Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Lemne Home Made by Levi

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Si camasa...cat a costa camasa , din ce materiale e facuta camasa
    Cu adevarat un lemn frumos...ma tenteaza si pe mine !!!
    BLADE :VISCARIA(FL) fluture negru , FH : Victas v 01 Limber , BH : Tibhar Evolution FX-P
    "Atentie : Dacă aprinzi proiectoarele de ceață noaptea (afară nefiind ceață) mașina ta primește automat 25 CP in plus !"

    Comentariu


    • Vreti sa spuneti, "halatu", deoarece "camasa" este "fiberglass".
      ---------- Post added 17.04.2012 at 11:31 ----------
      Postat în original de drukeru Vezi post
      Doamne!!! Cat de bine arata ! Zici ca este lemn de colectie(vechi si foarte ingrijit)...Ce pot sa spun ?! Bravo si FELICITARI! Il astept si eu pe al meu...)

      Este deja, un lemn de colectie (am patru). Toate excelente. Cand o sa fie aceste lemne faimoase (sunt pe drumul cel bun), o sa fiu si eu celebru.
      Lemn- Bty Viscaria
      FH - TENERGY 05
      BH - TENERGY 80

      Comentariu


      • Dl. Aurel! -multumesc foarte frumos pt. poze si pt. cuvintele frumoase... dvs. sunteti un adevarat Artist. Stima si multe SANATATE va doresc! Levi!
        lemn:HML -carbon, hinoki
        fetze; Victas V>01 Limber
        si echipament Xiom

        Comentariu


        • Buna!
          A sosit lemnul de la D-l Levi...Nu am mai avut rabdare si am aruncat 2 fete hurricane 3 pe el...In paralel am mai pus si pe un Xiom zetro quad aceiasi marca de fete...si am facut un mic test la rece...Se pare ca acest lemn confectionat de D-l Levi, doar ca nu a venit etichetat ca si Butterffly sau mai stiu eu ce firma ca altfel nu stiam ce fel de lemn ar fi din cauza constructiei impecabile ce a facut-o acest om minunat.Lemnul a fost comandat de mine in acest fel: sa aibe efect mare(deci dwell time-ul cat mai ridicat),viteza si control cat il poate scoate d-l Levi mai mare si materialul sa fie deschis la culoare(alb)...Materialul folosit de d-l Levi: Kiefer und pappel,(in germana) deci, pin (scandinav) si plop +carbon stratimat...Un carbon light foarte subtire.Si m-am trezit ca mi-a aterizat acasa un lemn exact pe gustul si cerintele mele...Cand am scos lemnul din colet scria cu un "creionas" pe o parte al lemnului : FH(forhand), (in mintea mea am zis : se pare ca omul a scris FH pentru ca el l-a construit si asa a considerat dansul ca trebuie sa fie).ok...l-am luat in mana si, INCREDIBIL.Asa priza nu mi-a mai fost dat sa intalnesc la niciun lemn...Chiar daca inchizi ochii si iti da cineva lemnul in mana nu ai cum sa gresesti pentru ca se cere singur...Superba priza, cum spunea si D-l Aurel mai sus...pur si simplu se lipeste de mana...Lemnul foarte usor, 74 grame, dar cu o putere incredibil de mare la o asa greutate... la lovire cu paleta in minge avea o senzatie fantastic de elastic, doar ca fetele fiind mai lipicioase nu avea atatea batai mingea pe paleta...As scrie mai multe despre acest lemn dar abia astept sa dau cu el la masa sa vedem ce melodii scoate din el...Nustiu cum sa va spun dar nici nu as face reclama,nici pentru d-l Levi si nici pentru alte firme, dar nu aveti de unde sa stiti ce pute-ti pierde.
          Incredibil...am stat cu parul ridicat de emotii cand loveam cu paleta mingea...am sa revin cu poze si cu impresii dupa ce testez la masa de joc.Inca odata va multumesc din suflet d-le Levi pentru acest lemn(o bijuterie)si FELICITARI!La cat mai multe!
          PS: o faza tare dura: cand am comandat lemnul, i-am scris d-lui unde pot sa fac plata ? Raspunsul a fost de necrezut: - Nu va grabiti cu plata ! Plata se face dupa ce primiti lemnul si-l testati. apoi daca va convine platiti, daca nu...trimite-ti lemnul inapoi la adresa...am ramas masca, pentru ca nustiu cine mai lucreaza asa ca dansul...mai mult ce pot sa spun...trage-ti si dv-stra concluzii...
          Aveti un mic filmulet doar cu saritura bilei si efectul dat de cele doua lemne : xiom zetro quad si Home Made Levi

          BLADE : DHS Hurricane King III - FH: Cauciuc Negru - BH: Cauciuc Rosu

          "Știu că sunt prost dar c?nd mă uit ?n jur prind curaj"

          Comentariu


          • Si eu am primit lemnul astazi. Arata foarte bine. Urmeaza sa-l probez zilele acestea.

            Multumesc mult !

            Comentariu


            • Gata...Testat si la masa...exact cum ma asteptam...Incredibil!!!Sincer imi pare rau ca m-am zgarcit la niste grame in plus(si mi-a zis D-l Levi ca daca creste si greutatea, creste si viteza)...un control mirific, ceea ce n-am simtit la Zetro Quad...pur si simplu simti lemnul superb la lovirea bilei...efect, nu pot spune eu, doar daca intrebati colegii de sala care l-au simtit pe pielea lor )...daca ii spune-am d-lui Levi sa puna gramele acelea in plus batea Zetro Quadul de-i sarea capacele...Asa ca astept al 2-lea lemn care cu siguranta o sa fie sigur peste...
              BLADE : DHS Hurricane King III - FH: Cauciuc Negru - BH: Cauciuc Rosu

              "Știu că sunt prost dar c?nd mă uit ?n jur prind curaj"

              Comentariu


              • Multumesc! -sper cu lemnul ce urmeza, sa gasiti felingul dorit... Stima!
                ---------- Post added 20.04.2012 at 03:25 ----------
                scuze -vroiam sa zic "feelingul"
                lemn:HML -carbon, hinoki
                fetze; Victas V>01 Limber
                si echipament Xiom

                Comentariu


                • Dle Levi m-ar interesa un lemn combi brut (225x160 mm) restul il fuck eu pt priza pistol.
                  Fata INSIDER/DONIC ACUDA S2.Pret?
                  0744-273269

                  Comentariu


                  • Aveti MP!
                    lemn:HML -carbon, hinoki
                    fetze; Victas V>01 Limber
                    si echipament Xiom

                    Comentariu


                    • Salut,
                      ma intereseaza si pe mine un lemn off +, maner drept, pret?, transport? ...
                      Multumesc,

                      Comentariu


                      • Postat în original de bluewave Vezi post
                        Salut,
                        ma intereseaza si pe mine un lemn off +, maner drept, pret?, transport? ...
                        Multumesc,
                        Cu carbon, sau fara..dim.?
                        ---------- Post added 23.04.2012 at 16:20 ----------
                        Disponibil un lemn off+, balsa, mahon, carbon, fag... maner fl, evident cu optiunea de returnare in caz de necompatibilitate sau alte probleme 100 lei+ transport
                        din pacate nu pot sa pun si poze, (probleme la mine in calculator)
                        lemn:HML -carbon, hinoki
                        fetze; Victas V>01 Limber
                        si echipament Xiom

                        Comentariu


                        • Vari Bela,Cluj-Napoca,str.Miraslau nr.2 ap.80

                          Comentariu


                          • buna ziua. dupa cum am discutat la telefon, imi doresc un lemn combinat. lama sa fie mare, ca la dr neubauer bulldozer 165x 160mm. pe o parte sa fie cat de lent puteti...iar pe cealalta sa fie mai rapid...chiar cu carbon dupa cum ati sugerat si dumneavoastra. manerul il vreau drept, materialul sa fie din pluta, dar sa fie mai subtirel, cu dimensiuni 27 mm pe latime si 24 mm pe grosime. sa nu uitati de procedeul Visco. sa il trimiteti la adresa str. stadionului nr.11/20 loc onesti jud bacau.
                            daca am omis vreun detaliu ma gasiti la 0746910079.

                            Comentariu


                            • Aveti PM.
                              Multumesc
                              cristake
                              Mizutani ZLC | MX-S

                              Comentariu


                              • Levi m-a rugat sa repet postul 111 completat cu poza aferenta pe care nu a reusit s-o incarce.. Deci:
                                De vanzare un lemn off+,cu urmatoarele straturi de la interior spre exterior: balsa, mahon, carbon, fag cu maner fl, evident cu optiunea de returnare in caz de necompatibilitate sau alte probleme. Pret 100 lei+ transport.
                                Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                                Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                                Comentariu


                                • Multumesc mult domnu Levi pentru lemnul facut pentru mine, nu sunt un mare profesionist dar ce am observat dupa doua antrenamente este ca pe FH dau topspin mult mai eficient decat Joola carbon; viteza este mai mare la fel si controlul am ramas surprins sa vad ca mingia se duce exact unde vreau ceia ce nu se intampla la Joola. Pe BH deasemeni am un control extraordinar chiar si cand atac cu iarba. Dupa ce am pus fetele si am constatat ca paleta este foarte echilibrata si am o priza extrordinara. Va felicit si va multumesc pentru lemnul creat, numai bine sanatate!

                                  Comentariu


                                  • Am ramas placut surprins de controlul foarte bun al lemnului creat de dl. Levi,proprietarul acestuia cu toate ca folosea fete xiom cu dhs pe care eu personal nu-l prea folosesc,am reusit sa-l stapanesc foarte bine.
                                    La cat mai multe lemne !
                                    STIMA.

                                    Comentariu


                                    • "Dr" Levi se constituie ca un concurent real al (deja)consacratilor concurenti de pe "piata"!Succes in continuare.Toata STIMA!
                                      I love table tennis !

                                      Comentariu


                                      • Multumesc pt. toti!
                                        lemn:HML -carbon, hinoki
                                        fetze; Victas V>01 Limber
                                        si echipament Xiom

                                        Comentariu


                                        • Buna ziua!
                                          Am jucat cu lemnul facut de dvs.
                                          Ca si aspect lemnul arata foarte bine, fiind foarte bine finisat, concurand cu orice lemn de firma din exterior.
                                          Priza este FL, foarte comoda
                                          Lemnul este un OFF
                                          Am pus o pereche de tenergy 64 fx
                                          Este foarte bine echilibrat si nu vibreaza
                                          Are un foarte bun control si un feling deosebit, elastic, punand fetele in valoare.
                                          Foarte bun pt topspin.
                                          Si ce m-a surprins pozitiv, este faptul ca daca lovesti tare,in minge, se duce tare, daca dai incet, vine incet, parca are 2 viteze.
                                          Am putut juca si de aproape de masa si de la semi-distanta, executant lovituri de atac, dar si capace, foarte bine.
                                          Excelent lemn, sa o tineti tot asa domnu Levi!
                                          Ultima editare de sherkan69; 30.apr.2012, 10:06.
                                          Blade: TBS Old Tag
                                          Fh:XIOM Vega Pro
                                          Bh:XIOM Vega Pro

                                          Comentariu


                                          • Cu scuzele de rigoare pana pe data de 21. 05., nu pot prelua comenzi, pana atunci am de onorat niste lemne pt. strainetate. Multumesc pt. intelegere!
                                            lemn:HML -carbon, hinoki
                                            fetze; Victas V>01 Limber
                                            si echipament Xiom

                                            Comentariu


                                            • Fara voia D-Lui levi m-am apucat sa creez o identitate vizuala a "lemnelor" create cu deosebita grija, seriozitate si placere, imagini care sa ridice lemnele mai sus mentionate la valoarea reala pe care majoritatea beneficiarilor o subliniaza aici pe forum. Companiile consacrate in domeniu au un minim asigurat si reusesc sa vanda in spatele unor campanii de imagine bine concertate si platite firmelor de specialitate si m-am gandit sa imi pun si eu experienta si cunostiintele la bataie pentru un brand pur romanesc, ca pentru "colonizatori" o fac zilnic ...
                                              Sa nu mai lungim povestea si va supun "votului" cu bune si rele (bineinteles cu acordul de data asta a D-lui Levi ) cateva variante dezvoltate pe fast forward zilele acestea ...Abordarile au fost facute din unghiuri si perspective diferite incercand sa acopere o larga arie de preferinte si piete.
                                              P.S. M-am folosit de una din pozele puse de D-ul Aurel Onut, numai ca titlu informativ si ii multumeswc pentru ca a avut rabdare sa faca niste poze interesante din punctul meu de vedere si am reusit sa imi ating scopul cu ajutorul indirect al dânsului... La mai multe LEVI ...
                                              Am incercat sa atasez un pdf dar se pare ca nu se poate, asa ca vor fi puse, file by file ...sorry am prins si coverul din export pdf ...

                                              respect
                                              cristake
                                              Mizutani ZLC | MX-S

                                              Comentariu


                                              • Faine imagini dar nu am vazut nimic pentru lemnul in 5 straturi... ala daca e mai lent chiar nu merita si el o imagine potrivita ?
                                                Ultima editare de adishorul; 04.mai.2012, 16:00.
                                                Nittaku violin​Fastarc S-1 / Baracuda

                                                Comentariu


                                                • Am facut in basic design si se poate adapta pe toate felurile de lemne DEF / ALL / OFF / 5 ply etc, insa baza trebuie trasata
                                                  Mizutani ZLC | MX-S

                                                  Comentariu


                                                  • Multumesc frumos dl. Cristake -vreau sa mentionez, cea ce ati facut dvs. nu era fara"voia" mea, dinpotriva ma-ti scutit timp petrecut in fata calculatorului... asa macar pot sa ajung si eu la sala
                                                    lemn:HML -carbon, hinoki
                                                    fetze; Victas V>01 Limber
                                                    si echipament Xiom

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X