Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

PALETE CUSTOM, FETE SI LEMNE CHINEZESTI (ttmall.ro)

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • As dori sa cumpar o paleta de la dvs. Aveti mesaj privat.

    Comentariu


    • Postat în original de cozmint Vezi post
      As dori sa cumpar o paleta de la dvs. Aveti mesaj privat.
      V-am raspuns acum.
      ---------- Post added 31.03.2012 at 05:19 ----------
      Intre 01.04 si 06.04 nu voi fi disponibil. Se pot face comenzi prin MP sau e-mail si vor fi preluate dupa perioada mentionata.
      www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
      http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

      Comentariu


      • Mi-am luat paleta lkt loopsonic si pot sa spun ca este foarte ok , mai ales daca o compari cu palete deja facute din comert la aceeasi bani . Recomand

        Comentariu


        • buna ziua,
          doresc sa achizitionez 1 pereche de fete:
          DHS Hurricane 3 Neo

          va rog sa mi dati un raspuns.

          Comentariu


          • RBlade este indisponibil saptamana asta ... Va poate raspunde decat de saptamana viitoare, daca mai exista interes. Altfel mai gasiti DHS Hurricane 3 Neo de vanzare pe forum daca exista graba la achizitie.
            Mizutani ZLC | MX-S

            Comentariu


            • Postat în original de Vasile ROBCIUC Vezi post
              buna ziua,
              doresc sa achizitionez 1 pereche de fete:
              DHS Hurricane 3 Neo
              va rog sa mi dati un raspuns.
              Va dau un MP
              www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
              http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

              Comentariu


              • Ai PM RBlade
                Rog Administratorul sa mute comentariile mele la rubrica Echipamente daca considera cu nu fac parte din topicul in cauza. Eu ma gandeam sa fie o informatie la "cald"
                Am ramas dator lui RBlade cu niste review-uri sau mai bine zis comentarii cu privire la materialele "made in China" pe care le comercializeaza. Afirm din capul locului ca experienta mea cu aceste materiale profesionale a inceput in urma cu 4 luni de joaca ( insa destul de intens ) asta dupa o pauza de "iarba si sandwichiuri" de 20 de ani si nu pot face comparatii decat prin prisma experientei personale.
                Ca si paleta completa de incepator as recomanda o combinatie de LKT instinct si fete FH - Red Diamond cu BH - Rapid soft sau Reflectoid 1,5 ( cea din urma pt control si stil mai defensiv ). Am avut senzatia jucand cu aceata paleta, a unui control deplin al jocului atat ofensiv cat si defensiv, control deosebit la joc scurt cat si la semidistanta. Limitarea apare la un joc departe de masa si cred ca vine din puterea lemnului pt ca fetele duc un joc agresiv mai ales Red Diamond si mai putin REFLECTOID de 1,5 care este potrivit unui joc scurt, de deasupra mesei acolo unde de fapt exceleaza.
                Am intrat in posesia unuei fete REFLECTOID de 2,0 si in curand o sa imi spun parerea si despre impricinata. Am citit pe alte forumuri ca Red Diamond este o clona T05, dar eu nu am jucat atat de mult cu T05 ca sa fac o comparatie competenta, ce pot spune ca dpdv al duritatii buretelui si reactiei fetei sunt ceva asemanari dar RD este tacky si se comporta ca atare, agata mingia si are cam acelasi "throw" ca T05 dar poate fi numai o impresie pt ca nu am avut aceste fete pe acelasi lemn pt a fi o comparatie foarte corecta... e la feeling ....Cat despre Rapid Soft este o fata nu foarte tacky cu un control bun, spinny destul cu un raspuns destul de "flat" dar are o prestatie buna la jocul din scurt si la semidistanta, mai departe pierde din forta ( ma repet, cred ca si lemnul este de vina ).
                De departe fata care m-a cucerit este o FOCUS SNIPE 3, fata pe care lumea o compara cu Sriver, eu insa nu am experienta in a confirma sau infirma aceasta afirmatie. Pentru mine pe FH mi se pare foarte potrivita, este o fata non - tacky, mai europeana sa spun asa, cu un foarte "low-throw" aproape insensibila la spin, poti spune ca este anti-spin ... burete moale, cu destul grip, buna la blocaje, nu arunca foarte tare dar are un control bun, potrivita pentru un joc agresiv din scurt si semidistanta, pentru mine foarte buna pe FH dar total nepotrivita pe BH, insa am vazut ca altii o folosesc cu succes si pe BH, chestie de obisnuinta, stil.
                Am mai jucat si cu alte fete "china" ( cam apropae toate marca RBlade ) si in continuare tot testez, pipai, vad cum stau diverse, acum astept sa vad cum se misca Reflectoid 2,0 - Haifu SHARK 2 - Palio CJ 8000 and others inclusiv si ceva lemne noi.
                Am fost placut surprins de un lemn OFF la un pret foarte bun si anume 729 Bomb pe care il recomand celor care vor viteza si control in acelas timp, fara un compromis foarte mare, cat despre pret ...no comment
                Nu pot sa nu mentionez ( ca sa fiu eu linistit ) un lemn care m-a cucerit din prima AVX BT 550...are un feeling deosebit , nu stiu ce sa zic decat ca are ceva care m-a facut sa indragesc acest joc si mai tare si sa continui sa joc si sa ma perfectionez sau mai bine zis sa corectez din "greselile" trecutului .... Foarte foarte bun... O fi o clona Stiga pentru care am deosebit respect dar eu pun Avalon in fata ( deocamdata ).
                Multumesc pentru cei care au avut rabdare sa citesca alambicatele cuvinte, stiu ca sunt mai multe de spus si de scris, poate mai ordonat - pe capitole gen - loop / push / topspin / flip / chop .. etc dar toate astea ( sper ) intr-un comentariu viitor.
                Zi buna
                cristake
                Mizutani ZLC | MX-S

                Comentariu


                • Multumesc pt. review-uri. Trebuie sa precizez insa ca Snipe e departe de anti-spin... desi te ajuta la returnatul servelor, daca perii mingea bine, se duce cu destul spin.
                  www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
                  http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

                  Comentariu


                  • DA ...Corect ceea ce subliniaza RBlade.. in minte aveam returul si da ... pot spune ca nu te face de rusine pe serviciu Stiam eu ca informatia trebuie mai structurata ... Retur / serviciu ...
                    Mizutani ZLC | MX-S

                    Comentariu


                    • Buna . Sunt interesat de cateva produse de pe prima pagina. Nu vad insa imagini si nici nu raspunzi la telefon. Te rog sa ma contactezi cat mai curand. Da un bip si sun eu.
                      Cu stima, Marius- 0744765286

                      Comentariu


                      • mda.. nici eu nu primesc raspuns la e-mail ) asa multe cereri, asa putin timp.

                        Comentariu


                        • Postat în original de Raul Vezi post
                          mda.. nici eu nu primesc raspuns la e-mail ) asa multe cereri, asa putin timp.
                          Am raspuns acum Scuze.
                          www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
                          http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

                          Comentariu


                          • Postat în original de RBlade
                            Valabil.
                            La Friendship 729 FOCUS III 3 Snipe, ce duritate are buretele? Am vazut pe alt forum ca se vand cu 4 tipuri de bureti, care schimba caracteristicile fetei. Ai cumva de mai multe feluri ?

                            Comentariu


                            • Postat în original de adp Vezi post
                              La Friendship 729 FOCUS III 3 Snipe, ce duritate are buretele? Am vazut pe alt forum ca se vand cu 4 tipuri de bureti, care schimba caracteristicile fetei. Ai cumva de mai multe feluri ?
                              Am doar cu duritate 42.
                              www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
                              http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

                              Comentariu


                              • Buna, am vazut pe un site polonez (cred ca) Double Fish 1615 1.5mm, ai cumva sau poti aduce?
                                Blade: 729 Bomb
                                FH: Friendship 729 Cream Transcend
                                BH: Friendship 729 Cream Transcend

                                Comentariu


                                • Postat în original de bdant Vezi post
                                  Buna, am vazut pe un site polonez (cred ca) Double Fish 1615 1.5mm, ai cumva sau poti aduce?
                                  Va dau un MP.
                                  www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
                                  http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

                                  Comentariu


                                  • am trimis mp ... crezi ca ne putem vedea maine?

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de george.c Vezi post
                                      am trimis mp ... crezi ca ne putem vedea maine?
                                      Ti-am raspuns acum
                                      www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
                                      http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

                                      Comentariu


                                      • Ati mai primit mingi Gambler Gold albe?Daca raspunsul e afirmativ,doresc o punga(72 buc.)

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de pocriser cristian Vezi post
                                          Ati mai primit mingi Gambler Gold albe?Daca raspunsul e afirmativ,doresc o punga(72 buc.)
                                          Aveti mp.
                                          www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
                                          http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

                                          Comentariu


                                          • Aduceti pe stoc LKT Loopsonic pana luni-marti?

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de ATW Vezi post
                                              Aduceti pe stoc LKT Loopsonic pana luni-marti?
                                              Lemnul sau paleta?
                                              Daca lemnul, e in stoc si acum. Daca va referiti la paleta de 60 de lei, voi avea marti din nou fetele.
                                              www.ttmall.ro - Magazin si blog de tenis de masa
                                              http://tenisdemasa.ro/forum/showthre...-Tenis-de-Masa

                                              Comentariu


                                              • Da,la paleta de 60 de lei ma refeream.Multumesc ptr raspunsul prompt.Am sa va caut atunci ptr a-mi achizitiona una.

                                                Comentariu


                                                • Salut as vrea sa imi cumpar o paleta si cineva mi-a recomandat paleta asamblata de tine cea cu 60 lei. Am o intrebare paleta are fete lipicioase ?

                                                  Comentariu


                                                  • Si eu am achizitionat paleta aceasta de la Vlad si sunt foarte multumit de ea. As juca in fiecare zi tenis cu ea daca as putea. M-am indragostit de ea . Nu stiu cum sunt alte palete de genul acesta ca nu am probat, dar merita fiecare banut paleta.
                                                    Si ca raspuns la intrebare, da are fete putin lipicioase.
                                                    Numai bine
                                                    FH: Rakza 9
                                                    Lemn: Temper Tech
                                                    BH: Impuls Powersponge

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X