multă ipocrizie nu mi-a fost dat să văd;
                                                  • Eu personal, voi juca în orice sistem pe care îl stabilesc organizatorii pentru că vin să mă bucur de mișcare, de întâlnirea cu prietenii, dar, cu toate acestea, îmi permit să-i dau acest sfat lui Emi:
                                                  Te rog, nu te încăpățâna, renunță la meciurile pentru clasament că nu interesează pe nimeni să joace așa, în dorul lelii, dacă acele meciuri nu au miză. Folosește varianta pe care a dat-o colegul Burcea pe forum, ca locurile 4 și 5 din grupe să joace un meci decisiv pentru calificarea în superioare sau, măcar locurile 4 să joace meciuri decisive în urma cărora jumătate din locurile 4 să se califice mai departe. Este o idee foarte bună, crede-mă!
                                                  Spui că cei de pe locurile 4 sunt pierzători siguri în superioare; nu este deloc așa: un exemplu concret a avut loc chiar astăzi la categoria Open la turneul de la Tg. Secuiesc unde, domnul Bajko Attila (are un joc ofensiv foarte plăcut ochiului) a avut o singură victorie (3-2 în meciul cu mine), s-a calificat de pe 4 și s-a calificat și din superioare. Procentul de 93% nu știu de unde l-ai scos.
                                                  Ar mai fi multe de spus: despre tricourile de lider județean, despre scrumul din țara vecină, despre discordia care s-a strecurat în sufletele noastre, a celor din comunitatea Amatur, dar mă opresc aici.
                                                  Vă doresc să fiți sănătoși și voioși!
                                                  Multumesc de aprecieri Domnule Tobosaru, dar sincer nu stiu de ce inovatii vorbiti, am lucrat la una in timpul facultatii care am si vrut sa o brevetam , dar nu a fost bine documentata si a fost respinsa, inca nu am vazut-o pe piata si am facut-o prin 95 anul 3 de facultate, si era vorba de intensitatea luminoasa a stopurilor in functie de puterea de franare exercitata pe pedala de frana a soferului.Dar daca tot ati adus aminte de inovatii poate o sa reiau proiectul si o sa il brevetez.
                                                  Cat tine de anumite implementari pe la turneele organizate de mine sunt doar adaptari ale unor sisteme deja existente si folosite in diverse zone, si pe care le-am anticipat ca o evolutie normala, chiar azi mi-am adus aminte cat taraboi a fost pe forum cand am folosit prima data 3 grupe de 4 si dupa 4 grupe superioare de 3 si la fel au sarit toti ca imi bat joc de ei , si azi am vazut 2 turnee A cu astfel de grupe, Deci putem spune ca am fost un vizionar, mai in gluma mai in serios.

                                                  Cat tine de meciurile de pozitionare o sa fie vanate in momentul cand se va introduce sistemul de rating folosit aproape de toate circuitele din lume, si in Amatur astfel se vor elimina toate jongleriile si trantelile de meciuri.
                                                  Meciurile pt clasament intereseaza pe cei care vor un punctaj mai bun la turneu, categoric ca am vazut jucatori care au plecat din sala si la eliminatorii ca era probabilitatea sa mearga prea sus si nu mai iesea media.
                                                  Cat tine de acel sistem cu duel intre 4 si 5 din afara pare foarte bun , dar in gestionarea unui turneu este exact ca acel set de departajare cind 3 jucatori sunt la egalitate perfecta dupa pasi de departajare, adica un fiasco total in gestionarea timpului si o presiune fantastica pe organizatorul tehnic.

                                                  Imi pare rau, ca trebuie sa raspund negativ la toate variantele si propunerile de schimbare a ceva in desfasurare , dar adaptarea numarului de jucatori care a fost o decizie logica si practicata la foarte multe turnee a declansat o avalansa de nemultumiri anumitor jucatori si mai ales celor de la hobby, si tin sa va anunt ca fisierul dupa care se face partea tehnica a acestui turneu este special gandita pt acest Turneu si a necesitat foarte multe ore de lucru din partea lui Florin Apian caruia trebuie toti sa ii multumim, si nu cred ca avem careva competenta sa ne indoim de munca lui si nici atitudinea sa ii dam munca peste cap cu vreo idee.

                                                  Deci sistemul ramane asa cun a fost el gandit si problemele si neregulile care vor fi in urma folosiri lui mi le voi asuma in fata tuturor.

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de Miky Vezi post

                                                    Naspa ideea.
                                                    Daca sa votat pentru reprimirea in Amatur a divizionarilor, de ce sa mai pastram programarile suprapuse cu etapele din Divizie? Nu e logic?
                                                    Pot veni la A , B .

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X