Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Lemne Home Made by Levi

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Aveti mp.! -numai bine!
    lemn:HML -carbon, hinoki
    fetze; Victas V>01 Limber
    si echipament Xiom

    Comentariu


    • Buna ziua domnule Levi. As dori si eu un lemn Carbo Glass OFF- (cel de 9 straturi; 3 de balsa (de 2 tipuri),2 de carbon 2D, 2 de fiberglass, si pe exterior mahon), 160x152, maner drept (daca se poate).

      Multumesc,

      Lucian 0766.475.135

      Comentariu


      • Domnule Levi, am vb la telefon si acum va las mesajul. As dori o paleta OFF , de 6,2 mm., cu miner drept , dimensiune normala . Palma mea este de 9 cm. La exterior lemn de nuc pentru jocul de aproape. Adresa mea este : Farcas Relu , str. 1 Decembrie, nr. 109 , Bl. B 6 , ap. 7 , oras Darabani , jud. Botoșani, tel. 0740133824 . . Dupa aprecierile baietilor de pe forum , am devenit nerabdator sa vad lemnul ... Astept colet postal cu plata ramburs. Multumesc anticipat. Stima si succes in activitate .

        Comentariu


        • Da, se poate....am sa trimit mesaj privat. Multumesc!
          - - - Actualizat - - -
          Postat în original de relufarcas Vezi post
          Domnule Levi, am vb la telefon si acum va las mesajul. As dori o paleta OFF , de 6,2 mm., cu miner drept , dimensiune normala . Palma mea este de 9 cm. La exterior lemn de nuc pentru jocul de aproape. Adresa mea este : Farcas Relu , str. 1 Decembrie, nr. 109 , Bl. B 6 , ap. 7 , oras Darabani , jud. Botoșani, tel. 0740133824 . . Dupa aprecierile baietilor de pe forum , am devenit nerabdator sa vad lemnul ... Astept colet postal cu plata ramburs. Multumesc anticipat. Stima si succes in activitate .
          Multumesc! - incerc sa fac cat mai repede posibil! Numai bine!
          lemn:HML -carbon, hinoki
          fetze; Victas V>01 Limber
          si echipament Xiom

          Comentariu


          • OK. Daca se poate , va rog sa-mi dati un telefon cind expediati coletul. Daca eventual nu sunt in localitate sa vorbesc cu cineva sa il ridice de la Posta. Astept cu nerabdare.... Va multumesc.

            Comentariu


            • OK.! -va anunti.. Numai bine!
              lemn:HML -carbon, hinoki
              fetze; Victas V>01 Limber
              si echipament Xiom

              Comentariu


              • Postat în original de relufarcas Vezi post
                OK. Daca se poate , va rog sa-mi dati un telefon cind expediati coletul. Daca eventual nu sunt in localitate sa vorbesc cu cineva sa il ridice de la Posta. Astept cu nerabdare.... Va multumesc.
                Am finalizat lemnul, maine expediez... va caut la tel.
                - - - Actualizat - - -
                Postat în original de mihais mioveni Vezi post
                Buna ziua d-le Levi! Doresc un lemn cu urmatoarele specificatii: forma simetrica (rotesc paleta în timpul jocului); mâner drept; dimensiuni lama 160 x 160 (ca la un lemn defensiv); masa 80-90g; o fata moale pentru iarba si alta de viteza pentru soft; la conturul de racordare dintre lama si mâner muchiile sa fie rotunjite si lacuite (rotire rapida a paletei). As prefera ca tot lemnul sa fie lacuit. Numarul meu de telefon 074.222.3094. Mihai Stoica
                Maine incerc sa expediez lemnul, e gata...
                lemn:HML -carbon, hinoki
                fetze; Victas V>01 Limber
                si echipament Xiom

                Comentariu


                • Va salut d-le Levi!As dori un lemn levi off cu bala de 3 mm, 2 straturi de mahon cross 45 si 2 straturi de nuc interior.dimensiuni:157x150 mm, grosimea sa fie intre 5-6 mm, 100x25 mm lungime maner. Maner mahon, sa fie asemanator cu cel de la Butterfly Keyshot Light. Greutatea sa fie in jur de 80-85 grame >multumesc. Nr.tel. 0743.099.460. Emil Vasilescu.
                  FH: GoldArc 8, 2.1
                  STIGA XU XIN
                  BH: XIOM VEGA SPO 2.0

                  Comentariu


                  • Deci, nu prea am inteles cu manerul, sa fie ST sau FL, sa fie din mahon, dar asemanator de K.L bty, dimensiune la bty. este de 100/22, din partea mea nu este nici o probleme sa fie de 25....am sa va caut la tel.
                    Multumesc, Levi!
                    lemn:HML -carbon, hinoki
                    fetze; Victas V>01 Limber
                    si echipament Xiom

                    Comentariu


                    • Lemnul a sosit - o adevarata bijuterie! Cu putin regret (pentru cat de bine arata ) a trebuit sa-i lipesc fetele...
                      Astazi a intrat la masa si se comporta exemplar. Un OFF- cu super control.

                      Tot respectul pentru munca Dvs. Domnule Levi!!!

                      Multumesc,

                      Lucian

                      Comentariu


                      • Eu multumesc dl. Lucian! Numai bine va doresc. Stima!
                        lemn:HML -carbon, hinoki
                        fetze; Victas V>01 Limber
                        si echipament Xiom

                        Comentariu


                        • Atentie ierbari!!!
                          D-nul Levi a descoperit formula magica pt. voi!
                          Aseara am simtit pentru prima data ca pot face absolut orice cu o iarba greu de controlat si destul de saltareata (Dragon's Talon). Blocurile parca le puneam cu mana, chop-urile mergeau perfect din orice pozitie, atacurile intrau mai toate pe masa fara cel mai mic efort. In mod paradoxal, partea ce se comporta atat de bine cu iarba mi-o facuse Dl. Levi pentru fata neteda. Globe 999 National era destul de saltareata pe partea respectiva (cam in zona Off-), dar foarte usor de controlat. Iarba in schimb nu arunca nici din greseala mingea prea tare. E cu adevarat formula magica, pe care-o cautam de aproape 2 ani.
                          I-am luat 7 seturi consecutiv cu aceasta combinatie de vis unui amic ce obisnuia sa-mi puna mari probleme. N-as mai da pentru nimic in lume banii pe un Butterfly, Stiga sau Xiom, cand am acasa ceva mai bun si accesibil ca pret...
                          Un singur experiment trebuie sa mai fac ca sa pot dormi linistit: inlocuirea esentei de balsa cu plop pentru miez. Apoi sper sa ma pot concentra pe joc, desi la cat sunt de curios...
                          Sper sa-si pastreze d-nul Levi entuziasmul si inspiratia mult si bine. In felul asta comunitatea noastra va avea doar de castigat.
                          Toata stima pentru dedicatia dvs. si felul in care va tratati clientii!
                          DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                          Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                          Comentariu


                          • Multumesc dl. Tudor!...pentru mine sunt (sunteti) "colegi", decat "clienti". Stima!
                            lemn:HML -carbon, hinoki
                            fetze; Victas V>01 Limber
                            si echipament Xiom

                            Comentariu


                            • Multumesc d-le Levi pentru lemnul trimis. L-am testat ieri cu o iarba cu care nu prea puteam sa joc (fiind pe un lemn Butterfly). Am ramas uimit de controlul pe care l-am avut cu lemnul de la dvs. Sper ca va notati detaliile de constructie pentru fiecare solicitant si in functiile de reactiile avute de utilizatori sa puteti trage unele concluzii. Puteti deveni un adevarat Stradivarius al paletelor. Multumesc si mult succes!
                              Blade: VICTAS - Koji Matsushita DEF
                              FH: Butterfly - Dignics 80
                              BH: Sauer & Troger - Hellfire-X, OX

                              Comentariu


                              • Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	LEMN LEVI 001.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	60,2 KB 
ID:	766236Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	LEMN LEVI 002.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	51,1 KB 
ID:	766237Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	LEMN LEVI 003.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	33,7 KB 
ID:	766238Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	LEMN LEVI 004.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	54,5 KB 
ID:	766239Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	LEMN LEVI 005.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	32,1 KB 
ID:	766240
                                Am prim primit ieri de la domnul Levi un superb lemn. Primul pe care-l face cu priza toc. In weekend i-l voi incerva . Sunt nerabdator si sunt sigur ca nu voi fi dezamagit.
                                Multumiri domnul Levi
                                Yasaka Rakza 7 Soft‎ /HM Levi /Butterfly Tenergy 05

                                Comentariu


                                • Ce bijuterie!
                                  Lemn- Bty Viscaria
                                  FH - TENERGY 05
                                  BH - TENERGY 80

                                  Comentariu


                                  • buna ziua dl Levi,la pagina 11 jos am vazut un lemn (priza toc) cara seamana mult la aspect cu Stiga.As vrea sa stiu ce lemn este atac, aparare, mediu?M-ar interesa un lemn ca si Bty Viscaria si ca aspect si ca si calitati maner FL.Astept raspuns daca se poate si daca, da, atunci am sa confirm comanda
                                    Ultima editare de sorinoo1; 27.aug.2012, 07:24.

                                    Comentariu


                                    • Este un lemn de atac, off, mediu. Viscaria contine, miez ayous, arylat-carbon, si pe ext. limba. Momentan nu am din materialele respective, deci.....nr. de tel. 0747473108 Numai bine!
                                      lemn:HML -carbon, hinoki
                                      fetze; Victas V>01 Limber
                                      si echipament Xiom

                                      Comentariu


                                      • as vrea sa stiu daca in viitorul apropiat sunt sanse sa achizitionati materialele necesare si sa fabricati lemn asemanator cu Viscaria
                                        - - - Actualizat - - -
                                        Dl. Levi nu vreau sa pun la indoiala priceperea d-voastra in domeniu dar am vazut mai multe site-uri si Viscaria apare peste tot ca fiind exteriorul Koto si miezul Balsa

                                        Comentariu


                                        • Da, aveti dreptate, - dupa descrieri asa este, se pare (am reparat una) ca nu a fost original, ori alt fel de Viscaria.... ma rog, da, pe exterior era de Koto (nu limba), dar miez ayous. Asztazi am primit Limba, dar deocamdata Koto nu am gasit.
                                          lemn:HML -carbon, hinoki
                                          fetze; Victas V>01 Limber
                                          si echipament Xiom

                                          Comentariu


                                          • De cand este "Viscaria", au fost pareri contradictorii asupra formulei. La urma urmei, "Butterfly" nu face publice informatiile asupra formulelor lemnelor pe care le comercializeaza, iar sursele citate de obicei, sunt tot "amatori" ca si noi, care BANUIESC ca formulele ar fi unele sau altele. Daca intra usor unghia in stratul din mijloc, gata, e balsa...
                                            Lemnul de la suprafata este mai usor de recunoscut, dar cu lemnele de la interior, este alta poveste, atat timp cat insusi "Butterfly" produce cu variatii foarte mari. Exemplul care-mi vine acum in minte, este de la seria "Innerforce ALC", dar e valabil oriunde: exista in aceasta serie, lemne de peste 100 gr, dar si lemne de sub 85gr. Diferenta vine in primul rand din densitatea lemnului de la mijloc, "Ayous" sau ce o fi el. Trebuie spus ca un "Ayous" foarte usor, se comporta foarte asemanator cu un "Kiri", care se comporta foarte asemanator cu "Balsa" tare.
                                            Lemn- Bty Viscaria
                                            FH - TENERGY 05
                                            BH - TENERGY 80

                                            Comentariu


                                            • Multumesc dl. Onut! -aveti perfecta dreptate, da BTY, foloseste mai multe formule...
                                              Am "sapat" si eu un pic, si am reusit sa primesc o bucatica lemn, original din china si se numeste, -lemnul Inparatului, sau Paulownia tomentosa- se pare ca bty, foloseste lemnul respectiv...
                                              lemn:HML -carbon, hinoki
                                              fetze; Victas V>01 Limber
                                              si echipament Xiom

                                              Comentariu


                                              • As dori un lemn plywood,82-87gr.(150/157),grosime ~6.0 cm,clasa (OFF-,OFF),7 straturi, cu maner FL,usor elastic cu control bun, cu simt de Acustic, daca se poate !.tel.0730404469,

                                                Comentariu


                                                • Aveti MP!
                                                  lemn:HML -carbon, hinoki
                                                  fetze; Victas V>01 Limber
                                                  si echipament Xiom

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de levi Vezi post
                                                    Aveti MP!
                                                    este OK,spor la treaba,si sper sa iasa bine. Va salut,cu respect .Iulian.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X