Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Discutii despre TURNEUL CAMPIONILOR MEDIAS 2023

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #51
    CHIAR CREDETI CA VALOAREA UNUI CONCURS DE ASEMENEA ANVERGURĂ IN SUMA AIA INFIMĂ.
    Unde puneți eforturile depuse,nopțile nedormite,umblaturi după aprobări ,căutările de pe programe,site-uri și tot felul de acțiuni ca noi cei care sunt acolo ca piese importante sa ne simțim bine.
    Că de fapt asta vrem să fie,,SA NE SIMȚIM BINE ".
    Că dai 75 lei,100 nu are importanță problema este cât de bine ne simțim, cât de mult ne bucurăm Că ne vedem prietenii,ca ne REVEDEM.
    Chiar dacă nu prind loc tot am sa vin,sa dau o mână de ajutor (dacă ma primiți voi fi arbitru pe tot parcursul concursului.
    Asa trebuie sa gândim, cum sa ajutam sa fie nu bine ,chiar foarte bine la acest concurs.
    Nu am nimic cu nimeni dar chiar nu putem sa nu ne mai plângem, ce este asta,haideți sa-i întrebăm pe organizatori dacă nu au nevoie de noi sa facem ca acest turneu sa fie emblema turneelor .
    Va respect pe toți foarte mult și de aceea mă simt mândru ca va cunosc pe toți amaturiști .
    CU STIMA SI MULT RESPECT
    Blade . PHOTINO
    Fh. Tibhar ev. Mx-p
    Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

    Comentariu


    • #52
      Ce faceți cu ele?

      Comentariu


      • #53
        Salut,

        încep prin a spune că d.p.d.v organizatoric, Emi TT a reușit să se impună plăcut/(așa DA) în turneele organizate de el.

        Ceea ce nemulțumeste lumea nu e neapărat taxa de 75 de lei, cât întregul din acești 75 de lei, sau vezi doamne cum se încearcă justificarea celor 75 de lei.
        -plătești 75 de lei, și joci 4 meciuri, iar apoi la final nimeni NU este interesat de celelalte 2 meciuri de K.O, unde practic "te bați" să vezi ce loc "meritat" ocupi tu ca LOSER în intervalul 55-64(spre ex), și asta după ce iți petreci o noapte în Mediaș, unii chiar a doua noapte.

        Se spune în primul post că se dorește ca fiecare participant să aibă parte de cele mai bune condiții disponibile, și e foarte bine acest lucru, DAR tocmai în acest sens se putea organiza T.C ca fiecare categorie să înceapă turneul și să îl termine în aceeași zi, respectiv Elite/Hobby - Sâmbăta iar Open/Avansați Duminică, sau puneți voi categoriile în altă ordine și tot de aceleași condiții beneficiau toți.
        -Se putea merge pe 60 de locuri disponibile la fiecare categorie, cu 6 în grupă și se calificau primii 4, iar ca și număr de participanți tot pe acolo ieșeai(aprox.) ca și organizator. Și nu se auzea o muscă nicăieri, doar trompete și urale.

        Ce nu îmi place mie:
        Că turneul nu începe și nu se termină în aceeași zi (Exclus Butterfly care NU poate fi comparat cu nici un alt concurs din Amatur, e din altă Ligă)
        Taxa plătită pe Revolut, iar în cazul în care nu mai participi, esti luat de Fraier(nu mai primești banii inapoi).(Asta e Românească...)

        Să fim serioși... pentru o poză cu toți participanții se face turneul pe 2 zile?
        Ce șansă/favor/plăcere are acel jucător necalificat (de care se menționa că este în gr leilor), și ce plăcere are mielușelul să se mai cheltuiască încă o zi că el se va "lupta"(odată sfârtecat) a doua zi cu alți mielușei ca să vadă care din acești "beliți"(că mielul se belește) nu e chiar așa "belit". Clasamentul celor "beliți"= K.O. (ASTA E PLĂCERE? Alinarea rănilor? Cu cheltuielile ce se impun). Chiar nu e vorba să îți plătească alții taxa... E SIMPLU, faceți T.C pe o zi.

        Asta e părerea mea, și discutând și cu alții cam asta ar fi rezumatul și nemulțumirea unor jucători care au ales sa posteze în acest subiect dedicat, chiar dacă unii au făcut-o arătîndu-și colții iar alții au facut-o cu jumătate de gură.

        Chiar nu taxa de 75 de lei e Buturuga...mică sau mare. De ce să mai stai o zi?... Toate turneele din țară au mers pe clasamentul în ordinea celui mai bun(ai pierdut in primii 8 la câștigătorul turneului, ocupi locul 5), acum NU, joci ca să fi sigur că locul 69 e al tău.. muncit.

        Un turneu Excelent va doresc!

        Comentariu


        • #54
          Postat în original de Zosim1 Vezi post

          T.C 2022 a avut 44 de mese si 440.participanti, Tc 2023 are 40 de mese doar Sambata dimineata si un numar de.260.de participanti deci mai mult de jumatate, si bineinteles ca scopul turneului este calitatea si nu cantitatea, care a dat mult de furca in fiecare an.

          Si bineinteles ca avand cam aceiasi structura logistica , 2 sali 40 de mese, nu mai vb de garduri ,mese de arbitraj ,scorare, si Ambulanta, si cateva elemente in plus, cei 15 lei intr-un an cand toate s-au scumpit, nu stiu ce vi se pare dezamagitor.

          Haideti ca va spun tot eu si asta poate sa va confirme si organizatorul de la Piatra Neamt si multi alti.
          Sala Polivalenta in Romania se inchireaza cu 300-370 lei ora, si sali Nastase cu 120-180 lei ora, Faceti calcul si vedeti unde ajungeti
          o Ambulanta e cam 2000 lei per zi per Sala.
          Cupele de 60-65 cm la 4 categorii cam 4000-5000 lei
          Chiria la o masa per zi cam 100 lei
          Fara altele faceti si impartiti la vreo 240 lei si vedeti unde ajungeti.
          Dacă mese destule și jucatori mult mai puțini de ce trebuie să stam două zile....o explicație

          Comentariu


          • #55
            Postat în original de Niculae.G Vezi post

            In spatele succesului de la Alba Iulia a stat organizatori locali și autoritățile locale care au găsit mulți sponsori puternici si au ofert mult mai mult decât putea visa cineva. Nu cred că acel turneu va fi depășit vreo dată de cineva.
            Bineinteles ca domnul Pralea a fost Organizatorul local, si au fost alaturi de noi si sponsori locali, si chiar nationali,Selgros , dar daca va referiti la costurile evenimentului, sa stiti ca oficialitatile locale au propus multe dar la sfarsit eu si cu domnul Pralea am ramas cu gauri mari in bugetul personal.
            Sa vorbim de ce au oferit autoritatile, o masa festuva la sfarsitul primei zile.

            Hotelul pe mai multe zile ale celor din echipa mea a ramas platit de mine peste 3900 lei,factura in contabilitate,
            Peste 300 de tricouri in valoare de 15000 lei au ramas facturate si nici in momentul de fata nu au fost achitate.
            Munca si mancarea celor care m-au ajutat si nu au fost putini a ramas in buzunarul meu o gaura.
            Transportul logisticii noi din germania l-am impartit cu domnul Pralea ,aprox 4000 lei dansul si 7500 lei eu.

            Tot ce a insemnat material birotic si mingi pixuri mape, plase ,coli au fost peste 5000 lei am ramas cu chitanta in buzunar.

            Si mai pui si logistica care m-a costat 32000 euro care a ars in depozit la domnul Pralea.

            Cam asta a fost succesul lui Alba Iulia si vreo 800 de ore de munca

            Comentariu


            • #56
              Ieși mai ieftin la plata sălilor sau...enigmă

              Comentariu


              • #57
                Postat în original de mihais mioveni Vezi post
                Cei doi jucători care au depășit 400 turnee în Amatur în ultimele 12 luni, vor beneficia de trofee? Anul trecut, la turneul final, jucătorii care au depășit 300 turnee au beneficiat de trofee.
                Da Mihai!
                Hobby: Motoare si ski !
                http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                Comentariu


                • #58
                  Postat în original de Miky Vezi post
                  Salut,

                  încep prin a spune că d.p.d.v organizatoric, Emi TT a reușit să se impună plăcut/(așa DA) în turneele organizate de el.

                  Ceea ce nemulțumeste lumea nu e neapărat taxa de 75 de lei, cât întregul din acești 75 de lei, sau vezi doamne cum se încearcă justificarea celor 75 de lei.
                  -plătești 75 de lei, și joci 4 meciuri, iar apoi la final nimeni NU este interesat de celelalte 2 meciuri de K.O, unde practic "te bați" să vezi ce loc "meritat" ocupi tu ca LOSER în intervalul 55-64(spre ex), și asta după ce iți petreci o noapte în Mediaș, unii chiar a doua noapte.

                  Se spune în primul post că se dorește ca fiecare participant să aibă parte de cele mai bune condiții disponibile, și e foarte bine acest lucru, DAR tocmai în acest sens se putea organiza T.C ca fiecare categorie să înceapă turneul și să îl termine în aceeași zi, respectiv Elite/Hobby - Sâmbăta iar Open/Avansați Duminică, sau puneți voi categoriile în altă ordine și tot de aceleași condiții beneficiau toți.
                  -Se putea merge pe 60 de locuri disponibile la fiecare categorie, cu 6 în grupă și se calificau primii 4, iar ca și număr de participanți tot pe acolo ieșeai(aprox.) ca și organizator. Și nu se auzea o muscă nicăieri, doar trompete și urale.

                  Ce nu îmi place mie:
                  Că turneul nu începe și nu se termină în aceeași zi (Exclus Butterfly care NU poate fi comparat cu nici un alt concurs din Amatur, e din altă Ligă)
                  Taxa plătită pe Revolut, iar în cazul în care nu mai participi, esti luat de Fraier(nu mai primești banii inapoi).(Asta e Românească...)

                  Să fim serioși... pentru o poză cu toți participanții se face turneul pe 2 zile?
                  Ce șansă/favor/plăcere are acel jucător necalificat (de care se menționa că este în gr leilor), și ce plăcere are mielușelul să se mai cheltuiască încă o zi că el se va "lupta"(odată sfârtecat) a doua zi cu alți mielușei ca să vadă care din acești "beliți"(că mielul se belește) nu e chiar așa "belit". Clasamentul celor "beliți"= K.O. (ASTA E PLĂCERE? Alinarea rănilor? Cu cheltuielile ce se impun). Chiar nu e vorba să îți plătească alții taxa... E SIMPLU, faceți T.C pe o zi.

                  Asta e părerea mea, și discutând și cu alții cam asta ar fi rezumatul și nemulțumirea unor jucători care au ales sa posteze în acest subiect dedicat, chiar dacă unii au făcut-o arătîndu-și colții iar alții au facut-o cu jumătate de gură.

                  Chiar nu taxa de 75 de lei e Buturuga...mică sau mare. De ce să mai stai o zi?... Toate turneele din țară au mers pe clasamentul în ordinea celui mai bun(ai pierdut in primii 8 la câștigătorul turneului, ocupi locul 5), acum NU, joci ca să fi sigur că locul 69 e al tău.. muncit.

                  Un turneu Excelent va doresc!
                  Spune-mi si mie te.rog unde ai citit ca taxa platita pe revolut daca nu participi nu se va returna?
                  Ca eu nu cred ca am scris asa ceva vreodata.
                  Am mentionat din start eligibilitatea locurilor sa stie lumea care vrea sa rezerve sau sa plateasca.

                  Restul e cancan.

                  Comentariu


                  • #59
                    Postat în original de Miky Vezi post
                    Salut,

                    încep prin a spune că d.p.d.v organizatoric, Emi TT a reușit să se impună plăcut/(așa DA) în turneele organizate de el.

                    Ceea ce nemulțumeste lumea nu e neapărat taxa de 75 de lei, cât întregul din acești 75 de lei, sau vezi doamne cum se încearcă justificarea celor 75 de lei.
                    -plătești 75 de lei, și joci 4 meciuri, iar apoi la final nimeni NU este interesat de celelalte 2 meciuri de K.O, unde practic "te bați" să vezi ce loc "meritat" ocupi tu ca LOSER în intervalul 55-64(spre ex), și asta după ce iți petreci o noapte în Mediaș, unii chiar a doua noapte.

                    Se spune în primul post că se dorește ca fiecare participant să aibă parte de cele mai bune condiții disponibile, și e foarte bine acest lucru, DAR tocmai în acest sens se putea organiza T.C ca fiecare categorie să înceapă turneul și să îl termine în aceeași zi, respectiv Elite/Hobby - Sâmbăta iar Open/Avansați Duminică, sau puneți voi categoriile în altă ordine și tot de aceleași condiții beneficiau toți.
                    -Se putea merge pe 60 de locuri disponibile la fiecare categorie, cu 6 în grupă și se calificau primii 4, iar ca și număr de participanți tot pe acolo ieșeai(aprox.) ca și organizator. Și nu se auzea o muscă nicăieri, doar trompete și urale.

                    Ce nu îmi place mie:
                    Că turneul nu începe și nu se termină în aceeași zi (Exclus Butterfly care NU poate fi comparat cu nici un alt concurs din Amatur, e din altă Ligă)
                    Taxa plătită pe Revolut, iar în cazul în care nu mai participi, esti luat de Fraier(nu mai primești banii inapoi).(Asta e Românească...)

                    Să fim serioși... pentru o poză cu toți participanții se face turneul pe 2 zile?
                    Ce șansă/favor/plăcere are acel jucător necalificat (de care se menționa că este în gr leilor), și ce plăcere are mielușelul să se mai cheltuiască încă o zi că el se va "lupta"(odată sfârtecat) a doua zi cu alți mielușei ca să vadă care din acești "beliți"(că mielul se belește) nu e chiar așa "belit". Clasamentul celor "beliți"= K.O. (ASTA E PLĂCERE? Alinarea rănilor? Cu cheltuielile ce se impun). Chiar nu e vorba să îți plătească alții taxa... E SIMPLU, faceți T.C pe o zi.

                    Asta e părerea mea, și discutând și cu alții cam asta ar fi rezumatul și nemulțumirea unor jucători care au ales sa posteze în acest subiect dedicat, chiar dacă unii au făcut-o arătîndu-și colții iar alții au facut-o cu jumătate de gură.

                    Chiar nu taxa de 75 de lei e Buturuga...mică sau mare. De ce să mai stai o zi?... Toate turneele din țară au mers pe clasamentul în ordinea celui mai bun(ai pierdut in primii 8 la câștigătorul turneului, ocupi locul 5), acum NU, joci ca să fi sigur că locul 69 e al tău.. muncit.

                    Un turneu Excelent va doresc!

                    Asta nu inteleg nici eu, la ce trebuie sa mai plătesc o noapte de cazare sa văd dacă ies pe 71 sau pe 68. (sper sa nu mi se anuleze înscrierea după postul asta). Faceți cumva măcar ca cei care termina pe locurile 4-5 sa poată pleca liniștiti acasă de sâmbătă .

                    Comentariu


                    • #60
                      Postat în original de Dantim Vezi post

                      Dacă mese destule și jucatori mult mai puțini de ce trebuie să stam două zile....o explicație
                      E simplu Dane.
                      am plecat de la mai multe premise, primul fiind TC Alba Iulia unde chiar ca am avut 90% din cei vizati impotriva si foarte greu au acceptat aceasta idee, dar dupa turneu au fost foarte mutli incantati.

                      Am plecat de la ideea ca pt notorietatea turneului , o masa calda la un restaurant bun este potrivita, dar necesita timp.

                      Am plecat de la ideea de a petrece o cina impreuna toti e mai benefic etc

                      Chiar totul pe repede inainte e foarte complicat,.

                      Comentariu


                      • #61
                        Felicitari Emi și succes în realizarea acestui turneu ....mie mi-ar fi plăcut sa fie pe 3 zile ,rupeam o zi din concediu și jucam și turneul de dublu care a fost foarte reușit ultima oara .....la Tasnad a fost pe 4 zile și a fost bestial de frumos și relaxant.Sa ne vedem sanatosi
                        lemn Primorac carbon
                        fete Andro Rasanter R42 ultramax

                        Comentariu


                        • #62
                          Postat în original de Zosim1 Vezi post

                          E simplu Dane.
                          am plecat de la mai multe premise, primul fiind TC Alba Iulia unde chiar ca am avut 90% din cei vizati impotriva si foarte greu au acceptat aceasta idee, dar dupa turneu au fost foarte mutli incantati.

                          Am plecat de la ideea ca pt notorietatea turneului , o masa calda la un restaurant bun este potrivita, dar necesita timp.

                          Am plecat de la ideea de a petrece o cina impreuna toti e mai benefic etc

                          Chiar totul pe repede inainte e foarte complicat,.
                          Pai acolo au mâncat gratis))))))

                          Comentariu


                          • #63
                            Postat în original de Eltibi Vezi post


                            Asta nu inteleg nici eu, la ce trebuie sa mai plătesc o noapte de cazare sa văd dacă ies pe 71 sau pe 68. (sper sa nu mi se anuleze înscrierea după postul asta). Faceți cumva măcar ca cei care termina pe locurile 4-5 sa poată pleca liniștiti acasă de sâmbătă .
                            Nici eu nu inteleg cum o.persoana care vine sa faca un efort fizic asa mare si mai are.si sute de km pana acas sa nu aiba constinnta pericolelor.Eu nu imi asum.

                            Comentariu


                            • #64
                              Postat în original de Zosim1 Vezi post

                              Nici eu nu inteleg cum o.persoana care vine sa faca un efort fizic asa mare si mai are.si sute de km pana acas sa nu aiba constinnta pericolelor.Eu nu imi asum.
                              ))))))))))))

                              Comentariu


                              • #65
                                Hai ca nu mai scriu nimic dar este de toată p.....la mascarada asta cu organizarea turneului...păi pe bune orgsnizati pe o zi și care vreți să vă spargeți în figuri ca la nuntă nu aveți decât, nu toată lumea poate să își f...a timpul pentru trei zile fără rost ca să ce ...păi suntem amatori nu venim sa ne spargem în figuri pe 3 nopți și 2 zile

                                Comentariu


                                • #66
                                  Am mai fost la Mediaș la turneu, am venit dimineața și am plecat seara și nu a murit nimeni....așa că o noapte sau două nu este nici o problemă dar..iar o dăm ca și la turneul ăla fain cu invitații ca la nuntă care până la urmă nu sa mai ținut...deci ar fi fost lumeste să se joace doar o zi și cine are chef de festival poate să rămână 3 zile și 3 nopți...)))

                                  Comentariu


                                  • #67
                                    Particip la turneele Ama Tur de 18 luni. Anul trecut am participat la primul meu turneu al campionilor la Piatra Neamț. În afara mâncării care până o primeai era beton nu am ce să reproșez. Turneul s-a desfășurat pe durata unei singure zile. Sâmbătă elit și opăn iar duminică avansați și hobby. Acum se va desfășura pe durata a două zile. Foarte bine dar, de ce nu se fac 10 grupe de 6, mergând mai departe 4 locurile 5 și 6 să joace pentru clasament. Grupele superioare de câte 4 tot 10 la număr se califică primii 2 urâmând ca cei de pe locurile 3 și 4 să lupte pentru cele 12 locuri rămase până la 32 și totodată pentru locul în clasamentul final. Este doar o sugestie. Organizarea după cum se vede, părerea mea este că va fi ireproșabilă. Abia aștept să ne întâlnim la această sărbătoare a tenisului de masă Ama Tur. Și vă rog frumos domnul Emi nu puneți totul la suflet. Este o muncă de sisif organizarea unui astfel de eveniment și întotdeauna vor fi și colegi nemulțumiți, dar și ei sunt de-ai noștri. Vă doresc tuturor un turneu reușit și cei mai buni să câștige. Felicit de pe acum întreaga echipă de organizare pentru că după cum văd lucrurile din punctul meu de vedere organizarea va fi ireproșabilă.

                                    Comentariu


                                    • #68
                                      Am citit toate comentariile și nu am înțeles nimic. Despre ce e vorba ? Sa ma lămurească cineva.

                                      E cerere si oferta. Nu ne convine stam acasă. Ne convine, venim.

                                      Comentariu


                                      • #69
                                        Am citit si eu comentariile, de curiozitate. Nu am fost si nu voi merge nici in viitor la nici un TC (sau cum s-o mai numi)....am motivele mele.
                                        Pana la un punct a fost o discutie cu argumente pro si contra, asa cum ar trebui sa fie....dar apoi s-a denaturat si a culminat cu ceea ce pe mine ma enerveaza la culme (si mi se pare de un gust indoielnic, ca sa nu zic altfel): pe scurt "daca nu iti convine, nu vii".
                                        Aceasta abordare tinde sa devina foarte raspandita in viata de zi cu zi si, din pacate, si pe forum.
                                        Nu stiu daca domnul care a scris asta (nu-l cunosc) este angajat sau are firma.....dar ma intreb, de ex, daca i-ar placea ca la doleantele dansului sa i se raspunda "nu iti convine, da-ti demisia / inchide firma"....cam asa se pune pb si aici.
                                        Eu zic ca totul se rezolva cu discutii pro si contra, in limitele bunului simt si fara a lua interlocutorul de fraier.
                                        Eu asta am avut de zis....va doresc un turneu reusit si sa castige cei mai buni!
                                        Scuze daca am deranjat!

                                        Comentariu


                                        • #70
                                          Postat în original de armani Vezi post
                                          Am citit si eu comentariile, de curiozitate. Nu am fost si nu voi merge nici in viitor la nici un TC (sau cum s-o mai numi)....am motivele mele.
                                          Pana la un punct a fost o discutie cu argumente pro si contra, asa cum ar trebui sa fie....dar apoi s-a denaturat si a culminat cu ceea ce pe mine ma enerveaza la culme (si mi se pare de un gust indoielnic, ca sa nu zic altfel): pe scurt "daca nu iti convine, nu vii".
                                          Aceasta abordare tinde sa devina foarte raspandita in viata de zi cu zi si, din pacate, si pe forum.
                                          Nu stiu daca domnul care a scris asta (nu-l cunosc) este angajat sau are firma.....dar ma intreb, de ex, daca i-ar placea ca la doleantele dansului sa i se raspunda "nu iti convine, da-ti demisia / inchide firma"....cam asa se pune pb si aici.
                                          Eu zic ca totul se rezolva cu discutii pro si contra, in limitele bunului simt si fara a lua interlocutorul de fraier.
                                          Eu asta am avut de zis....va doresc un turneu reusit si sa castige cei mai buni!
                                          Scuze daca am deranjat!
                                          Deci nu ești de acord cu sistemul cerere/oferta? Asa în general zic..

                                          Comentariu


                                          • #71
                                            Postat în original de Vije Vezi post

                                            Deci nu ești de acord cu sistemul cerere/oferta? Asa în general zic..
                                            Nu intru in polemici, nu asta a fost scopul.
                                            Fiecare intelege ce vrea din ce am scris .... desi se pare ca unii nu inteleg nimic!
                                            Am inchis subiectul.

                                            Comentariu


                                            • #72
                                              Mie mi-a plăcut de Attila F
                                              Rezumat: Ce-i ăla Revolut 😂
                                              Hobby: Motoare si ski !
                                              http://www.youtube.com/watch?v=dyNpInTHl2Y

                                              Comentariu


                                              • #73
                                                Buna dimineața !
                                                Lasati organizatorii de turnee AMATUR.. “in pace “
                                                Bucurativa ca se joaca tenis de masa și ca cineva se ocupa de fenomenul acesta ✌️🏓
                                                Va salut pe toți !
                                                Cu siguranța anul viitor va fi mai bine .. acesta este mersul lucrurilor in viața 🤙🏓
                                                Butterfly Innerforce ZLF
                                                BH : Dignics 64
                                                FH : Dignics 64

                                                Comentariu


                                                • #74
                                                  Postat în original de Dantim Vezi post

                                                  Pai acolo au mâncat gratis))))))
                                                  Pai nu prea au mancat gratis.Un fraier a ramas cu gaura in buzunar.
                                                  De ce trebe tot timpul sa primim gratis? Suntem un popor de milogi?
                                                  Nu mai avem demnitate?
                                                  La ultimele 2 intalniri de 30 de ani de liceu si 35 de ani de generala am facut bugetele cu aproximativ un an inainte si a intrebat cineva daca nu ne incadram in buget ce facem,punem noi organizatorii de la noi, si am zis NU. Dupa prima intalnire de 3 zile cu all Inclusiv la Statiunea Sambata , doar colegii, 31 la numar am mai pus 10 lei ,deci 310 lei sa ajungem la Zero, iar anul asta au ramas 187 lei in fondul clasei la un buget de 35500 lei.Am fost peste 70 de colegi.

                                                  Ce nu este Dane normal ca la un astfel de eveniment sa mergi la un restaurant de lux odata pe an si sa mananci un pranz cu 40-45 lei, cand eu personal nu am mai mancat la restaurante ok in tara un pranz sub 80 lei, nu ma refer la meniul zilei.La Restaurantul Casa si masa in Aiud da cand comanzi o ciorba iti pune castronul de ciorba pe masa si te servesti si te costa 35-40 lei ciorba.

                                                  Comentariu


                                                  • #75
                                                    Postat în original de Dantim Vezi post
                                                    Hai ca nu mai scriu nimic dar este de toată p.....la mascarada asta cu organizarea turneului...păi pe bune orgsnizati pe o zi și care vreți să vă spargeți în figuri ca la nuntă nu aveți decât, nu toată lumea poate să își f...a timpul pentru trei zile fără rost ca să ce ...păi suntem amatori nu venim sa ne spargem în figuri pe 3 nopți și 2 zile
                                                    Dane ,unul dintre interlocutorii mei de ieri a remarcat foarte bine.In afara de TC Alba Iulia inde a fost tot asa, si majoritatea s-a simtit foarte bine , in ceilalti ani a fost pe o zi si nu a fost nici unul prea laudat.De ce toti acestia ,care de fapt sunt 5-10 care vor pe o zi nu accepta odata la 5 ani si dorinta celor peste 240 care au agreeat sistemul Alba Iulia.

                                                    Eu garantez ,si asta o fac cu experienta ce am acumulat-o la cele 2 editi ale WTT Contender Berlin 2022 si 2023, si voi fi si pt 2024 unde am inceput pregatirile deja,unde am facut parte din grupul de organizare ,chiar Directorul tehnic al turneului, si cativa au fost pe acolo si pot confirma, si am primit felicitari si o stea WTT pt munca depusa si rezultatele ei ,ca si acest turneu va fi mult peste Alba Iulia si va fi de top.

                                                    Dupa care voi renunta si te voi lasa pe tine,Nea Titi si inca cativa care vedeti mersul Amatur mai departe.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X