Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Dezbateri curente

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • http://www.amatur.ro/tenisdemasa/pla...eriu/Novaci-GR

    Mihalcea Stefan Tiberiu are obligatia să se înscrie , de la data de 01.10.2022, timp de un an numai la categoriile avansati sau open,(minim 1 an) binenteles că dacă obtine MP minim 20 poate să se înscrie și la categoria Elite.​

    Comentariu


    • Am postat si pe pagina de turneu, dar a fost cumva ocolit subiectul ( dl. Manoiu mi-a lasat un mesaj ca s-a facut din graba si vor fi editate grupele pe forum , dar nu era vorba ca nu erau afisate corect, ci nu erau generate corect ) asa ca il voi expune din nou si aici .

      La turneul A de la Targoviste la Hobby grupele nu au fost generate corect si nu s-a respectat MP . In primul rand grupele au fost generate cu 3 persoane care nu s-au prezentat Gr. Inf. 1 , 2 si 6 (acestea erau grupe de 5 si au ramas de 4 prin neprezentare) . Dupa ce s-au generat grupele cu aceste persoane lipsa , a mai aparut un inscris cu intarziere , acesta a fost trecut din pix pe foaie la prima grupa care era de 4 (desi jucatorul avea media mai mare decat mine care eram ultimul in grupa) chiar in timpul desfasurarii primului meci - Gr. Inf. 7 . Nu mi se pare deloc corect atata timp cat au existat grupe de 4 unde locul 4 avea 0 mp si eu am fost in grupa de 5 cu 4.89 MP . Gr. Inf. 7 a avut jucatori cu media - 9.04 , 8.25 , 5.11 , 5.1 , 4.89 . Pe de alta parte au fost urmatoarele grupe : Grupa 1 : Locul 4 si 5 au 0 MP si locul 3 absent, Grupa 2 : Locul 5 cu MP 0 si locul 4 absent Grupa 3 : Locul 4 si 5 au 0 MP , Grupa 4 : Locul 4 cu MP - 4 si Locul 5 cu MP - 0, Grupa 5 : Locul 4 cu MP - 4 , Locul 5 cu MP - 0 , Grupa 6 : Locul 4 cu MP - 4.6 , Locul 5 absent , Grupa 8 (grupa de 4) - Locul 4 cu MP 0 ....

      Am spus despre faptul ca sunt in grupa de 5 si suntem toti cu medie in timp ce sunt grupe de 4 cu MP 0 pe ultimul loc, mi s-a spus ca am avut ghinion la tragere... cand in timpul primului meci afli ca in loc de 4 sunteti defapt 5 in grupa din care toti sunt peste tine din cauza ca nu s-a respectat regula grupelor iti cam ia cheful de joc... din cauza acestui lucru as dori ca acest turneu sa nu imi apara deloc pe grila, doar sa fie pastrat la statistici , nu vreau sa imi apara 0 mai ales ca eu consider ca am fost nedreptatit.

      Multumesc si sper ca pe viitor sa nu se mai intample astfel de lucruri care sa strice experienta unui turneu.
      Timo Boll Spirit
      Forehand : Tenergy 05
      Backhand : Tenergy 05

      Comentariu


      • Văd că tot insistați și vă aduc la cunoștință că grupa dumneavoastră a fost de 4 jucători!
        A
        Blade - Timo Boll ZLF - OFF
        FH - Xiom Sigma II Pro
        BH- Xiom Sigma II Pro

        Comentariu


        • Se pare că regula șarpelui este opțională sau poate fi interpretată la libera alegere (de la cap la coadă sau invers) a organizatorului. Altă explicație nu este pentru alcătuirea grupelor inferioare Open-Târgoviște. Pentru 70 participanți, grupele 1 și 2 trebuiau să fie de 5 jucători și nu grupele 11 și 12. Despre conținutul grupelor ..... e alta mâncare de șarpe tocat mărunt!
          Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
          FH: Butterfly - Dignics 80
          BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

          Comentariu


          • Postat în original de mihais mioveni Vezi post
            Se pare că regula șarpelui este opțională sau poate fi interpretată la libera alegere (de la cap la coadă sau invers) a organizatorului. Altă explicație nu este pentru alcătuirea grupelor inferioare Open-Târgoviște. Pentru 70 participanți, grupele 1 și 2 trebuiau să fie de 5 jucători și nu grupele 11 și 12. Despre conținutul grupelor ..... e alta mâncare de șarpe tocat mărunt!
            Nu este obligatoriu, ba din contră , organizatorul face permutările cerute de program pentru o distribire cat mai corectă a jucătorilor din aceiași localitate.
            Hobby: Motoare si ski !
            http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

            Comentariu


            • Postat în original de ClaudiuManoiu Vezi post
              Văd că tot insistați și vă aduc la cunoștință că grupa dumneavoastră a fost de 4 jucători!
              A
              Claudiu, nu se face asa! Dacă era un jucator cu MP mai mic decat ceilalti era corect. Asa că ....
              Hobby: Motoare si ski !
              http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

              Comentariu


              • Postat în original de Mytro93 Vezi post
                Am postat si pe pagina de turneu, dar a fost cumva ocolit subiectul ( dl. Manoiu mi-a lasat un mesaj ca s-a facut din graba si vor fi editate grupele pe forum , dar nu era vorba ca nu erau afisate corect, ci nu erau generate corect ) asa ca il voi expune din nou si aici .

                La turneul A de la Targoviste la Hobby grupele nu au fost generate corect si nu s-a respectat MP . In primul rand grupele au fost generate cu 3 persoane care nu s-au prezentat Gr. Inf. 1 , 2 si 6 (acestea erau grupe de 5 si au ramas de 4 prin neprezentare) . Dupa ce s-au generat grupele cu aceste persoane lipsa , a mai aparut un inscris cu intarziere , acesta a fost trecut din pix pe foaie la prima grupa care era de 4 (desi jucatorul avea media mai mare decat mine care eram ultimul in grupa) chiar in timpul desfasurarii primului meci - Gr. Inf. 7 . Nu mi se pare deloc corect atata timp cat au existat grupe de 4 unde locul 4 avea 0 mp si eu am fost in grupa de 5 cu 4.89 MP . Gr. Inf. 7 a avut jucatori cu media - 9.04 , 8.25 , 5.11 , 5.1 , 4.89 . Pe de alta parte au fost urmatoarele grupe : Grupa 1 : Locul 4 si 5 au 0 MP si locul 3 absent, Grupa 2 : Locul 5 cu MP 0 si locul 4 absent Grupa 3 : Locul 4 si 5 au 0 MP , Grupa 4 : Locul 4 cu MP - 4 si Locul 5 cu MP - 0, Grupa 5 : Locul 4 cu MP - 4 , Locul 5 cu MP - 0 , Grupa 6 : Locul 4 cu MP - 4.6 , Locul 5 absent , Grupa 8 (grupa de 4) - Locul 4 cu MP 0 ....

                Am spus despre faptul ca sunt in grupa de 5 si suntem toti cu medie in timp ce sunt grupe de 4 cu MP 0 pe ultimul loc, mi s-a spus ca am avut ghinion la tragere... cand in timpul primului meci afli ca in loc de 4 sunteti defapt 5 in grupa din care toti sunt peste tine din cauza ca nu s-a respectat regula grupelor iti cam ia cheful de joc... din cauza acestui lucru as dori ca acest turneu sa nu imi apara deloc pe grila, doar sa fie pastrat la statistici , nu vreau sa imi apara 0 mai ales ca eu consider ca am fost nedreptatit.

                Multumesc si sper ca pe viitor sa nu se mai intample astfel de lucruri care sa strice experienta unui turneu.
                Din păcate nu se mai poate rezolva decât varianta cerută de Dvs si anume nu mai figurati in clasament .. cât despre palmares nu cred că mai este cazul.
                Dl. Claudiu Mănoiu și-a asumat greșeala!
                Hobby: Motoare si ski !
                http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                Comentariu


                • Sunt constient ca se pot face greseli , din acest motiv am si propus o solutie care sa indrepte oarecum asta, ideal ar fi sa ramana participarea la turneu si scorurile, doar sa nu apara pe grila de punctare. Daca nu se poate este in regula si sa nu apara deloc. Multumesc pentru intelegere
                  Timo Boll Spirit
                  Forehand : Tenergy 05
                  Backhand : Tenergy 05

                  Comentariu


                  • Se poate oricum, insa nu este corect sa fiti de acord cu scorurile dar nu si cu punctarea care rezulta din ele ... asa ca mai bine deloc.
                    TEnergy 05 FX | Timo Boll ALC 30th A | TEnergy 05 FX

                    Comentariu


                    • Postat în original de FlorinBN Vezi post
                      Se poate oricum, insa nu este corect sa fiti de acord cu scorurile dar nu si cu punctarea care rezulta din ele ... asa ca mai bine deloc.
                      Pe mine ma interesa mai mult ca statistica si sa apara participarea la numar de turnee, nu altceva. In orice caz, eu consider problema rezolvata si prin omiterea lui completa, nu mai este nevoie de alta discutie pe acest subiect .
                      Timo Boll Spirit
                      Forehand : Tenergy 05
                      Backhand : Tenergy 05

                      Comentariu


                      • Postat în original de GeluBv Vezi post

                        Nu este obligatoriu, ba din contră , organizatorul face permutările cerute de program pentru o distribire cat mai corectă a jucătorilor din aceiași localitate.
                        Deci e clar: nu mai are rost să ne uităm pe listă și să calculam pentru a vedea cu cine putem pica în grupa (cum era valabil înainte de pandemie). Ne-am luat de-o grijă! Mulțumim!
                        Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
                        FH: Butterfly - Dignics 80
                        BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

                        Comentariu


                        • Postat în original de mihais mioveni Vezi post

                          Deci e clar: nu mai are rost să ne uităm pe listă și să calculam pentru a vedea cu cine putem pica în grupa (cum era valabil înainte de pandemie). Ne-am luat de-o grijă! Mulțumim!
                          Si inainte de pandemie se faceau permutari- pt a evita grupe cu jucatori din aceeasi localitate.


                          Sent from my iPhone using Tapatalk

                          Comentariu


                          • Postat în original de dani 0205 Vezi post

                            Si inainte de pandemie se faceau permutari- pt a evita grupe cu jucatori din aceeasi localitate.


                            Sent from my iPhone using Tapatalk
                            Mie-mi spuneți? Știu ce-nseamna permutări.
                            Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
                            FH: Butterfly - Dignics 80
                            BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

                            Comentariu


                            • Postat în original de mihais mioveni Vezi post

                              Mie-mi spuneți? Știu ce-nseamna permutări.
                              Dar nu stii perioada
                              Hobby: Motoare si ski !
                              http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                              Comentariu


                              • Salutare tuturor!
                                Observ că un Turneu A sau A+ ,se desfășoară pe durata a două zile ( mai sunt și excepții, toate categoriile intr-o zi). Mulți dintre noi muncim in tură, poate ar fi bine și indicat să rămână un tipar și anume O/E -Sâmbătă ori Duminică ,astfel putem ști din timp ziua de desfășurare a fiecarei categorii.
                                În prezent, acestă certitudine nu există iar celor enumerați mai sus le este dificil a gestiona raportul tură-libere ,totul lasandu-se pe ultima sută de metri, odată cu postarea turneului, uneori fiind poate prea târziu!!
                                -Consider că ar fi un tipar necesar
                                Ma Lin Soft
                                Yasaka Rakza 7
                                Xiom Yanus

                                Comentariu


                                • Bună seara
                                  Am sa mai semnalez și eu 2 lucruri:
                                  ​​​​​​1)Cind m-am apucat de tenis de masa(201,categoria elite juca totdeauna în mijlocul sălii, în cele mai nume condiții(lumina și spațiu). Acum...... se joaca la mesel 1-6
                                  2)nu înțeleg cum se poate organiza turneu cu aceeași taxa de întrare, iar....... organizatorii nu oferă nici o felie de piine!!!
                                  Cred ca s-a trecut de la conceptul de amatorism la cel de afacere.
                                  ​​​​​Cred ca CD ar trebui sa impună organizatorilor acest lucru.
                                  Nu vreau sa dau exemple dar se cunosc organizatorii de turneu care oferă sarmale contra cost, sau nu oferă nimic...!!

                                  Comentariu


                                  • "Salutare tuturor!
                                    Observ că un Turneu A sau A+ ,se desfășoară pe durata a două zile ( mai sunt și excepții, toate categoriile intr-o zi). Mulți dintre noi muncim in tură, poate ar fi bine și indicat să rămână un tipar și anume O/E -Sâmbătă ori Duminică ,astfel putem ști din timp ziua de desfășurare a fiecarei categorii.
                                    În prezent, acestă certitudine nu există iar celor enumerați mai sus le este dificil a gestiona raportul tură-libere ,totul lasandu-se pe ultima sută de metri, odată cu postarea turneului, uneori fiind poate prea târziu!!
                                    -Consider că ar fi un tipar necesar"

                                    Odata cu sosirea anotimpului rece desfasurarea turneelor pe doua zile va deveni ,practic,o imposibilitate..Asta daca nu vom fi dispusi sa platim 80 lei-100 lei taxa concurs



                                    "2)nu înțeleg cum se poate organiza turneu cu aceeași taxa de întrare, iar....... organizatorii nu oferă nici o felie de piine!!!
                                    Cred ca s-a trecut de la conceptul de amatorism la cel de afacere.
                                    ​​​​​Cred ca CD ar trebui sa impună organizatorilor acest lucru.
                                    Nu vreau sa dau exemple dar se cunosc organizatorii de turneu care oferă sarmale contra cost, sau nu oferă nimic...!! "...

                                    Multe discutii exact asupra acestui subiect au avut loc in anii trecuti,stabilindu-se in cele din urma ca organizatorul este obligat sa ofere doar o sticla de apa​.
                                    Unde dvs considerati ca in organizarea unui concurs raportul pret/calitate este exagerat , nu il mai frecventati pe viitor..Este o arma puternica cand e practicata de mai multi participanti
                                    of all the things i lost i miss my mind the most

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de jurescu sorin Vezi post
                                      Bună seara
                                      Am sa mai semnalez și eu 2 lucruri:
                                      ​​​​​​1)Cind m-am apucat de tenis de masa(201,categoria elite juca totdeauna în mijlocul sălii, în cele mai nume condiții(lumina și spațiu). Acum...... se joaca la mesel 1-6
                                      2)nu înțeleg cum se poate organiza turneu cu aceeași taxa de întrare, iar....... organizatorii nu oferă nici o felie de piine!!!
                                      Cred ca s-a trecut de la conceptul de amatorism la cel de afacere.
                                      ​​​​​Cred ca CD ar trebui sa impună organizatorilor acest lucru.
                                      Nu vreau sa dau exemple dar se cunosc organizatorii de turneu care oferă sarmale contra cost, sau nu oferă nimic...!!
                                      Sorine, ceea ce vrei tu sa semnalezi nu sunt lucruri , ci fapte in sine care reflecta realitatea.

                                      1. Cand te-ai apucat tu de tenis, organizam eu turnee prin zona si pregateam spatiul de joc intradevar diferit, la categoriile Open si Elite pe unde mai juca si Migea Cornel mergeam cu 10-12 metri lungimea si 5-6 m latimea,iar la avansati si hobby cu 8-9 m si 4-5 m dar foarte putini organizatori tineau cont de asta, de fapt sa o spunem drept la foarte putine turnee am vazut preocuparea organizatorului de spatiul de joc.
                                      Conceptul de amator, si de spiritul amatur ca suntem toti egali este complet fals, dar a fost element de propaganda si folosit de multe ori impotriva unora cu gandiri pragmatice printre care si eu. Ca sa ramanem in zona tenisului, am fost implicat in mai multe turnee internationale si acuma in ultima vreme chiar in cateva de anvergura mare WTT Contender Berlin 2022 unde am fost partea tehnica a turneului unde inclusiv cele 20 de mesele de antrenament aveau spatiu diferit pentru favoriti si erau planurile de antrenament toate predefinite cu ora ,masa jucator etc, si de altfel mesele unde jucau favoritii aveau deasemeni spatiu diferit si se facea si live scoring si live streaming, chiar si la Campionatul Mondial de la Budapesta erau sali diferite, sala principala cu 4 mese si spatiu de joc 14m pe 7 m si 4 metri intre ringuri,si cealalta sala erau 32 de mese una langa alta la 12x6 spatiu de joc si trecea mingea dintr-un tarc in altul.

                                      2.Aceeasi taxa de intrare nu este si nu va fi niciodata ok. Toate difera de la turneu la turneu, in ceea ce inseamna bugetul turneului, si da sunt turnee care ies pe plus financiar si sunt turnee care ies pe minus financiar, dar nu au nici o legatura cu calitatea turneului in sine si nici cu ospitalitatea organizatorului de multe ori.Nu mai sunt vremurile de alta data cand majoritate elementelor care alcatuiau un turneu erau aduse sau puse la dispozitie cu titlu gratuit.Cred ca nici tu si chiar foarte putini inteleg diferenta dintre conceptul de amatorism si cel de afacere.Exista cateva turnee care au fost organizate, megeneriate corect din punct de vedere comercial si au iesit bine, exista turnee care au fost organizate amatorial si au iesit bine si bineinteles si viceversa.Eu cred cu tarie ca ponderea turneelor care vor fi tratate corect din punct de vedere financiar vor avea succes si vor fi apreciate mai mult , decat turneele unde amatorismul va triumfa si lumea se va calca in picioare si o lalae incontinuare.

                                      Ce ar trebui sa impuna CD organizaorilor ca nu inteleg???? sa dea sarmale sau sa nu dea nimic

                                      Este un subiect de vreo 10 ani pe filele forumului si va exista mult de acum incolo.

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de Zosim1 Vezi post

                                        Sorine, ceea ce vrei tu sa semnalezi nu sunt lucruri , ci fapte in sine care reflecta realitatea.

                                        1. Cand te-ai apucat tu de tenis, organizam eu turnee prin zona si pregateam spatiul de joc intradevar diferit, la categoriile Open si Elite pe unde mai juca si Migea Cornel mergeam cu 10-12 metri lungimea si 5-6 m latimea,iar la avansati si hobby cu 8-9 m si 4-5 m dar foarte putini organizatori tineau cont de asta, de fapt sa o spunem drept la foarte putine turnee am vazut preocuparea organizatorului de spatiul de joc.
                                        Conceptul de amator, si de spiritul amatur ca suntem toti egali este complet fals, dar a fost element de propaganda si folosit de multe ori impotriva unora cu gandiri pragmatice printre care si eu. Ca sa ramanem in zona tenisului, am fost implicat in mai multe turnee internationale si acuma in ultima vreme chiar in cateva de anvergura mare WTT Contender Berlin 2022 unde am fost partea tehnica a turneului unde inclusiv cele 20 de mesele de antrenament aveau spatiu diferit pentru favoriti si erau planurile de antrenament toate predefinite cu ora ,masa jucator etc, si de altfel mesele unde jucau favoritii aveau deasemeni spatiu diferit si se facea si live scoring si live streaming, chiar si la Campionatul Mondial de la Budapesta erau sali diferite, sala principala cu 4 mese si spatiu de joc 14m pe 7 m si 4 metri intre ringuri,si cealalta sala erau 32 de mese una langa alta la 12x6 spatiu de joc si trecea mingea dintr-un tarc in altul.

                                        2.Aceeasi taxa de intrare nu este si nu va fi niciodata ok. Toate difera de la turneu la turneu, in ceea ce inseamna bugetul turneului, si da sunt turnee care ies pe plus financiar si sunt turnee care ies pe minus financiar, dar nu au nici o legatura cu calitatea turneului in sine si nici cu ospitalitatea organizatorului de multe ori.Nu mai sunt vremurile de alta data cand majoritate elementelor care alcatuiau un turneu erau aduse sau puse la dispozitie cu titlu gratuit.Cred ca nici tu si chiar foarte putini inteleg diferenta dintre conceptul de amatorism si cel de afacere.Exista cateva turnee care au fost organizate, megeneriate corect din punct de vedere comercial si au iesit bine, exista turnee care au fost organizate amatorial si au iesit bine si bineinteles si viceversa.Eu cred cu tarie ca ponderea turneelor care vor fi tratate corect din punct de vedere financiar vor avea succes si vor fi apreciate mai mult , decat turneele unde amatorismul va triumfa si lumea se va calca in picioare si o lalae incontinuare.

                                        Ce ar trebui sa impuna CD organizaorilor ca nu inteleg???? sa dea sarmale sau sa nu dea nimic

                                        Este un subiect de vreo 10 ani pe filele forumului si va exista mult de acum incolo.
                                        Bună emi
                                        Cred ca ai înțeles foarte bine la ce m-am referit, dar am sa caut sa fiu mai explicit:
                                        1)de ce unii organizatori pot oferi ceva de mincare și alții nu?
                                        2)chiar dacă unii colegi se vor supăra, eu cred ca elite trebuie sa joace în centrul sălii (cum a fost ceva timp în urma) deoarece la aceasta categorie este alt nivel de joc, este nevoie de mai multa lumina, mai mult spațiu, și nu în ultimul rind se pot vedea meciurile frumoase din orice punct al sălii.
                                        3)nu știu dacă cunoști, dar la Târgoviște în semifinale s-a redus la jumate lumina din sala. Explicația a fost S-A DEPĂȘIT NUMĂRUL DE KW ALOCAT ACESTEI COMPETIȚII. Nu contest acest lucru. Ce facem în astfel de condiții??? Ne oprim la semifinale? Poate m-a lămuriti dvs.
                                        4)Cind am adus CD în discuție, eu m-am referit la următoarele aspecte:
                                        1)sa impună o cafea, o apa și un ceva de mincare la pinz
                                        2)sa impună standarde la masa de joc:
                                        a) spațiu de joc
                                        B) separatoare suficiente
                                        C) calitatea meselor (eu am jucat pe masa la care piciorul din dreapta era fixat cu hirtie)
                                        D) ce scrie în prezentarea turneului sa fie și în realitate(srie ca poți face dus, iar cind dorești sa faci...... vestiarele sunt încuiate sau nu te lasă)
                                        E) cred ca ar trebui sa impună inclusiv 3 tipuri de mingi ptr turneele organizate sub sigla amatur.
                                        D) în ultima perioada au început sa apară greșeli ale organizatorilor, care cind sunt semnalate se lasă cu "SCUZE", dar rezultatul a fost omologat deja.
                                        Sint citeva din neajunsurile care cred ca sunt la ora actuala, am observat ca CD este receptiv la orice sesizare de a jucătorilor și sunt comvins ca sint prea puțin numeric sa rezolve toate problemele.

                                        Comentariu


                                        • Ce intelegeti prin “sa impună o cafea, o apa și un ceva de mincare la prinz”…?
                                          Toate vin cu niste costuri suplimentare. Apa/cafea sunt pretentii decente, dar la mancare vorbim de gusturi, diete, regimuri. Iar cei care vin din localitate sau imprejurimi e putin probabil sa fie interesati.

                                          Comentariu


                                          • Dl. Sorin, dacă nici la Târgoviște nu ați avut condiții bune de joc, în afară de momentul de la finalul concursului, sunteți cârcotaș!!! Dacă este să aduci 3 tipuri de mingii, să dai ceva de mâncare, să etc.; atunci ar trebui să cotizeze fiecare participant cel puțin 100 lei/ concurs, iar mulți participanți nu cred că vor avea bugetul respectiv!
                                            Știți ce înseamnă să închiriezi o Sala Polivalentă?
                                            În primul rând o persoană pe post de relație, apoi multe parale și multe altele, iar pe viitor va fi tot mai greu de realizat!!
                                            Nu cred că putem face comparații între Sală Polivalentă și Sală tip Năstase niciodată!!!
                                            Oricum, este bine de știut și ne vom îmbunătăți activitatea în timp, ținând cont de doleanțele dumneavoastră!

                                            Blade - Timo Boll ZLF - OFF
                                            FH - Xiom Sigma II Pro
                                            BH- Xiom Sigma II Pro

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de ClaudiuManoiu Vezi post
                                              Dl. Sorin, dacă nici la Târgoviște nu ați avut condiții bune de joc, în afară de momentul de la finalul concursului, sunteți cârcotaș!!! Dacă este să aduci 3 tipuri de mingii, să dai ceva de mâncare, să etc.; atunci ar trebui să cotizeze fiecare participant cel puțin 100 lei/ concurs, iar mulți participanți nu cred că vor avea bugetul respectiv!
                                              Știți ce înseamnă să închiriezi o Sala Polivalentă?
                                              În primul rând o persoană pe post de relație, apoi multe parale și multe altele, iar pe viitor va fi tot mai greu de realizat!!
                                              Nu cred că putem face comparații între Sală Polivalentă și Sală tip Năstase niciodată!!!
                                              Oricum, este bine de știut și ne vom îmbunătăți activitatea în timp, ținând cont de doleanțele dumneavoastră!
                                              Stimate domn, eu nu am spus ca nu a fost bine la Târgoviște, am spus ca s-a luat lumina în semifinale(lucru care nu a depins de organizator)am mai spus ca în pagina de organizare a turneului scria de posibilitatea de a face dus(minciuna, deoarece în sala ai nu s-a mai făcut dus din perioada de pandemie), am mai spus despre faptul ca nu s-a oferit nimic de mincare(în contextul în care la majoritatea turneelor primești ceva de mincare,...... chiar și covrigi).
                                              Cit despre mingi, ideea a fost sa se stabilească un anumit tip de mingi (3-4 firme, modele) care sa poată fi folosite tot anul în competițiile amatur,
                                              În încheiere ma bucur ca sint organizatori receptivi la doleanțele jucătorilor, dar și organizatori care spun..... DACA NU I-TI COMVINE NU VENI...!!!
                                              Băieții prin sala spun ca asta e motivul multiplelor retrageri cu 1-2 zile înainte de începerea concursurilor.

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de MihaiLupu Vezi post
                                                Ce intelegeti prin “sa impună o cafea, o apa și un ceva de mincare la prinz”…?
                                                Toate vin cu niste costuri suplimentare. Apa/cafea sunt pretentii decente, dar la mancare vorbim de gusturi, diete, regimuri. Iar cei care vin din localitate sau imprejurimi e putin probabil sa fie interesati.
                                                Poate aveți dreptate cu oamenii din zona dvs, dar realitatea cu restul tarii este altae aceeași bani se oferă altceva. Credeți ca în Transilvania, Banat, Moldova curentul e mai ieftin?, sala e mai ieftina?

                                                Comentariu


                                                • Adica in 40-50 lei cat e uzual taxa de concurs doriti si o masa…???
                                                  Sau doriti sa va aduca un furnizor de catering care sa va taxeze suplimentar?

                                                  In orasele mari sunt alte preturi pentru servicii. Incepand de la mancare si pana la inchirierea unei sali cu conditii decente pentru tenis de masa.
                                                  Ca idee, dupa primul concurs de la sala Apollo cand a fost insuficienta lumina, am inteles ca pentru al doilea organizatorii au cumparat reflectoare pe banii lor. Bani care vin/vor veni din taxele de concurs. Daca taxa e prea mare vine mai putina lume.

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de MihaiLupu Vezi post
                                                    Adica in 40-50 lei cat e uzual taxa de concurs doriti si o masa…???
                                                    Sau doriti sa va aduca un furnizor de catering care sa va taxeze suplimentar?

                                                    In orasele mari sunt alte preturi pentru servicii. Incepand de la mancare si pana la inchirierea unei sali cu conditii decente pentru tenis de masa.
                                                    Ca idee, dupa primul concurs de la sala Apollo cand a fost insuficienta lumina, am inteles ca pentru al doilea organizatorii au cumparat reflectoare pe banii lor. Bani care vin/vor veni din taxele de concurs. Daca taxa e prea mare vine mai putina lume.
                                                    Cel mai simplu și pe înțelesul tuturor este sa priviti printre organizatorii de competiții și să-i căutați pe cei care nu oferă masa(nu ma refer la ceva special,se pot numără pe degetele de la o mana) dupa care să-i căutați pe cei care oferă, iar la urnă sa vedeți dacă sint din orașe mici sau mari, și ce taxa de participare solicita.

                                                    Comentariu

                                                    Procesare...
                                                    X