Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Dezbateri curente

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 11 (0 members and 11 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Copiii aceia care se antrenează multe ore, nu sunt amatori. Nu-i obligă nimeni să participe în turneele de amatori. Ei au turneele lor în care noi nu ne băgăm. Șmecheria e alta. Antrenorii lor îi înscrie la turneele de amatori pentru ai convinge pe părinți de evoluția copilului. Nu spun că se întâmplă în toate cazurile, dar sunt destule. În ultimii ani, s-a întâmplat să apară niște copii cu MP=0 și să câștige grupe inferioare, superioare, etc. Deci nu numai blaturile fac notă discordantă în Amatur.
    Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
    FH: Butterfly - Dignics 80
    BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

    Comentariu


    • Postat în original de mateidumitru Vezi post
      Eu credeam că înainte de a se lua o măsură, se analizează foarte amănunțit și concret, toate consecințele ce derivă din aplicarea acelei masuri. Din păcate, văd că nu este așa. Dv. Ați luat măsura punctarii cu 0 puncte, pentru jucătorii care pierd toate meciurile în grupa inferioară. Trebuia să vă gândiți că, în afara acelor jucători care vor să coboare sau să se mențină într-o categorie inferioară, în mod fraudulos, pentru a câștiga titlul județean și, eventual, un tricou, mai există mulți jucători care evoluează corect dar care, din diversazae motive ( medicale, de vârstă, o zi nefastă, etc.), prind câte o zi când, pur și simplu, pierd toate meciurile. De ce să-i penalizezi pe acești jucători, punându-i pe același calapod cu cei care trișează ??!! Prin această măsură îi penalizați, pe drept, pe cei care trișează dar, îi penalizați pe nedrept pe cei care se pregătesc câte 10 ore pe zi pentru a crește în joc și a promova cât mai sus în clasament. Prin aceasta, reușiți să-i descurajați pe ce care muncesc să obțină rezultate cât mai bune.
      Vă rog să mai analizați utilitatea acestei măsuri și să găsiți una care să-i afecteze doar pe cei vinovați.
      Noua regula produce schizofrenie în calculul mp...sa luam 2 jucatori care au ambii mp 40 dintr-un singur turneu. Urmează 3 turnee în care

      - jucatorul1: 0v , 0v, 0v
      - jucătorul 2: 1v (34pct) , 1v(34 pct), 1v(34pct)

      După aceste 1+3 turnee:
      - jucătorul 1 are tot mp 40
      - jucătorul 2 are: (40+34+34+34)/4=38

      Vi se pare normal ca jucătorul 1 sa aiba mp mai mare? De-aia eu zic ca mai bine toți care nu trec de inferioare sa ia 0 pct și sa nu se pună nici în clasament...ca și cum jucătorul n-ar fi participat...pana la urma scopul este sa iesi din grupa: ca nu iese cu 0,1,2 victorii e același lucru: jucătorul nu a trecut de primul filtru


      Comentariu


      • Turneele cu 0v incep sa dea afara la un moment dat turneele cu puncte. Si jucatorul 1 va scadea semnificativ.
        Adica doar cu un singur meci fara victorie (si restul cu cate 1v) poate ajunge la ceva de genul asta:
        (40+0+34+34)/4=27
        E corect?

        Comentariu


        • Postat în original de MihaiLupu Vezi post
          Turneele cu 0v incep sa dea afara la un moment dat turneele cu puncte. Si jucatorul 1 va scadea semnificativ.
          Adica doar cu un singur meci fara victorie (si restul cu cate 1v) poate ajunge la ceva de genul asta:
          (40+0+34+34)/4=27
          E corect?
          Calculul e corect, dar situația nu e normală.

          Comentariu


          • Postat în original de mihais mioveni Vezi post
            Copiii aceia care se antrenează multe ore, nu sunt amatori. Nu-i obligă nimeni să participe în turneele de amatori. Ei au turneele lor în care noi nu ne băgăm. Șmecheria e alta. Antrenorii lor îi înscrie la turneele de amatori pentru ai convinge pe părinți de evoluția copilului. Nu spun că se întâmplă în toate cazurile, dar sunt destule. În ultimii ani, s-a întâmplat să apară niște copii cu MP=0 și să câștige grupe inferioare, superioare, etc. Deci nu numai blaturile fac notă discordantă în Amatur.
            Copiii vin în Amatur fiindcă le place tenisul și vor să joace cât mai mult și să câștige, nu să trântească meciuri. Ei joacă cinstit dar din păcate, fiecare dintre noi știe și chiar i s-a întâmplat să prindă un turneu în care, pur și simplu, nu poate să câștige nici un meci. Nu poți să pedepsești pe nimeni pentru că vrea, dar nu poate.

            Comentariu


            • Postat în original de Vije Vezi post

              Noua regula produce schizofrenie în calculul mp...sa luam 2 jucatori care au ambii mp 40 dintr-un singur turneu. Urmează 3 turnee în care

              - jucatorul1: 0v , 0v, 0v
              - jucătorul 2: 1v (34pct) , 1v(34 pct), 1v(34pct)

              După aceste 1+3 turnee:
              - jucătorul 1 are tot mp 40
              - jucătorul 2 are: (40+34+34+34)/4=38

              Vi se pare normal ca jucătorul 1 sa aiba mp mai mare? De-aia eu zic ca mai bine toți care nu trec de inferioare sa ia 0 pct și sa nu se pună nici în clasament...ca și cum jucătorul n-ar fi participat...pana la urma scopul este sa iesi din grupa: ca nu iese cu 0,1,2 victorii e același lucru: jucătorul nu a trecut de primul filtru

              Așa este dacă pentru fiecare jucător folosești altă regulă de calcul.
              Eu cred că e așa :
              -Jucătorul 2 are(40+34+34+34)/4=38
              -Jucatorul 1 are (40+0+0+0)/4=10
              Asta dacă între timp nu s-a mai schimbat ceva în aritmetică.

              Comentariu


              • Postat în original de MihaiLupu Vezi post
                Turneele cu 0v incep sa dea afara la un moment dat turneele cu puncte. Si jucatorul 1 va scadea semnificativ.
                Adica doar cu un singur meci fara victorie (si restul cu cate 1v) poate ajunge la ceva de genul asta:
                (40+0+34+34)/4=27
                E corect?
                Nu este corect calculul dvs. Scrie clar in regulament ca mp ul nu este afectat . Calculul meu este corect. In cazul dvs o sa fie (40 +34+34)/3 > (40+34+34+34)/4

                Comentariu


                • Eu zic ca inainte sa ametiti pe toata lumea care citeste pe aici sa cititi intai modul de calcul al Mp ului(se gaseste la clasament,zona INFO) si sa cititi cu atentie posturile tot din zona clasamentului unde Florin Apian a explicat pe intelesul tuturor ce se intampla cu turneele de 0 victorii.


                  Postat în original de FlorinBN Vezi post

                  Cele cu 0v nu se iau deloc in calcul, nici la cele mai slabe unul sau doua (dupa caz) ... singurul lor rol este de a ocupa o pozitie in grila.

                  Calcul medie:

                  MP = media punctelor turneelor A, B si A+ din clasament, cu precizările de mai jos:
                  - fără cele mai slabe două A+ dacă sînt cel puțin 4 turnee sau fără cel mai slab dacă sînt exact 3 (A+)
                  - fără cele mai slabe două A dacă sînt cel puțin 4 turnee sau fără cel mai slab dacă sînt exact 3 (A).
                  - fără cel mai slab turneu B dacă sînt cel puțin 3 turnee (B).
                  FH:Butterfly-Tackiness Drive 1.7mm
                  BLADE: Gewo Clasic-ALL+/Joola Air Fibre
                  BH:Stiga Energy Absorber

                  Comentariu


                  • Postat în original de Vije Vezi post

                    Nu este corect calculul dvs. Scrie clar in regulament ca mp ul nu este afectat . Calculul meu este corect. In cazul dvs o sa fie (40 +34+34)/3 > (40+34+34+34)/4
                    MP-ul poate fi afectat atâta timp cât ai grila completa. Atunci MP-ul poate scădea sau crește în funcție de ce turnee îți ies din grila.
                    ARTICOLE TENIS DE MASĂ



                    Comentariu


                    • Mulțumesc ADN pentru explicație. Am citit acum și am înțeles că nu afectează MP ul, dar afectează Punctajul în clasamentul general. E bine așa ?

                      Comentariu


                      • Nu știu cum poate crede cineva ca ar putea numarul "zero" intra în medie aritmetica...

                        (40 + 0 + 0 + 0)/4 = 10...deci un mp 40 ajunge hobby după 3 turnee...cum poți crede asa ceva???

                        Comentariu


                        • Postat în original de Vije Vezi post
                          Nu știu cum poate crede cineva ca ar putea numarul "zero" intra în medie aritmetica...

                          (40 + 0 + 0 + 0)/4 = 10...deci un mp 40 ajunge hobby după 3 turnee...cum poți crede asa ceva???
                          Afectează media turneele cu 0, am pățit-o deja, au pățit-o destui.

                          Comentariu


                          • Postat în original de Vije Vezi post
                            Nu știu cum poate crede cineva ca ar putea numarul "zero" intra în medie aritmetica...

                            (40 + 0 + 0 + 0)/4 = 10...deci un mp 40 ajunge hobby după 3 turnee...cum poți crede asa ceva???
                            Ai, să zicem, vreo 5 A-uri de 30 și 4 B-uri de 40-40.5-41-42 care te ridică. Vine un 0 și vei avea 40.5-41-42-0. zeroul nu ți se ia în calcul, dar îți exclude acel 40.5 și rămâi cu doua B-uri bune iar media îți scade.

                            Comentariu


                            • Postat în original de Vije Vezi post
                              Nu știu cum poate crede cineva ca ar putea numarul "zero" intra în medie aritmetica...

                              (40 + 0 + 0 + 0)/4 = 10...deci un mp 40 ajunge hobby după 3 turnee...cum poți crede asa ceva???
                              Intra, cu condiția să-l introduci.

                              Comentariu


                              • Discuția a degenerat în derizoriu. Sper insa ca problema semnalata de mine in postul #852 este analizata de cine trebuie cât mai repede. Pe mine nu ma afectează în nici un fel. Dar daca vor începe mulți sa tipe retroactiv toți vom fi afectați.

                                Comentariu


                                • Postat în original de ADN Vezi post
                                  Eu zic ca inainte sa ametiti pe toata lumea care citeste pe aici sa cititi intai modul de calcul al Mp ului(se gaseste la clasament,zona INFO) si sa cititi cu atentie posturile tot din zona clasamentului unde Florin Apian a explicat pe intelesul tuturor ce se intampla cu turneele de 0 victorii.





                                  Calcul medie:

                                  MP = media punctelor turneelor A, B si A+ din clasament, cu precizările de mai jos:
                                  - fără cele mai slabe două A+ dacă sînt cel puțin 4 turnee sau fără cel mai slab dacă sînt exact 3 (A+)
                                  - fără cele mai slabe două A dacă sînt cel puțin 4 turnee sau fără cel mai slab dacă sînt exact 3 (A).
                                  - fără cel mai slab turneu B dacă sînt cel puțin 3 turnee (B).
                                  Atunci calculul lui Daniel este bun, un jucator cu 3 turnee cu zero victorii, cu MP 40, ramane cu MP40, deoarece nu se iau in considerare
                                  Si alt jucator ce face cate o victorie in inferioare 3 concursuri la rand, avand acelasi MP40, ii scade la MP38.

                                  Comentariu


                                  • wells fargo near me

                                    Când se introduce 0 în grila, dacă e completa, scoate un turneu.
                                    Varianta 1 - MP - 36.3
                                    Varianta 2 - MP - 34.5
                                    Varianta 3 (dacă face 2 turnee la rand cu 0 victorii)
                                    Va avea grila :28.6 + 36.8 / 2 - - > MP 32.7
                                    Ultima editare de Iulian Gherasim; 31.aug.2022, 08:38.
                                    ARTICOLE TENIS DE MASĂ



                                    Comentariu


                                    • Eu am inteles asta din start..insa problema semnalata de mine persista. Sa luam un exemplu asemanator pe turnee B:

                                      Grila Juc1: 0, 0, 0,40 => mp 40
                                      Grila Juc2: 1v(34), 34,34,40 =>mp 35.5

                                      Ca sa i se facă dreptate jucătorului 2 în raport cu juc 1 tre sa mai treacă 3 turnee în care nici unul sa nu ia 0 sau ambii sa ia zero...oricum inechitatile vor apărea din nou, apoi iar se va face o dreptate temporara, iar dezechilibre...si tot asa..

                                      Dacă însă orice necalificare s-ar puncta cu zero si de asemeni acest zero nu se pune in grila atunci sistemul este muuult mai echitabil. Deși dacă luam exemplul grilei A

                                      Juc1: 0,0,0,0,0,40,45 => mp 42.5
                                      Juc2: 39,39,39,39,39,40,45 => mp 40

                                      Se vede clar ca juc 2 iese mereu din superioare, pe cand juc1 nu prea reuseste nici sa iasa din inferioare...cu toate astea juc 1 are mp mai mare.



                                      Comentariu


                                      • Daca ne uitam si in timp (6-12 luni), acolo se va vedea. Pentru ca cel cu 39 puncte ramane cu ele (si va avea MP mult mai stabil), cel cu 0 va avea de suferit.
                                        Si iarasi e ciudat exemplul dat: cineva cu 4 turnee consecutive fara victorie si brusc ia 40-45 puncte…?
                                        La 4 turnee consecutive fara victorie in inferioare deja cred ca este prea sus pentru posibilitatile jucatorului.

                                        Comentariu


                                        • Cert este ca se încearcă stoparea migrării artificiale (pe baza de calcule în culise). Este o măsură luată urgent pentru a opri entuziasmul unor jucători care doresc sa retrogradeze repede pentru a pune mâna pe tricoul de campion sau lider județean. E clar ca vor exista și "victime colaterale" și probabil ca după turneul final se va găsi un sistem care sa funcționeze mai bine. Dacă pana acum unii erau pe podium la B-uri și aveau 0 victorii sau 1 victorie la A-uri, acum vor face rocada pentru ca sunt doar 4 turnee B în grila. Vom vedea ce va fi, dar sunt convins ca se va interveni după Turneul Campionilor.
                                          ARTICOLE TENIS DE MASĂ



                                          Comentariu


                                          • Puteți face în paralel un alt punctaj gen.

                                            - concursuri A:
                                            Locul 1: 12 pct
                                            ​​​​​Locul 2: 10 pct
                                            Locul 3-4: 8 pct
                                            Locul 5-8: 4 pct

                                            și la un moment dat veniți și spuneti: cine are pe ultimul lui an 30 sau 35 sau cât vreți ( sa fie surpriza) sa treaca la categoria superioara.

                                            părerea mea e ca poate face fata la elite sa zicem:
                                            - cine ia un A+ de open
                                            - 1 A și 2 finale A..
                                            - de 8 ori în semifinala A

                                            Adică, undeva pe la 30-32 puncte

                                            În ce privește retrogradarea, ea ar trebui sa nu fie posibila prin punctaj. Jucătorul trebuie sa facă o cerere cu justificare și, dacă se poate, si cu acceptul altor jucători obiectivi care sa confirme.

                                            Cam asa era la tenis de camp.

                                            Comentariu



                                            • Postat în original de Iulian Gherasim Vezi post
                                              Cert este ca se încearcă stoparea migrării artificiale (pe baza de calcule în culise). Este o măsură luată urgent pentru a opri entuziasmul unor jucători care doresc sa retrogradeze repede pentru a pune mâna pe tricoul de campion sau lider județean. E clar ca vor exista și "victime colaterale" și probabil ca după turneul final se va găsi un sistem care sa funcționeze mai bine. Dacă pana acum unii erau pe podium la B-uri și aveau 0 victorii sau 1 victorie la A-uri, acum vor face rocada pentru ca sunt doar 4 turnee B în grila. Vom vedea ce va fi, dar sunt convins ca se va interveni după Turneul Campionilor.
                                              Trebuia să facem ceva împotriva celor care urcă și coboară când zice matematica. Trebuie să ne gândim că prin metoda stopării/ retrogradărilor, aceste ”victime colaterale” au si un mare beneficiu , sunt protejați de valorile ce doresc să coboare in categ lor. Vezi mesajul lui Aurel (nu vrea să-l mănânce alții la Elite, vrea să coboare să mănânce el pe alții), trebuie să luăm și partea bună, fiecare să fie mâncat acolo unde-i este locul. Nu mai plângeți pe cei care nu pot retrograda, au avut destule satisfacții, acum să mai aibă și următorii.

                                              Partea proastă este că ne-am obișnuit cu cutuma, (zero victorii = puncte). O să vedeți că lumea nu mai ”trage” pentru zero victorii. Eventual, dacă un jucător umple grila cu zero, rămâne cu ultimul MP , și o să intervenim să-l ajutăm cu o categorie inferioară. Mai bine să îl ajutăm pe cel ”neputiincios” decât să-i ținem cu ”forța” cu lista pe cei valoroși.

                                              De ”prieteni” nu ducem lipsa și dacă tot s-au băgat în discuții cei doi nemulțumiți din lista promovaților am să dau cateva explicații:

                                              1. Spaller Tiberiu, un Domn extrem de talentat la categoria avansați, păcat că nu a vrut să înțeleagă că lumea vede si nu-l mai dorește acolo. Probabil îl doresc unii numai atunci când pierde ”de nevoie”. Ca istoric se vede clar cum proceda: mergea câteva turnee la Elite să obțină pe bandă zero victorii,... media cobora de la Open la Avansați. Noi ne-am gândit să-l ajutăm, în sensul că de la avansați nu are drept de participare la Elite, si a fost promovat la open. Primul turneu la Open a intrat în 9-16, deci nu are rost să mai punctăm zero victorii, că iar merge la Elite si se întoarce la avansați.

                                              Posibil ca după turneul final să găsim o variantă mai bună, dar până atunci, să nu ne mai văităm că au fost schimbate regulile în timpul jocului, pentru că sunt afectați cei cu matematica;
                                              Eu aleg varianta care să se dea multe puncte pentru cei care urcă pe podium, (cu exceptia Elite), dar asa de multe încât dacă se mai punctează zero victorii să nu se poată regla media din 4 turnee B (două săptămâni) , cum făcea I. C. care a vrut să participe la o categorie inferioară la turneele pe echipe. Câștigă loc 1 la Turneele A+ si A după care merge la turneele B si le stinge, culmea, acolo erau jucători cu mult sub valoarea lui. Eu zic că și aici s-a făcut dreptate!

                                              2. Mitar Marius Tiberiu: Acest Domn juca de plăcere în Amatur, la categoria Avansați, numai că ”victimele colaterale” de astăzi nu prea făceau față, iar punctajul pe care îl obținea era perfect sub linia de MP (20), așa că unii care nu au fost numiți în C.D. de către Dl. Mitar, au procedat la un studiu de caz, si s-a dovedit că promovarea acestui jucător a fost perfect justificată. Momentan a demonstrat că se apropie de podium (primul turneu la Open , loc 5-8 )

                                              Postat în original de Mitar Marius Tiberiu Vezi post
                                              Buna ziua AMATUR! Mitar Marius Tiberiu sunt! Toate bune si frumoase! Momentan sunt de acord cu CD 49% ! As fi de acord 100% daca CD ar fi ales de cei cca 5000 de jucatori din AMATUR! Nu stiu cine va ales si nu mai conteaza ce a fost Rog proprietarul acestui site sa monitorizeze acest subiect! Ca urmare rog sa deschideți un topic cu acest aspect! Cine va pus acolo?? Cine va ales?? Cum sau facut alegerile? Că si eu sunt pe aici din noiembrie 2017 si nu am ales pe nimeni niciodată! Va rog respectuos nu ma
                                              blocați ca indrasnesc se deschid acest subiect cu alegerea conduceri AMATUR in mod democratic! (Cred eu din ce am povestit prin salile de sport cu multe persoane ca trebuie aleasa corect conducerea AMATUR aici prin acest frumos si util site ,de membri care il utilizeaza ) Va salut cu respect din Sannicolau Mare județ TIMIȘ!
                                              Probabil că se deschide și un subiect pe această temă, văd că pentru subiectul acesta sunt deja patru deschise.
                                              Nimeni nu-și dorește dușmănie, dar de populism mi-e scârbă!
                                              Hobby: Motoare si ski !
                                              http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de MihaiLupu Vezi post
                                                Daca ne uitam si in timp (6-12 luni), acolo se va vedea. Pentru ca cel cu 39 puncte ramane cu ele (si va avea MP mult mai stabil), cel cu 0 va avea de suferit.
                                                Si iarasi e ciudat exemplul dat: cineva cu 4 turnee consecutive fara victorie si brusc ia 40-45 puncte…?
                                                La 4 turnee consecutive fara victorie in inferioare deja cred ca este prea sus pentru posibilitatile jucatorului.
                                                Competiția e acerba la elite și ma mândresc sa spun ca e și contribuția mea. Sunt din ce în ce mai rari cei de open care vor să fie carne de tun. La ultimul meu turneu nu a fost nimeni de la open, iar un jucător de 54 nu a putut trece de inferioare! Nu cred ca vreun jucător sub 42 îndrăznește sa creadă ca are calificarea sigura dacă nu e nici un openist în grupa.

                                                Comentariu


                                                • Pentru mine e de noaptea mintii cum de atâția jucători nu suporta ideea de a nu ieși din inferioare. Joci 4-5 meciuri cu unii mai buni ca tine!!! Cat vrei sa joci? Eu după 8-9 meciuri sunt leguma a doua zi.

                                                  La tenis era eliminatoriu din prima, iar la biliard cu piramida dubla, adică după 2 înfrângeri erai pa. Ia gandeste-te sa joci 5 meciuri în 5 turnee? Aici joci 22-23!

                                                  Sunt prea răsfățați unii jucători și obsedați sa câștige în loc sa fie orientati pe a-si imbunatati jocul. Dacă pierd în inferioare ma duc de urgenta la antrenament! Nu la open!

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de GeluBv Vezi post


                                                    Trebuia să facem ceva împotriva celor care urcă și coboară când zice matematica. Trebuie să ne gândim că prin metoda stopării/ retrogradărilor, aceste ”victime colaterale” au si un mare beneficiu , sunt protejați de valorile ce doresc să coboare in categ lor. Vezi mesajul lui Aurel (nu vrea să-l mănânce alții la Elite, vrea să coboare să mănânce el pe alții), trebuie să luăm și partea bună, fiecare să fie mâncat acolo unde-i este locul. Nu mai plângeți pe cei care nu pot retrograda, au avut destule satisfacții, acum să mai aibă și următorii.

                                                    Partea proastă este că ne-am obișnuit cu cutuma, (zero victorii = puncte). O să vedeți că lumea nu mai ”trage” pentru zero victorii. Eventual, dacă un jucător umple grila cu zero, rămâne cu ultimul MP , și o să intervenim să-l ajutăm cu o categorie inferioară. Mai bine să îl ajutăm pe cel ”neputiincios” decât să-i ținem cu ”forța” cu lista pe cei valoroși.

                                                    De ”prieteni” nu ducem lipsa și dacă tot s-au băgat în discuții cei doi nemulțumiți din lista promovaților am să dau cateva explicații:

                                                    1. Spaller Tiberiu, un Domn extrem de talentat la categoria avansați, păcat că nu a vrut să înțeleagă că lumea vede si nu-l mai dorește acolo. Probabil îl doresc unii numai atunci când pierde ”de nevoie”. Ca istoric se vede clar cum proceda: mergea câteva turnee la Elite să obțină pe bandă zero victorii,... media cobora de la Open la Avansați. Noi ne-am gândit să-l ajutăm, în sensul că de la avansați nu are drept de participare la Elite, si a fost promovat la open. Primul turneu la Open a intrat în 9-16, deci nu are rost să mai punctăm zero victorii, că iar merge la Elite si se întoarce la avansați.

                                                    Posibil ca după turneul final să găsim o variantă mai bună, dar până atunci, să nu ne mai văităm că au fost schimbate regulile în timpul jocului, pentru că sunt afectați cei cu matematica;
                                                    Eu aleg varianta care să se dea multe puncte pentru cei care urcă pe podium, (cu exceptia Elite), dar asa de multe încât dacă se mai punctează zero victorii să nu se poată regla media din 4 turnee B (două săptămâni) , cum făcea I. C. care a vrut să participe la o categorie inferioară la turneele pe echipe. Câștigă loc 1 la Turneele A+ si A după care merge la turneele B si le stinge, culmea, acolo erau jucători cu mult sub valoarea lui. Eu zic că și aici s-a făcut dreptate!

                                                    2. Mitar Marius Tiberiu: Acest Domn juca de plăcere în Amatur, la categoria Avansați, numai că ”victimele colaterale” de astăzi nu prea făceau față, iar punctajul pe care îl obținea era perfect sub linia de MP (20), așa că unii care nu au fost numiți în C.D. de către Dl. Mitar, au procedat la un studiu de caz, si s-a dovedit că promovarea acestui jucător a fost perfect justificată. Momentan a demonstrat că se apropie de podium (primul turneu la Open , loc 5-8 )


                                                    Probabil că se deschide și un subiect pe această temă, văd că pentru subiectul acesta sunt deja patru deschise.
                                                    Nimeni nu-și dorește dușmănie, dar de populism mi-e scârbă!
                                                    Buna ziua AMATUR! Am aplicat regula si calculul C.D. ! In continuare ma voi supune la ce se decide ! Dar repet trebuie ales C.D de jucatorii din AMATUR nu la voia intimplarii! ( chiar joc de placere) ( greseala/ primul podium la Open a fost pe locul 3-4 nu 5-Timpul le va rezolva pe toate ! Sa auzim numai si numai de bine!

                                                    Comentariu

                                                    Procesare...
                                                    X