Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A+ "Dunărea Noastră... Descoperă Bucovina", Galați - 18.06.2016

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de dan.niculae Vezi post
    Multumesc pentru raspuns; nu este important a cui este vina, este o situatie care ar trebui tratata cu spirit de sportivitate si corectitudine.
    Multumesc,
    Dan Niculae
    Danut!..Ha ha !.. chiar sperai in sportivitate!?...O atentie marita data viitoare!..Amaturul este o oglinda fidela a societatii in care traim..sunt convins ca in sinea lui impricinatul, se bucura nespus ca a reusit sa "ciupeasca" sau sa-l "faca" pe favoritul nr 1 al turneului de Avansati!..satisfactii mici si marunte pana la urma...caractere la fel de....

    Comentariu


    • Un turneu la superlativ, din toate punctele de vedere, organizat de un bucovinean așa cum a ?nvățat de la ai săi în țara de fag, țara cu cei mai gospodari și ospitalieri oameni din lume. Nu cred că aș putea exprima prin cuvinte exaltarea în fața fiecărei surprize pe care Marcel ne-a devoalat-o, după o rânduială bine chibzuită. Toată gratitudinea și chapeau bas!

      Mulțumesc tuturor participanților pentru această plăcere de a ne revedea, tuturor celor cu care am avut și onoarea să mă întâlnesc la masa de joc și pe lângă ea, în ambele săli în care a fost organizat acest grandios eveniment. Le mulțumesc tuturor celor care au contribuit la organizare și, personal, domnilor Mitică Petrin și Gigi Tufă de la sala CS Activ, doi oameni extraordinari. Felicitări tuturor participanților și premianților, felicitări ieșenilor și în modeosebit lui Cristi și Sebi

      Cât despre noi, am ajuns la ora 1 acasă la Tavi cu următoarea recoltă:


      Iar din ciclul „Am întâlnit și români fericiți”, ne-am pregătit aseară pentru meciul de fotbal. La asemenea delicatesuri chiar nu a contat jocul tricolorilor


      Cel mai important însă, după acest festin, este că soțiile noastre ne trimit obligatoriu la turneele următoare și ne acceptă orele petrecute la sală! Mulțumim Marcel, ai făcut fericiți doi amaturiști!
      Ultima editare de macocco; 20.iun.2016, 07:24.
      TB ZLF & T05/T05FX

      Comentariu


      • Bună ziua, felicitări pentru organizare, (doar caldura bat.o vina, n.a vrut sa tina cu jucătorii , am un mic p.s.intrebare sau sugestie, in general vb.. Am observat ca sunt nemulțumiți de anumite erori a scorului... Ma intrebam, oare de ce nu se poate proceda, cum bine s.a făcut la turneul din Vatra Dornei, un jucător care nu juca momentan la grupa respectiva, arbitra jocul si tinea scorul (exista tabela de marcaj, sau cum se cheamă, la fiecare masă)... Asa cred, ca e mai bine pt toată lumea..

        Trimis de pe al meu D2303 folosind Tapatalk

        Comentariu


        • Ana ,problema nu e ca nu se stia scorul la masa de joc.
          Problema a fost cand a trecut pe foaie, in mod intentionat a fost trecut gresit.
          Cu Dl. Niculae Dan, eu am trecut 3-0 pentru dansul desi nu jucasem.Cu fair play Dl.Dan ma atentionat ca am gresit si am remediat eroarea.
          Cum spunea cineva mai sus ''asta e oglinda fidela a societatii in care traim'' Pai nu vezi, acum nici in morti nu mai poti avea incredere?Aia se scoala din mormant, merg la votare, dupa care intra la loc.Cum mai poti avea incredere in cei vii )

          Comentariu


          • Am înțeles, dnul Mitrea... Si totuși, cu tabela de marcaj ar fi un ajutor.. Ma mir ca nu e prezenta la fiecare joc, oriunde în tara, nu doar la Vatra Dornei ...erori umane, se întâmplă mereu, din diverse motive... Personal, nu tin scorul, cand joc.. Pe mn m.ar ajuta, decât sa stresez adversarul cu intrebarea,, cat e scorul?,,

            Trimis de pe al meu D2303 folosind Tapatalk

            Comentariu


            • Turneul s-a terminat. Sa mai zambim putin !

              Turneul s-a terminat ? Atunci sa mai zambim putin !

              Oh, my God, am I in Haven ?

              Comentariu


              • O constatare interesanta petrecuta la turneele de la AIUD si acesta,la categoria Amatori avansati..

                1)Ambii castigatori sunt ierbari si joaca pe partea de b-hand(exceptie este domnul Radu Serban-care mai si intoarce paleta in mana)cu iarba dr.Neubauer super block.
                2)Marea majoritate a amatorilor, NU stiu sa joace impotriva acestui material.
                Asta nu stirbeste cu nimic din meritul ierbarilor respectivi care au muncit temeinic si timp indelungat sa INVETE sa joace cu un astfel de material.
                Sunt curios sa vad cum se vor descurca cei doi merituosi castigatori de turnee,la sectiunea OPEN.
                Blade: JOOLA BOMB EXTREME.
                Rubber: TENERGY 05 2,1mm.

                Comentariu



                • Unu, doi, unu, doi, ... asta-i sarba de la noi !


                  Nu, nu este ceea ce credeti ! Nu copiez, dar mi-e greu sa trec scorul... M-a batut !


                  Atentie, sefu, suntem filati !



                  Dan, Dan Chirap ! Cum care Dan ? Hai, nu va faceti ca nu stiti !


                  Oare si-au dat seama ca sunt extraterestru ? Ma tradeaza ceva ? S-o tai, sa n-o tai, ... cu efect ?



                  Daca reusesc s-o bag pe sub fileu, sunt mare ! Oare se puncteaza ?



                  Baieti, ascultati la mine: asta este un capac adevarat ! Cum, unde este oala ?



                  Aha, l-am prins ! Choooo !





                  Hi, hi, hi ... (TREI OCHI = adica 2 si 1/4). Va puuuup !

                  Comentariu


                  • Postat în original de iuliu zedler Vezi post
                    Turneul s-a terminat ? Atunci sa mai zambim putin !

                    Oh, my God, am I in Haven ?
                    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                    Comentariu


                    • "Nu ne oprim din joacă atunci când îmbătrânim ci îmbătrânim când încetăm să ne mai jucăm."
                      George Bernard Shaw

                      https://www.facebook.com/profile.php?id=100076731614144


                      https://youtube.com/c/MarianBogdanPloiesti

                      Comentariu


                      • Turneul s-a terminat. Sa nu uitam sa mai zambim !

                        Postat în original de iuliu zedler Vezi post
                        Turneul s-a terminat ? Atunci sa mai zambim putin !

                        Oh, my God, am I in Heaven ?


                        Invidiosilor ! Sa va sun ? I've realy touched the Heaven ! No, dara cum !

                        Comentariu


                        • Buna ziua, inca nu cred ca este real ce am trait la Galați.

                          A fost un vis frumos, trait cu ochii deschisi, cu inima stransa si cu o enorma bucurie.

                          Sunt bucuros ca am participat la acest concurs organizat IREPROSABIL.......cineva spunea ETALON......si eu cred acelasi lucru, este un ETALON DE ORGANIZARE....si pentru acest lucru il felicit pe dl Giosan si toata trupa sa de oameni inimosi.

                          Multumesc tuturor celor ce m-au felicitat si m-au sustinut!!!!!!!

                          Chiar daca cei din Iași(cu exceptia lui Paul Gasner) nu au mai fost cu mine la finala sa ma incurajeze, ca alta data..........au fost insa cei din Bacău, Piatra-Neamț, Ploiești, București si altii .......CARORA VREAU SA LE MULTUMESC FOARTE MULT pentru cuvintele de incurajare din acele momente.

                          Multumiri speciale lui Edi Barbatel, care m-a incurajat permanent......TOATA STIMA .....desi l-am scos din concurs.

                          In rest, ce sa zic ..........sa ne vedem sanatosi........... la OPEN!!!!

                          RESPECT TUTUROR!!!!!!
                          Ultima editare de CRISTI CIORTESCU; 20.iun.2016, 12:08.

                          Comentariu


                          • Turneul s-a terminat. Sa nu uitam sa mai zambim !

                            Turneul s-a terminat. Sa mai zambim putin !


                            Suparat. Suparat sunt Doamne, suparat !


                            Bai, lasati gluma, care ati stins lumina ?


                            Ups, m-au prins paparazi ! Scuze !


                            1-1 se va termina meciul. N-aveti grija, mingea e la mine !


                            Hai, ca esti dragutz !



                            S-o vad venind ... as mai trai o viata !


                            Confuzie !?


                            Cineva de sus ne iubeste (sau poate Tecuciul ?) !


                            Sigur este din alt film !


                            N-ar sti nimeni ca m-am ascuns, numa' or vedea ca nu-s !



                            Lasa, dragule ! Nu-i nimic ca ai pierdut. Castigi deseara, acasa, promit !



                            Avea mersu leganat ... si mi-o cunosc dupa stat ...



                            Cum? Camera ascunsa ? Hai bre, ne lasi ?



                            Hai, lasa mami, nu-i nimic, cresti tu mare !


                            Bai, sa fiu al naibi, asta o fi Fata morgana ?


                            Atentie, motor ! Se filmeaza ...



                            Va spun eu, este fata sefului de la Mital, ca sta prea sus !

                            Comentariu


                            • .. Inainte de finala de la Avansati am intrebat pe Nicola Marian din Constanța cine este fata care va juca cu Cristi Ciortescu.. mi-a raspuns imediat ca este campioana Romaniei la grupa ei de varsta, si cu ca va castiga cu siguranta cu 3-0. Am ramas sa vad din curiozitate ce va fi.. Dupa primele schimburi de mingii, si vazand cat de agresiv loveste junioarea, am cazut pe ganduri; mi se parea nedrept pentru un amator, aflat intr-o forma de exceptie, si dupa multe meciuri grele.. intr-o caldura greu de inchipuit, sa joace ultimul act - finala - cu o jucatoare legitimate, si campioana nationala..

                              ... a fost pentru prima data cand am tinut cu un ierbar.. ( Dar daca ma gandesc mai bine cred ca a fost a doua oara.. prima data a fost tot in acest concurs - am tinut din tot sufletul cu Antal Denes, care a avut un parcurs exceptional in eliminatorii)

                              PS
                              Pentru cei care nu stiu cine a jucat finala, am atasat link-ul urmator:
                              http://www.ziuaconstanta.ro/stiri/sport/camelia-mitrofan-de-la-farul-constanta-dubla-campioana-nationala-galerie-foto-551839.html

                              Eu cred ca fost unul dintre cele mai grele ( tari )concursuri din Amatur.
                              Ultima editare de Dan12; 20.iun.2016, 12:32.

                              Comentariu


                              • Recunosc........ nu am stiut cu cine joc, decat dupa aproximativ o ora dupa ce s-a terminat concursul.....

                                Cred ca am vazut fata antrenandu-se(incalzindu-se) cu Neagu Mircea (de la Open) undeva dupa grupele inferioare ..... dar am crezut ca este si ea jucatoare de OPEN si se pregateste de concurs......

                                O felicit pentru titlurile sale de CAMPIOANA NATIONALA..... si.....are ea timp si pentru titlul de CAMPIOANA AMATUR.......

                                Cu toate ca este cam nedrept pentru participantii AMATORI, pentru cei ce joaca in acest concurs ocazional .....fara antenamente pe la cluburi de tenis, fara antrenori si cu foarte putin timp la dispozitie alocat acestui sport foarte frumos.

                                Comentariu


                                • In primul rand vreau sa felicit pe Lukasz si.Cristi si pe colegii mei de.la indoor care m.au.sustinut !Sunt.in circuitul Amatur de apx 2 ani si pot spune ca a fost cel mai bun turneu la.care.am participat! Organizarea ireprosabila..competitia puternica si meciuri crancene! Ma bucur ca am avut ocazia sa joc.cu finalista.Camelia si sa.castig! UN TURNEU DE.VIS! Felicitari dl Marcel!

                                  Trimis de pe al meu ST23i folosind Tapatalk

                                  Comentariu


                                  • Foarte bine ai spus, asa este; sper sa nu se supere unii organizatori, dar in curand amatorii nu vor avea nicio sansa sa mai castige turnee, pentru ca vin din urma foarte multi junior talentati si AmaTur ul este cel mai bun examen pentru ei..

                                    Te felicit atat pentru rezultat cat si pentru jocul tau.. seamana mai mult cu artele martiale: dezechilibreaza si loveste

                                    Comentariu


                                    • - - - Actualizat - - -

                                      Postat în original de PRIZA TOK Vezi post
                                      O constatare interesanta petrecuta la turneele de la AIUD si acesta,la categoria Amatori avansati..

                                      1)Ambii castigatori sunt ierbari si joaca pe partea de b-hand(exceptie este domnul Radu Serban-care mai si intoarce paleta in mana)cu iarba dr.Neubauer super block.
                                      2)Marea majoritate a amatorilor, NU stiu sa joace impotriva acestui material.
                                      Asta nu stirbeste cu nimic din meritul ierbarilor respectivi care au muncit temeinic si timp indelungat sa INVETE sa joace cu un astfel de material.
                                      Sunt curios sa vad cum se vor descurca cei doi merituosi castigatori de turnee,la sectiunea OPEN.
                                      Buna ziua domnule Gabi, simt ca aveti UN ZAMBET IN COLTUL GURII(), cand citesc constatarea dumneavoastra interesanta..............si curiozitatea de a vedea cum ne descurcam la open!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                                      Recunosc faptul ca va fi foarte greu .....IN GROAPA CU LEI......dar, nu ma tem de nimic....VOI MUNCI SI VOI LUPTA MAI MULT ca pana acum si cred ca vor veni si rezultatele.

                                      Va rog sa priviti ce loc ocupa dl. Roman Bogdan, de la OPEN, jucator care are tot SB pe BH.

                                      Probabil mai sunt si altii, dar eu doar pe dumnealui il cunosc si-mi place cum joaca. Sper sa am si eu in cativa ani, macar performanta sa.

                                      Sper sa ne revedem sanatosi la masa de joc ....in rest ....NUMAI DE BINE!!!!

                                      Comentariu


                                      • Descrierea perfecta nimeni nu o putea spune mai bine!! Tin sa-ti multumesc special pt ca esti un prieten de nadejde care ajuti pe oricine fara sa astepti ceva in schimb..sper sa ma pot revansa candva!!

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de silvinio Vezi post
                                          Ana ,problema nu e ca nu se stia scorul la masa de joc.
                                          Problema a fost cand a trecut pe foaie, in mod intentionat a fost trecut gresit.
                                          Cu Dl. Niculae Dan, eu am trecut 3-0 pentru dansul desi nu jucasem.Cu fair play Dl.Dan ma atentionat ca am gresit si am remediat eroarea.
                                          Cum spunea cineva mai sus ''asta e oglinda fidela a societatii in care traim'' Pai nu vezi, acum nici in morti nu mai poti avea incredere?Aia se scoala din mormant, merg la votare, dupa care intra la loc.Cum mai poti avea incredere in cei vii )
                                          Corecta remarca!...mai mult fair-play-ul va deveni usor, usor o notiune atat de abstracta incat o vom cauta prin dictionare...atentie !! totusi juniorii care vin din urma si care citesc posturile noastre ..vor ramane cu un exemplu clasic de "ciupeala" marunta..si chiar ma - ntreb impricinatul a "bagat asa capul in papusoi"..nu are deloc vreo replica..la Tecuci nu se prea "poarta" ..si lipsa de reaactie este pana la urma un raspuns!..

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de Chuck Vezi post
                                            Corecta remarca!...mai mult fair-play-ul va deveni usor, usor o notiune atat de abstracta incat o vom cauta prin dictionare...atentie !! totusi juniorii care vin din urma si care citesc posturile noastre ..vor ramane cu un exemplu clasic de "ciupeala" marunta..si chiar ma - ntreb impricinatul a "bagat asa capul in papusoi"..nu are deloc vreo replica..la Tecuci nu se prea "poarta" ..si lipsa de reaactie este pana la urma un raspuns!..
                                            Sa zambim ... sa vedem ce spune in final Marcel. Intentia mea nu este sa umbresc frumusetea concursului deci nu mai insist. Personal, cel mai mare castig este ca ne-am vazut si revazut, ca am jucat si ca vom juca la urmatoarele concursuri.
                                            Cred ca singurul lucru care s-ar putea lua in considerare este punctarea acelui meci pentru mine si a celui care ar fi urmat de "bye". Nu am citit regulamentul, nu stiu daca are sens ce scriu eu aici fata de litera regulamentului dar mi-am permis o ultima replica
                                            Ultima editare de dan.niculae; 20.iun.2016, 13:51.

                                            Comentariu


                                            • Sa mai zambim putin, turneul s-a terminat !


                                              Asa-mi trebuie daca joc ... dupa ureche !


                                              Da, este adevarat, Mureșul se varsa in Dunare, la Galați, nu ?



                                              Lasa ca-i astup eu gura .... !



                                              Asta inseamna sa-ti tii gura !



                                              Buuun ! Si acum ce trebuie sa fac ?



                                              Baieti, atentie ! Comanda la mine !



                                              Nu, zau !


                                              Dom'profesor, lucrarea despre tospin este gata. Poftiti !


                                              Usor, tataie, ca nu e meci de dublu !


                                              Ups, m-au prins !



                                              And one, and two, ... Asta-i treaba cu fractiile (sau frectiile ?), baieti. Capisci ? Hai, stiu ca vedeti ca mingea e pe langa, dar ce mai conteaza ?



                                              Cei trei muschetari. Hai, ca stiti povestea ! Respect !



                                              Ei, acum este gata, putem deschide sampania !


                                              Paradox ! Avantajul celor din urma - prind poza de final.



                                              Imaginea unui campion ! ... si satisfactia victoriei finale.


                                              FELICITARI Galați !
                                              Multumiri domnului Mureșan.




                                              Hai, va las ! Noroc si numai bine ! Si nu uitati sa mai zambiti !

                                              Comentariu


                                              • Si din punct de vedere organizatoric, poate anuntarea schemei folosite (bye, cati, cine, de ce, etc) in programarea meciurilor eliminatorii ar permite eventuale reactii in timp real din partea unor colegi care poate nu au verificat foile inainte de a se preda.
                                                Multumesc,

                                                Dan Niculae

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de Chuck Vezi post
                                                  Danut!..Ha ha !.. chiar sperai in sportivitate!?...O atentie marita data viitoare!..Amaturul este o oglinda ficela a societatii in care traim..sunt convins ca in sinea lui impricinatul, se bucura nespus ca a reusit sa "ciupeasca" sau sa-l "faca" pe favoritul nr 1 al turneului de Avansati!..satisfactii mici si marunte pana la urma...caractere la fel de....
                                                  Postat în original de Chuck Vezi post
                                                  Corecta remarca!...mai mult fair-play-ul va deveni usor, usor o notiune atat de abstracta incat o vom cauta prin dictionare...atentie !! totusi juniorii care vin din urma si care citesc posturile noastre ..vor ramane cu un exemplu clasic de "ciupeala" marunta..si chiar ma - ntreb impricinatul a "bagat asa capul in papusoi"..nu are deloc vreo replica..la Tecuci nu se prea "poarta" ..si lipsa de reaactie este pana la urma un raspuns!..
                                                  Nu cred că acest mesaj este reprezentativ pentru măcar 0,001% din acest concurs și nu cred ca ar trebui să rămână în acest thread. După cum spune și dl. Dan, intenția nu este de a umbri frumusețea acestui concurs. Sunt convins de asemenea că nu ați intenționat să jigniți un întreg oraș.
                                                  Ultima editare de macocco; 20.iun.2016, 15:16.
                                                  TB ZLF & T05/T05FX

                                                  Comentariu


                                                  • Trimis de pe al meu GT-I9195 folosind Tapatalk

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X