Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Turneu A+ "Dunărea Noastră... Descoperă Bucovina", Galați - 18.06.2016

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de dan.niculae Vezi post
    Sa zambim ... sa vedem ce spune in final Marcel. Intentia mea nu este sa umbresc frumusetea concursului deci nu mai insist. Personal, cel mai mare castig este ca ne-am vazut si revazut, ca am jucat si ca vom juca la urmatoarele concursuri.
    Cred ca singurul lucru care s-ar putea lua in considerare este punctarea acelui meci pentru mine si a celui care ar fi urmat de "bye". Nu am citit regulamentul, nu stiu daca are sens ce scriu eu aici fata de litera regulamentului dar mi-am permis o ultima replica
    Postat în original de dan.niculae Vezi post
    Si din punct de vedere organizatoric, poate anuntarea schemei folosite (bye, cati, cine, de ce, etc) in programarea meciurilor eliminatorii ar permite eventuale reactii in timp real din partea unor colegi care poate nu au verificat foile inainte de a se preda.
    Multumesc,

    Dan Niculae
    Părere mea, o frază Shakespeariană: Mult zgomot pentru nimic!

    M-a sunat acum Edi Stamate și mi-a spus că nu el a completat rezultatul pe foaie. N-are cont pe forum, a aflat azi de la colegi de mediatizarea excesivă și-și cere scuze dacă a supărat pe cineva. Ba mai mult, m-a rugat să inversez locurile în clasament între el și Dl. Dan Niculae, pentru că așa i se pare normal. Ceea ce o să și fac.
    Cât despre informațiile despre schemele folosite, ele există în anunțul concursului și sunt respectate 100%.
    Numărul de bye-uri nu pot fi anunțate pentru că nu știi niciodată câți jucători ajung, în final, la concurs, dar calculul lor este simplu.
    2 jucători calificați din 22 de grupe superioare ?nseamnă 44 de jucători ce intră pe un tablou multiplu de 8 (8, 16, 32, 64), în cazul nostru 64.
    64-44=20 de bye-uri, deci câștigătorii primelor 20 de grupe au stat în primul tur.
    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

    Comentariu


    • Felicitari organizatorilor! Felicitari tuturor participantilor si in special iesenilor, dl. Cristi Ciortescu-locul I de la avansati, dl Sebi Vasilache-locul II de la open si dl Paul Gasner-locul IV de la incepatorii!Bravo!Frumoasa si deosebita performanta,dl Cristi, aceasta finala castigata impotriva unei adversare valoroase!

      Comentariu


      • Un colaj foarte bine realizat domnule MARIAN BOGDAN va multumesc foarte mult pentru distribuire arat minunat in poze dar la masa de tenis mai putin.FELICITARI pentru realizarea colajului.Sanatate multa.

        Comentariu


        • Ultimele fotografii din Bucovina

          Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

          Comentariu


          • Anunt important !

            Anunt importanat !

            Pastravul de Bucovina, blindat in cobza, cu alaiul sau de bunatatiuri la borcan, au ajuns cu bine la ... Blaj, via Galați - Dunare, dar din pacate s-au inecat in ... vin de Tarnave. Ce sa-i faci ? A fost aflux mare la Blaj aLive, pacat ca vremea a cam stropit (si topit rapid) delicatesele.
            Multumim pe aceasta cale Domnului Giosan si promitem ca o sa tragem Tarnavele mai aproape de Galați (sau Bucovina) cand se va ivi ocazia.
            Felicitari producatorului !
            Sa auzim numai de bine !

            Comentariu


            • Tabela pentru scor s-a folosit si la TF de la Focșani unde jucatorul care urma sa joace, arbitra si asta pentru fiecare masa.

              Comentariu


              • Postat în original de marcelgiosan Vezi post
                Părere mea, o frază Shakespeariană: Mult zgomot pentru nimic!

                M-a sunat acum Edi Stamate și mi-a spus că nu el a completat rezultatul pe foaie. N-are cont pe forum, a aflat azi de la colegi de mediatizarea excesivă și-și cere scuze dacă a supărat pe cineva. Ba mai mult, m-a rugat să inversez locurile în clasament între el și Dl. Dan Niculae, pentru că așa i se pare normal. Ceea ce o să și fac.
                Cât despre informațiile despre schemele folosite, ele există în anunțul concursului și sunt respectate 100%.
                Numărul de bye-uri nu pot fi anunțate pentru că nu știi niciodată câți jucători ajung, în final, la concurs, dar calculul lor este simplu.
                2 jucători calificați din 22 de grupe superioare ?nseamnă 44 de jucători ce intră pe un tablou multiplu de 8 (8, 16, 32, 64), în cazul nostru 64.
                64-44=20 de bye-uri, deci câștigătorii primelor 20 de grupe au stat în primul tur.
                Buna seara, reiterez impresia foarte buna despre acest turneu, organizat de domnul Marcel Giosan. A meritat din plin sa particip.
                Referitor, insa, la cele de mai sus, nu inteleg de ce o foaie de arbitraj a fost completata gresit de unul dintre ceilalti 2 jucatori din grupa, fara sa-i intrebe pe cei care au jucat efectiv cat a fost scorul?!

                Pentru spiritul fair-play-ului, din a carui categorie face parte si Amatur, m-as bucura sa apara unul dintre ceilalti 2 si sa spuna ceva de genul: "Eu am completat, i-am intrebat, dar am inteles gresit, scuze!"



                Gr.superioara nr. 19:
                1. STAMATE EDUARD - Tecuci
                2. NICULAE DAN - București
                3. STANCESCU SEBASTIAN ? Ploiești
                4. ZIMTESCU ADRIAN - Husi

                Comentariu


                • Finala Avansați: Ciortescu Cristi - Mitrofan Camelia



                  Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                  Comentariu


                  • Festivitate de premiere începători

                    https://www.youtube.com/watch?v=dTK9...ature=youtu.be
                    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                    Comentariu


                    • Premiere începători

                      Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                      Comentariu


                      • Festivitate de premiere Avansați

                        https://www.youtube.com/watch?v=vQ2l...ature=youtu.be
                        Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                        Comentariu


                        • Premiere Avansați

                          Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                          Comentariu


                          • Semifinala Open: Vasilache Sebastian - Ionescu Eduard



                            Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                            Comentariu


                            • Superb ! O festivitate de premiere cu fast !

                              Comentariu


                              • Semifinala Open: Lukasz Klimas - Roman Bogdan





                                Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                Comentariu


                                • Intermezzo Photo

                                  take a screenshot
                                  Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                  Comentariu


                                  • Finala Open: Lukasz Klimas - Vasilache Sebastian





                                    Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                    Comentariu


                                    • Festivitate de premiere Open

                                      Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                      Comentariu


                                      • Premiere Open

                                        Ultima editare de marcelgiosan; 21.iun.2016, 08:11.
                                        Blade: Butterfly Amultart; FH: Andro Rasanter R42, BH: Andro Rasanter R37

                                        Comentariu


                                        • Felicitari Marcel! Ai reusit sa duci la capat cu brio inca un turneu. Ne-am simtit excelent, iar organizarea cred ca poarta amprenta unui brend (marca Marcel Giosan) ce se impune cu fiecare turneu pe care il coordonezi.Bravo Bravo Bravo. Echipa din Bacău

                                          - - - Actualizat - - -

                                          Comentariu


                                          • Sa mai zambim putin, turneul s-a terminat !

                                            Sa mai zambim putin, turneul s-a terminat !


                                            Cuvantul este cuvant, pro-misiunea indeplinita !


                                            Ahtiatii astia dupa medalii si premii nici n-au observat ca am shutit premiul cel mare. But, don't worry, I'm, still alive (dar mi-e ciuda ca n-am ajuns la Blaj aLive)!
                                            Bai, firar, si am dat ... tricoul !? Ptiu !



                                            Bai, lasati premierea, murim de curiozitate sa aflam ce este in paharele alea .... !


                                            Hai, c-am gustat ... surpriza. Era diversiune. Sa inceapa premierea !


                                            Ne-a facut-o Marcel. Cupele sunt gaurite ... si nici sampania n-o mai gasim !

                                            Comentariu


                                            • 10.... 10...10.... 10...10.... 10...10.... 10...10.... 10... nu e o greseala, e ecoul!!! Asta este singura nota pe care o pot da! Numai bine!

                                              Comentariu


                                              • Multumiri domnului Mureșan I. pentru profesionalism,tenacitate si devotament.
                                                Aceste ipostaze fabuloase.

                                                Comentariu


                                                • Multumesc D-le Antal ,pentru aprecieri si felicitari inca o data pentru ambitia si daruirea de la masa de tenis . Respect !

                                                  - - - Actualizat - - -

                                                  Multumesc tuturor pentru aprecieri ,d-lui Zendler pentru scenariile imaginate (citeva s-au potrivit la fix).Ma bucur ca am facut parte din echipa galatenilor mei in frunte cu d-nul Giosan . sa ne revedem sanatosi si cu chef de tenis.
                                                  Ultima editare de Muresan Ioan; 21.iun.2016, 14:24.

                                                  Comentariu


                                                  • Trebuie sa recunosc, am fost la destule congrese medicale care NU s-au ridicat la inaltimea organizarii de la acest concurs. Felicitari lui Marcel Giosan si echipei, sper sa mai vedem astfel de evenimente. Daca ar fi fost putin mai racoare, as fi fost de-a dreptul incantat.

                                                    Deja ma gandesc, la turneul final oare ce-o sa mai inventeze Marcel?
                                                    Iulian Toma

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X