Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Evidența Legitimați

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de florin toma Vezi post

    Daca s-a facut o greseala cu Sorescu, nu inseamna ca trebuie continuat in aceasta directie, asa ca va trebui sa respectam actualul regulament, ce spune clar:

    Divizionarii A si SL pot participa la categoria Elite numai dacă declară că au renunțat si nu mai participă la aceste divizii, in caz contrar. Dreptul de joc se obține la data de 01 ale lunii următoare, odată cu actualizarea clasamentului. Declaratia se poate face pe forum in zona ”Evidență Legitimați”
    Domnule Toma, am impresia că vă bateți joc de mine, apoi spuneți că sunt conflictual. Adică eu întreb cum a putut să joace Deian dacă nu se încadra cu data de 1 ale lunii si m-ați contrat pe motiv că regulamentul nu trebuie luat ad litteram.
    Acum, când mai sunt doar 48 de ore de la turneu până la noul regulament veniți si spuneți că dacă bag jucători de divizia A la Mediaș NU ESTE REGULAMENTAR!!!
    În concluzie:
    - dacă dau acces la divizionari cred că primesc o sancțiune chiar de la cei care nu respectă regulamentul. Dumneavoastră împreună cu Kralizec aveți majoritate în Comitetul Director și aveți posibilitatea să acceptați varianta mea sau să mă suspendați.
    Oare cum este corect !?​

    Comentariu


    • Postat în original de Zosim1 Vezi post

      Domnule Toma, am impresia că vă bateți joc de mine, apoi spuneți că sunt conflictual. Adică eu întreb cum a putut să joace Deian dacă nu se încadra cu data de 1 ale lunii si m-ați contrat pe motiv că regulamentul nu trebuie luat ad litteram.
      Acum, când mai sunt doar 48 de ore de la turneu până la noul regulament veniți si spuneți că dacă bag jucători de divizia A la Mediaș NU ESTE REGULAMENTAR!!!
      În concluzie:
      - dacă dau acces la divizionari cred că primesc o sancțiune chiar de la cei care nu respectă regulamentul. Dumneavoastră împreună cu Kralizec aveți majoritate în Comitetul Director și aveți posibilitatea să acceptați varianta mea sau să mă suspendați.
      Oare cum este corect !?​
      In primul rind nu-mi pot permite sa-mi bat joc de cineva..am respectat si voi respecta pe toti cu care intru in contact.

      In al doilea rind, ai cerut sa analizam si sa luam o decizie.

      Cum a spus Seneca..a gresi e omeneste a persevera e diabolic, am concluzionat ca nu e bine sa continuam in greseala, de aceea verdictul a fost cel de mai inainte.

      Daca nici asa nu este bine, atunci faci cum crezi.

      Comentariu


      • Cum a spus Seneca..a gresi e omeneste a persevera e diabolic,

        Fix citatul se referă la reprimirea divizionarilor in Amatur. Compromisurile astea nu au făcut bine niciodată. Daca se făcea o categorie Master nu se mai ajungea la discuțiile astea. Și o să vedeți că e doar "Începutul"!

        Comentariu


        • Postat în original de Zosim1 Vezi post
          Transmit cererea de reprimire in Amatur a urmatorilor divizionari A.
          Ghenu David, Candea Cristian, Panzar Andrei, Moca Mara, Herciu Gabriela, Hila Beatrice. Din Mediaș.
          Jucătorii divizionari declară că nu mai joaca în divizia A (FRTM, sezonul 2022-2023) și au drept de joc în AmaTur, conform regulamentului AmaTur 2022, în vigoare. Dar apoi, dacă joacă în divizia A (FRTM), în returul 2022-2023, vor fi suspendați pentru că ei au primit drept de joc conform regulamentului AmaTur 2022, nu al celui nou care intră în vigoare din 1 noiembrie 2022. Primesc drept de joc, automat, conform regulamentului AmaTur nou, care va intra în vigoare la 1 noiembrie 2022 și vor putea participa la turneele programate după această dată.

          Comentariu


          • Să înțeleg că dacă cei în cauză respectă regulamentul în vigoare, care este valabil până la 01 nov 2022 și prin a respecta înseamnă că pe regulamentul "vechi" nu au cum să mai joace în div A, în schimb (pe veci ) nu mai au drept de joc în div A pentru că vor fi suspendați din Amatur.

            Începând cu 01 nov 2022 acești divizionari au drept de joc în Amatur, cum să fie sancționați dacă respectă regulamentul în vigoare!?

            Aici nu este vorba de păreri diferite, este vorba de o greșeală. Nu mai interpretați 2022-2023 pentru că este vorba de 01.01.2022- 01.11.2022, așa s-a votat, așa rămâne.

            Cazul Deian nu este asemănător, el a jucat înainte de 01.11.2022 și are o suspendare, nu a respectat regulamentul în vigoare.
            Hobby: Motoare si ski !
            http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

            Comentariu


            • Postat în original de Comitetul Director Vezi post

              Jucătorii divizionari declară că nu mai joaca în divizia A (FRTM, sezonul 2022-2023) și au drept de joc în AmaTur, conform regulamentului AmaTur 2022, în vigoare. Dar apoi, dacă joacă în divizia A (FRTM), în returul 2022-2023, vor fi suspendați pentru că ei au primit drept de joc conform regulamentului AmaTur 2022, nu al celui nou care intră în vigoare din 1 noiembrie 2022. Primesc drept de joc, automat, conform regulamentului AmaTur nou, care va intra în vigoare la 1 noiembrie 2022 și vor putea participa la turneele programate după această dată.
              După mai multe consultări, printre care și cu un avocat, revenim asupra deciziei inițiale și acordăm drept de joc deplin celor șase jucători de divizia A. Iar din 1 noiembrie 2022, conform noului Regulament, vor avea acces la competițiile AmaTur fără nicio restricție, indiferent dacă vor juca sau nu în returul Diviziei A (FRTM).

              Comentariu


              • Salut ! Vad , spre stupefacția mea , în C.D , pe Cătălin Cozma . Asa de rău a ajuns Amatur-ul? Știm cu toții ca domnul mai sus-mentionat era "absent " la toate ședințele. Nu aduce niciun aport , vizibil , la bunul mers al circuitului . Evidenta jucătorilor legitimati--asta e preocuparea d .lui . Pe cine interesează cel mai mult acest aspect ? Pe el , bineînțeles, legitimat fiind . Acum vad ca " negociază " cu Florin m .p- ul unor inși ( ca la piață ...nu 33 ci 38 , 39 ). DRAGA C.D. vad ca sunteți " pana " de coordonatori dar nu duceți penibilul la limita insuportabilului ! Mulțumesc, rămâneți valori !

                Comentariu


                • Postat în original de adilazaroiu Vezi post
                  Salut ! Vad , spre stupefacția mea , în C.D , pe Cătălin Cozma . Asa de rău a ajuns Amatur-ul? Știm cu toții ca domnul mai sus-mentionat era "absent " la toate ședințele. Nu aduce niciun aport , vizibil , la bunul mers al circuitului . Evidenta jucătorilor legitimati--asta e preocuparea d .lui . Pe cine interesează cel mai mult acest aspect ? Pe el , bineînțeles, legitimat fiind . Acum vad ca " negociază " cu Florin m .p- ul unor inși ( ca la piață ...nu 33 ci 38 , 39 ). DRAGA C.D. vad ca sunteți " pana " de coordonatori dar nu duceți penibilul la limita insuportabilului ! Mulțumesc, rămâneți valori !
                  De ce crezi că l-am băgat pe Cozma și Vela? Au interese personale la div A! Ce ore caută în CD numai Dumnezeu știe. Unul e ignorat total de comunitatea jucătorilor de tenis de masa din Timișoara și până mai ieri și de CD,iar celălalt jigneste fara motiv organizatorii la turneele unde participă! Erau dușmani și acum s-au înfrățit! Sper că ceilalți membrii CD să gândească următoarele mutari pentru viitorul Amaturului și nu pentru ziua de măine. Giosan,Vladoiu și chiar Vlase spre final erau oamenii care aduceau un echilibru in CD și Amaturul mergea în direcția bună! Eu cred că încă mai există 2-3 oameni de bine in CD care nu vor lăsa "vagoanele sa deraieze"

                  Comentariu


                  • Până aseară Cozma nu era în CD, nici la ședință nu s-a discutat de așa ceva. Stupefacție totală! Îi bagă pe toți în rahat!

                    Hobby: Motoare si ski !
                    http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                    Comentariu


                    • Poate sa dat drumul la votul democratic si a picat dictatura....lasind gluma cred ca sintem luati de fraieri la maxim toti participantii de o mina de oameni,ar cam trebui sa boicotam cu neparticiparea la turnee si sa vedem ce mai conduc....

                      Comentariu


                      • Postat în original de Comitetul Director Vezi post

                        După mai multe consultări, printre care și cu un avocat, revenim asupra deciziei inițiale și acordăm drept de joc deplin celor șase jucători de divizia A. Iar din 1 noiembrie 2022, conform noului Regulament, vor avea acces la competițiile AmaTur fără nicio restricție, indiferent dacă vor juca sau nu în returul Diviziei A (FRTM).
                        Deci într-un cuvint.... cui nu-i comvine ca joaca divizionarii A..... SA nu mai vina la turneele AMATUR.
                        E foarte fain ca ptr 6 - 20 (sau citi or fi) divizionari A punem la colț mai mulți jucători de elite.
                        Simplu se putea rezolva o masa în sala ptr 2/3/4/5....8 divizionarei, sa joace master între ei, iar după citeva luni dacă erau jucători de elite care doreau sa S-e înscrie la master.... se demonstra ca CD are dreptate, iar dacă nu se inscriau.....se demonstra ca jucătorii au dreptate.
                        În 2018 cind m-am apucat de tenis era regula ca jucătorii divizionarei A și SL sa nu aibă drept de participare 2 ani în amatur și nu a murit nici unul ca a stat departe de amatur 2 ani.
                        P. S
                        Mai vad ca :... S-A CONSULTAT AVOCAT PTR PRIMIREA SAU NU ÎN AMATUR A JUCĂTORILOR DE A ȘI SL.
                        De ce nu s-a consultat avocat și în ideea:
                        Amatur=AMATORI
                        divizia A și SL=PROFESIONISTI

                        Sa-și spună și un avocat părerea despre aceasta speță.

                        Și ultima idee....
                        E corect sa fortam jucătorii sa stea într-o categorie care ei nu au valoarea necesara?

                        Comentariu


                        • Bună
                          Ma uitam pe turneele din saptamina asta și am văzut ceva interesant:la turneul de la Sovata. favorit 1 este dl Fejer konneth Andraș. Nu știam cine este domnul respectiv și am dat căutare Google. Impresionant, o entitate în lumea tenisului de masa. Sincer pot să-l felicit.
                          In clasamentul FRTM este poziția 51,a jucat în div A și B.
                          Am și eu o nelamurire:
                          După noul regulament al AMATUR se spune ca jucătorii divizionari care vin sau revin în circuitul amatur vor fi înscriși la categoria elite cu MP 35.
                          ​​​​​Dl Fejer a primit MP 55.
                          S-a mai schimbat ceva la regulament și nu am observat eu?
                          Va mulțumesc anticipat ptr răspuns.

                          Comentariu


                          • Postat în original de jurescu sorin Vezi post
                            După noul regulament al AMATUR se spune ca jucătorii divizionari care vin sau revin în circuitul amatur vor fi înscriși la categoria elite cu MP 35.
                            ​​​​​Dl Fejer a primit MP 55.
                            S-a mai schimbat ceva la regulament și nu am observat eu?
                            Va mulțumesc anticipat ptr răspuns.
                            "4.1.2. Jucătorii debutanți în AmaTur care sunt divizionari FRTM activi sau cu istoric recent vor putea participa inițial doar la categoria Elite. Lor li se va conferi un MP fictiv, în funcție de poziția avută în clasamentul FRTM."

                            Dl Fejer joaca in divizia B,are 58 de ani ,are drept de joc in conformitate cu actualul (dar si cu precedentul) Regulament Amatur. Participa la acest turneu doar pentru ca atunci cand se afla in Romania locuieste in Sovata..I s-a conferit un MP pe baza palmaresului si a rezultatelor obtinute in turul diviziei B recent desfasurat

                            "E corect sa fortam jucătorii sa stea într-o categorie care ei nu au valoarea necesara?"
                            Asta e un citat din postul dvs precedent,tot in acest topic..La ultimul turneu la care ati participat,cel de la Teius,v-ati clasat pe locul 5 intr-o grupa inferioara din care nu facea parte nici un legitimat A sau B..La acest turneu a participat un singur divizionar A activ,Bothazan Florin,care nu a iesit din grupele inferioare,iar finala s-a disputat intre doi vechi amaturisti
                            Retrogradarea este posibila, probabil veti pendula intre categoriile Open si Elite daca asta va e valoarea

                            Comentariu



                            • Singura nedumerire era cum s-a dat MP 55.
                              Acum am aflat.
                              ​​​​​​
                              Mulțumesc ptr răspuns.
                              ​​​

                              Comentariu


                              • Mă uitam puțin la "prietenii" noștrii americani. Ei votează la jumătatea de mandat a președintelui prin alegeri libere.Daca poporului i se pare că președintele a "deraiat" in traiectoria lui acum au ocazia să i se închidă "gura".

                                Stimați membrii din Comitetul Director :
                                --Pe voi nu vă inspira puțin modul superdemocratic al acestei entitați?????

                                Chiar și pe vremea comuniștilor se vota...."așa cum se vota"!!! Când putem sa vedem și noi "fumul alb" care iese pe coșul din clădirea voastră???? Sa înțeleg că la voi intra numai "lemne umede" in sobă și pe coș nu iese nimic!!!!!!
                                Păi băi fraților când 11 organizatori și coordonatori(oameni cu experiență în Amatur) nu sunt de acord cu aducerea lui Cozma at aveți o mare problema!
                                Părerea mea e că trebuie să scoateți "cearceaful alb" pe geam!
                                Și că sa nu se agite moderatorul asta a fost o lecție de geografie cu puțin catolicism!

                                Comentariu


                                • Buna ziua! Eu momentan joc in Divizia B si inainte dupa vechiul regulament eram la Open acum am fost promovat la Elite, mai pot retrograda la Open?

                                  Comentariu


                                  • 4.1..4. Jucătorii care au împlinit 16 ani la data de 01.11.2022 și care activează în Campionatul FRTM (divizia A sau B) au drept de participare exclusiv la categoria Elite.
                                    4.1.5. Jucătorii care nu au împlinit 16 ani la data de 01.11.2022 și care activează în Campionatul FRTM (divizia​A sau B) pot participa la categoria concordanta MP ului

                                    Comentariu


                                    • Postat în original de Radu23 Vezi post
                                      Buna ziua! Eu momentan joc in Divizia B si inainte dupa vechiul regulament eram la Open acum am fost promovat la Elite, mai pot retrograda la Open?
                                      Da ,dar după ce mai faci vechime in div B! Sau când treci la divA ! Probabil că la anul poți și la Avansați sa joci!

                                      Comentariu


                                      • Am recitit răspunsul primit și am văzut ca :RETROGRADAREA ESTE POSIBILA.
                                        Întreb și eu în necunostinta de cauza ptr un prieten:
                                        Este posibila în urma rezultatelor slabe sau după 1 an de zile in categorie???
                                        Oricum eu nu am sa retrogradez, chiar dacă am avut o zi slaba la Teiuș, la următoarele turnee voi fi mai pregătit,nu am interes sa ajung înapoi la open, cu excepția turneului BUTTERFLY. Dacă acolo iarăși jucătorii de divizia ne vor bate ca în toate edițiile, atunci vom încerca și noi sa contra balansam la alte categorii.

                                        Comentariu


                                        • Sorine, nu stiu ce tot ai cu turneul Butterflay, si tot dai vina pe legitimati. Spre ghinionul tau am fost si eu acolo, si chiar v-am urmarit. Scorul vostru cu cei care au castigat a fost 2-2 dupa partidele de simplu si putea fi 3-1 daca nu te lasai invins. Nu stiu care e motivul pentru care ai pierdut dar ce stiu sigur e ca si cu Ma Long in echipa Clujului victoria o stat in varful paletei tale, si era 3-1 la voi. Asa ca Max a facut fix cat facea si Ma Long si cu toate astea puteau pierde lejer partida.
                                          In the practice of tolerance, one's enemy is the best teachers!
                                          Dalai Lama

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de jurescu sorin Vezi post
                                            Am recitit răspunsul primit și am văzut ca :RETROGRADAREA ESTE POSIBILA.
                                            Întreb și eu în necunostinta de cauza ptr un prieten:
                                            Este posibila în urma rezultatelor slabe sau după 1 an de zile in categorie???
                                            Oricum eu nu am sa retrogradez, chiar dacă am avut o zi slaba la Teiuș, la următoarele turnee voi fi mai pregătit,nu am interes sa ajung înapoi la open, cu excepția turneului BUTTERFLY. Dacă acolo iarăși jucătorii de divizia ne vor bate ca în toate edițiile, atunci vom încerca și noi sa contra balansam la alte categorii.
                                            Stimate domn,se presupune ca ar trebui sa cunoasteti cat de cat Regulamentul,..asa,macar de curiozitate ...
                                            Chiar in acest subforum aveti topicul "Evidenta jucatorilor care promoveaza in mod impus" pe care il puteti consulta. pentru edificare
                                            In ceea ce priveste MP urile atribuite fictiv,fie 35,sau 39,sau 55 cred ca nu stiti ce rol au...Ele atribuie o anumita pozitie in grupa unui jucator care nu a mai participat la turneele Amatur sau a facut o pauza mai lunga .Dupa primul turneu el va obtine un nr de puncte si implicit un MP in functie de prestatia la acel turneu Ce ati fi zis daca dvs ,pozitia 4 in grupa inferioara,l ati fi avut in pozitia 5 sau 6 pe dl Fejer,cu MP=0?

                                            Comentariu


                                            • Postat în original de Comitetul Director Vezi post

                                              Stimate domn,se presupune ca ar trebui sa cunoasteti cat de cat Regulamentul,..asa,macar de curiozitate ...
                                              Chiar in acest subforum aveti topicul "Evidenta jucatorilor care promoveaza in mod impus" pe care il puteti consulta. pentru edificare
                                              In ceea ce priveste MP urile atribuite fictiv,fie 35,sau 39,sau 55 cred ca nu stiti ce rol au...Ele atribuie o anumita pozitie in grupa unui jucator care nu a mai participat la turneele Amatur sau a facut o pauza mai lunga .Dupa primul turneu el va obtine un nr de puncte si implicit un MP in functie de prestatia la acel turneu Ce ati fi zis daca dvs ,pozitia 4 in grupa inferioara,l ati fi avut in pozitia 5 sau 6 pe dl Fejer,cu MP=0?
                                              Fără sa fiu nepoliticos, cred ca eram foarte mulțumit deoarece REGULAMENTUL ERA EGAL PTR TOATĂ LUMEA.... :adică toată lumea (divizionarei) care nu au participat sau au participat în amatur primeste MP de start 35.....
                                              Asa spunea regulamentul de luna septembrie,dar dacă regulamentul se schimba de la luna la luna în funcție de..... nu știu nici eu CE și nici nu vreau să știu.......!!!
                                              Cred ca nu deranjez pe nimeni dacă întreb în mod civilizat:
                                              CIT TIMP VOR FI RESPECTATE ACESTE NOI REGULI și dacă
                                              CONDUCEREA AMATUR ESTE DEACORD CU ÎNFIINȚAREA ÎN CADRUL AMATUR AL UNUI GRUP SAU SINDICAT(CUM DORIȚI SĂ-L INTITULATI) CARE SA POATĂ LUPTA ȘI SA PUNĂ ÎNTREBĂRI ÎN FAVOAREA JUCĂTORILOR???
                                              Mulțumesc anticipat ptr răspunsuri.

                                              Comentariu


                                              • ADN
                                                ADN comentat
                                                Editarea unui comentariu
                                                Domnule Jurescu este al doilea post în care dvs spuneți lucruri neadevărate iar unii colegi forumiști le ar putea lua de bune.Va rog puneți un citat din vechiul regulament Amatur(2021) unde toți cei ce proveneau din rândul divizionarilor primeau MP=35.Multumesc.

                                            • Postat în original de jurescu sorin Vezi post
                                              Bună
                                              Ma uitam pe turneele din saptamina asta și am văzut ceva interesant:la turneul de la Sovata. favorit 1 este dl Fejer konneth Andraș. Nu știam cine este domnul respectiv și am dat căutare Google. Impresionant, o entitate în lumea tenisului de masa. Sincer pot să-l felicit.
                                              In clasamentul FRTM este poziția 51,a jucat în div A și B.
                                              Am și eu o nelamurire:
                                              După noul regulament al AMATUR se spune ca jucătorii divizionari care vin sau revin în circuitul amatur vor fi înscriși la categoria elite cu MP 35.
                                              ​​​​​Dl Fejer a primit MP 55.
                                              S-a mai schimbat ceva la regulament și nu am observat eu?
                                              Va mulțumesc anticipat ptr răspuns.
                                              Dacă cauți mai bine a fost campion național și a jucat în prima ligă din Germania ani de zile
                                              ....Amaturul a ajuns un fel de pi...p...ista de lansare pentru cei mici viitori divizionari și...sau lăsa...DE ANDO

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de Comitetul Director Vezi post

                                                "4.1.2. Jucătorii debutanți în AmaTur care sunt divizionari FRTM activi sau cu istoric recent vor putea participa inițial doar la categoria Elite. Lor li se va conferi un MP fictiv, în funcție de poziția avută în clasamentul FRTM."

                                                Dl Fejer joaca in divizia B,are 58 de ani ,are drept de joc in conformitate cu actualul (dar si cu precedentul) Regulament Amatur. Participa la acest turneu doar pentru ca atunci cand se afla in Romania locuieste in Sovata..I s-a conferit un MP pe baza palmaresului si a rezultatelor obtinute in turul diviziei B recent desfasurat

                                                "E corect sa fortam jucătorii sa stea într-o categorie care ei nu au valoarea necesara?"
                                                Asta e un citat din postul dvs precedent,tot in acest topic..La ultimul turneu la care ati participat,cel de la Teius,v-ati clasat pe locul 5 intr-o grupa inferioara din care nu facea parte nici un legitimat A sau B..La acest turneu a participat un singur divizionar A activ,Bothazan Florin,care nu a iesit din grupele inferioare,iar finala s-a disputat intre doi vechi amaturisti
                                                Retrogradarea este posibila, probabil veti pendula intre categoriile Open si Elite daca asta va e valoarea
                                                În conformitatea voastră de comitet director schimbați titulatura circuitului, din Amatur în Rampă de lansare și lasare la vatra a jucătorilor FRTM ului....mi...as...în ia de tastatură că iar îmi scrie aiuria....chiar vă bateți joc de 2000 sau mai mulți de amatori care vă susțin financiar turneele...cit mai vreți să vă suportăm dictatura....

                                                Comentariu


                                                • Cred că ar trebui să se retragă o perioadă toți adevărații amatori și sint sigur că ați face turnee de..din patru categorii nu cred că ați avea mai mult de 10 participanți....adică ar dispărea circuitul de care vă bateți joc...dacă este Amatur pai amatur să fie....nu cu foști jucatori de top din țară sau care au jucat în străinătate...chiar vă bateți joc de amatori.....

                                                  Comentariu

                                                  Who has read this thread:
                                                  Procesare...
                                                  X