Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Lemne Home Made by Levi

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Da, am trimis MP! Stima!
    lemn:HML -carbon, hinoki
    fetze; Victas V>01 Limber
    si echipament Xiom

    Comentariu


    • Si eu v-am trimis raspuns ca sunt de-acord sa incepeti lucrul cand terminati cu ce aveti acum, sa-mi trimiteti cont cand va apucati de treaba la lemn ca sa va transfer banii.
      Multumesc inca odata si astept cu nerabdare.
      Blade: HM Levi 7 ply OFF 2 Carbon / STIGA AllWood Offensive
      FH: Donic Bluefire M3 2.0 / Andro Hexer
      BH: Tibhar Sinus Sound 2.0 / Andro Plaxon

      Comentariu


      • Buna ziua ,
        Sunt un jucator care doreste un lemn de la d-voastra. Ceea ce mi-as dori este sa stiu daca puteti face un lemn de ~80 g care sa aiba o fata de aparare si una de atac. Nu stiu sa va spun cu ce ar trebui sa semene dar un lucru stiu ca acum folosesc o fata Tibhar Grass D-Tecs pt aparare si o fata Donic Acuda S3 pentru atac cu topspin, pe un lemn ofensiv Donic Burn Off si nu sunt multumit de partea de aparare. Alti colegi de ai mei mai experimentati decat mine mi-au spus ca ar trebui sa folosesc un lemn cu miez de Balsa. Nu ma pronunt dar va intreb credeti ca ma puteti ajuta cu problema mea ?
        Lemnul as vrea sa fie cu maner drept si la dimensiunile 149/155
        o zi buna
        Ultima editare de gabriel1962; 27.nov.2012, 15:01. Motiv: completare
        Blade : Spinlord Ultracarbon Def
        FH : Spinlord Degu 2.1 mm
        BH : Spinlord Sternenfall OX

        Comentariu


        • d-le levi...as dori si eu un lemn...dar as vrea sa fie f lent, sa absoarba forta loviturilor, elastic, moale si usor...lama sa fie mica si subtire...am vb cu tudor despre salcie si tei ca ar fi esente bune...mi-a zis de un lemn cu 3 straturi de salcie...numai ca am inteles ca nu aveti salcie sau tei...ce parere aveti?...se poate face?
          tibhar def plus jumulita
          gambler reflectoid 1,0
          dawei 388 D-1 ox

          Comentariu


          • Am sa trimit MP! -numai bine!
            lemn:HML -carbon, hinoki
            fetze; Victas V>01 Limber
            si echipament Xiom

            Comentariu


            • d-le Levi. doresc sa comand un lemn de la d-voastra.Daca se poate sa-mi dati un bip la nr de telefon 0742137330(nu prea am timp de stat in fata calculatorului).Doresc sa vorbesc telefonic cu d-voastra daca se poate,multumesc.Astept bip sau SMS.Cu respect !

              Comentariu


              • Dl Levi
                Doresc sa comand un lemn ...
                1. mai greu peste 85 de gr
                2. de tip All+ spre Off. cu maxim de control posibil
                3. formatul mai mare...~165
                Va multumesc anticipat.

                Comentariu


                • Da, se poate, trimit diseara MP!
                  lemn:HML -carbon, hinoki
                  fetze; Victas V>01 Limber
                  si echipament Xiom

                  Comentariu


                  • Felicitari d-lui Levi pentru ultima capodopera.
                    A facut un lemn pt amicul meu Alin, care e plecat din Cluj pana luni. Am profitat de ocazie pt a-l testa si va marturisesc ca n-am mai simtit un control atat de bun pe FH. Mi-au iesit toate tipurile de lovituri cu Baracuda, care fusese teritoriu interzis pentru mine pana acum. A mers binisor si cu iarba, dar parc-as vrea o amortizare mai buna si viteza ceva mai mica pe BH.
                    Compozitia lemnului:
                    Koto - Limba - Tei (miez) - Limba - Koto
                    Viteza: Off- spre Off, dar cu un control cum si la lemnele All gasesti cu greu.
                    Greutate: aprox 88 gr
                    Au dat cateva mingi cu el jucatori foarte buni, cum ar fi Mircea Iusan, care m-a intrebat imediat ce marca e si din ce esente. Si lui i s-a parut iesit din comun.
                    Nittaku Violin se poate ascunde in fata lui Levi Violocello
                    Comandati pana mai exista in depozit seria de metariale folosita pt acest lemn
                    - - - Actualizat - - -
                    PS. Am aflat aseara de la Dl. Levi ca nu mai are tei de dimensiune potrivita pentru miez si e putin probabil sa faca rost in viitorul apropiat
                    DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                    Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                    Comentariu



                    • Oleeee Ole Oleeee..., ole Leviiii,ole oleee...
                      Am si eu o minunatie de la D-l Levi...multumesc!
                      Abia astept sa vad cum va "merge" cu fetele...tenergy 64 si Huricane 3 National...
                      ...miez...lemnul imparatului(pawlonia tomentosa)
                      ...,2 straturi de bazalt-aramid,hinoki...
                      Un lemn unic...
                      Ultima editare de nelu mutiu; 01.dec.2012, 18:48.
                      FH:Hurricane lll National Butterfly VISCARIA FL BH:Tenergy 64

                      Comentariu


                      • Domnule Levi,
                        Va rog sa-mi confectionati un lemn OFF cu maner ST, greutate aprox. 90 g. In prezent folosesc Timo Boll Spirit cu Tenergy 05 pe FH si BH. As dori un lemn cu viteza mai mare asemanator cu Viscaria. Multumesc, R. Vasiliu. tel. 0740995013.
                        Ultima editare de remuss; 08.dec.2012, 12:03.

                        Comentariu


                        • Aveti MP.
                          Timo Boll ALC
                          FH: Tenergy 05 2.1
                          BH: Tenergy 05 FX 2.1

                          Comentariu


                          • Dl Levi
                            Sarbatori fericite si poate imi aduce si mie mosul ceva vesti despre lemnul meu.....
                            multumesc anticipat
                            Cu stima
                            Vasile O.

                            Comentariu


                            • Am trimis MP! Stima!
                              lemn:HML -carbon, hinoki
                              fetze; Victas V>01 Limber
                              si echipament Xiom

                              Comentariu


                              • sa nu ma uiti cu cele trei lemne ptr. copii off.Sa le fac o surpriza de sarbatori.
                                Blade . PHOTINO
                                Fh. Tibhar ev. Mx-p
                                Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                                Comentariu


                                • Ok! -nu uit!
                                  lemn:HML -carbon, hinoki
                                  fetze; Victas V>01 Limber
                                  si echipament Xiom

                                  Comentariu


                                  • buna,am primit lemnul off - comandat,foarte frumos lucrat si super finisat.am pus tenergy fx pe el si am facut doua ore de antrnament.arunca mingea la fel ca alc ,cu efect puternic in schimb cotrolul e fenomenal.spun asta deoarece am aceleasi fete si pe un grubba carbon si nu are acelasi control, nici spin.cu alte cuvinte va multumesc pt ceea ce mi-ati trimis si in plus a-si mai dori un lemn la fel.sa fie acolo.miine va pun banii in cont la bcr.
                                    sarbatori fericite ,cu stima, victor.
                                    timo boll zl
                                    tenergy fx

                                    Comentariu


                                    • Multumesc! Sarbatori fericite!
                                      lemn:HML -carbon, hinoki
                                      fetze; Victas V>01 Limber
                                      si echipament Xiom

                                      Comentariu


                                      • Fac o scurta prezentare la cald a unui lemn cu fibra de bazalt pe care mi l-a trimis dl. Levi pentru testat. E all+ si are urmatoarea compozitie:
                                        limba (f subtire) - fibra bazalt - ayous - ayous - ayous - f. bazalt - limba
                                        Am fost foarte placut suprins de controlul si simtul excelent al lemnului. Depaseste fibra de sticla si ii e net superior carbonului ca material pentru cresterea sweet spotului. Recomand cu caldura acest lemn jucatorilor ce folosesc fete netede, el permitand executarea usoara a tuturor loviturilor si directionarea extrem de precisa a mingii. Duritatea sa as spune ca-i medie si vibratiile mici, fara insa a se pierde din simt.
                                        Pentru iarba nu mi s-a parut foarte potrivit, cel putin pt stilul meu. E relativ ok pt chop-uri si decent pt atac, dar lasa de dorit la blocuri, neamortizand suficient. Unul asimetric ar putea fi mai bun (ex: limba - f. bazalt - ayous - ayous (miez) - pin). Aplicarea stratului exterior direct pe un miez relativ moale pare sa creasca mult capacitatea de amortizare.
                                        Al doilea lemn ce l-am primit e o copie aproape la indigo a celui comandat cu putin timp in urma pt prietenul meu Alin. Diferenta e data de asimetrie, al meu avand stratul de koto pus direct peste miezul de tei. Combinatia completa e
                                        koto - limba - tei (miez de 4 mm) - koto
                                        Lemnul acesta e mult mai bun pt iarba decat precedentul, amortizand excelent forta mingilor adversarilor si fiind foarte periculos la blocurile in forta. Se poate si ataca foarte bine cu el. Nu e chiar ideal pt chop, dar perfectiunea se atinge doar prin incercari repetate. Poate ne iese cu ultima combinatie netestata (koto - limba - tei - pin). Forehand-ul merge superb.
                                        Cea mai buna combinatie gasita pana acum pt iarba a fost balsa (miez) - mahon - pin
                                        Ma-ntreb cum ar iesi lemnul acesta cu limba si koto pe FH. Cred ca excelent pt jucatorii ce nu se bazeaza mult pe topspin.
                                        Inca o data, felicitari d-lui Levi pentru dedicatie si perseverenta. Toate lemnele dansului sunt opere de arta.
                                        DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                                        Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                                        Comentariu


                                        • Cu scuzele de rigoare! -anul acesta nu pot sa iau comenzi, multumesc pentru intelegere,- incepand din 7 ian. 2013
                                          -saptamana asta incerc sa le trimit cei care a facut deja...
                                          Totodata va doresc pt. Toate lumea de pe forum Sebatori Fericite si La Multi ANI! LEVI!
                                          lemn:HML -carbon, hinoki
                                          fetze; Victas V>01 Limber
                                          si echipament Xiom

                                          Comentariu


                                          • Postat în original de levi Vezi post
                                            Cu scuzele de rigoare! -anul acesta nu pot sa iau comenzi, multumesc pentru intelegere,- incepand din 7 ian. 2013
                                            -saptamana asta incerc sa le trimit cei care a facut deja...
                                            Totodata va doresc pt. Toate lumea de pe forum Sebatori Fericite si La Multi ANI! LEVI!
                                            Multumim d-le Levi...sa aveti sanatate si viata lunga...spor la munca si la MULTI ANI! Stima!
                                            BLADE : DHS Hurricane King III - FH: Cauciuc Negru - BH: Cauciuc Rosu

                                            "Știu că sunt prost dar c?nd mă uit ?n jur prind curaj"

                                            Comentariu


                                            • Sarbatori fericite Dl. Levi si La Multi Ani!
                                              Sanatate si toate cele bune. Lucian

                                              Comentariu


                                              • Draga domnule LEVI,sarbatorile de iarna sa va gaseasca sanatos ,fericire in casa,sanatosi si voiosi toti ce locuiesc in ea.ANUL NOU CU BINE SI FERICIRE,sanatate la intreaga familie.Cu stima si mult respect
                                                Blade . PHOTINO
                                                Fh. Tibhar ev. Mx-p
                                                Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                                                Comentariu


                                                • Postat în original de tudorprecup Vezi post
                                                  Fac o scurta prezentare la cald a unui lemn cu fibra de bazalt pe care mi l-a trimis dl. Levi pentru testat. E all+ si are urmatoarea compozitie:
                                                  limba (f subtire) - fibra bazalt - ayous - ayous - ayous - f. bazalt - limba
                                                  Am fost foarte placut suprins de controlul si simtul excelent al lemnului. Depaseste fibra de sticla si ii e net superior carbonului ca material pentru cresterea sweet spotului. Recomand cu caldura acest lemn jucatorilor ce folosesc fete netede, el permitand executarea usoara a tuturor loviturilor si directionarea extrem de precisa a mingii. Duritatea sa as spune ca-i medie si vibratiile mici, fara insa a se pierde din simt.
                                                  Pentru iarba nu mi s-a parut foarte potrivit, cel putin pt stilul meu. E relativ ok pt chop-uri si decent pt atac, dar lasa de dorit la blocuri, neamortizand suficient. Unul asimetric ar putea fi mai bun (ex: limba - f. bazalt - ayous - ayous (miez) - pin). Aplicarea stratului exterior direct pe un miez relativ moale pare sa creasca mult capacitatea de amortizare.
                                                  Cred ca v-a trimis D-l levi lemnul care trebuia sa fie al meu.
                                                  Si nici macar nu v-a placut.
                                                  Blade: HM Levi 7 ply OFF 2 Carbon / STIGA AllWood Offensive
                                                  FH: Donic Bluefire M3 2.0 / Andro Hexer
                                                  BH: Tibhar Sinus Sound 2.0 / Andro Plaxon

                                                  Comentariu


                                                  • Nu ... lemnul respectiv sa dus unde trebuia, scuze. Am trimis MP!
                                                    lemn:HML -carbon, hinoki
                                                    fetze; Victas V>01 Limber
                                                    si echipament Xiom

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X