Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Lemne Home Made by Levi

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Postat în original de bbogdanmircea Vezi post
    Cred ca v-a trimis D-l levi lemnul care trebuia sa fie al meu.
    Si nici macar nu v-a placut.
    Am spus ca e foarte bun pentru fețe netede, de unde reiese ca mi-a placut. Pentru ierburi sunt extrem de greu de gasit combinatiile ideale, mai ales cand le folosesti in OX. Intre timp am dat peste o iarba potrivita acelui lemn si mi-am revizuit si opinia in ce priveste numarul de straturi si grosimile lor. O cresterea cu doar 0.5 mm a grosimii miezului poate duce la cresterea vitezei lemnului chiar si in conditiile elminarii unui strat, lucru pe care nu l-as fi banuit...
    Am testat in urma cu luni bune si lemne combi de marca, fara insa a gasi vreunul care sa-mi placa. Sunt cam toate cu miez gros de balsa, esenta prea rigida si fara simt dupa gustul meu.
    Pentru a-ti iesi loviturile cu o bucata de cauciuc aplicata direct pe lemn ai nevoie de unul special, la care se poate ajunge doar prin incercari repetate, intrucat tot ce se foloseste in realizarea lemnului ii influenteaza comportamentul (esentele, grosimile, ordinea in care au fost puse, procedeul de lipire, fata neteda de pe FH, etc.). Cu atatea variabile in joc se pot face o multime de permutari si probabilitatea sa ajungi la una cu adevarat fericita din start e infima.
    Sunt mai mult decat multumit de lemnele dlui Levi, care m-au ajutat sa progresez semnificativ. Il astept cu nerabdare pe ultimul, care, din cate mi-a spus dansul, pare sa mearga excelent atat pe FH cat si cu iarba.
    Curiozitatea, experimentele si perfectionismul sunt motoare ale progresului si in domeniul materialelor pentru tenis de masă. Am avut pe mana lemne de marca foarte populare care nici macar nu se apropie de ale dlui Levi.
    Cand spun ca un lemn nu merge perfect ma refer strict la combinatia lui cu anumite fețe. Acel comentariu nu ma-mpiedica sa incerc si altele, pana gasesc un raspuns valabil pentru toate materialele detinute de mine. Uneori ajung chiar sa-mi comand ierburi noi pentru a scoate maximul dintr-un lemn care merge foarte bine pe FH.
    D-nul Levi nu detine formula magica pentru toate combinatiile stil de joc - fetza posibile. Exista situatii in care e obligat sa experimenteze, lucru pe care il inteleg si apreciez; si in meseria mea se merge foarte mult pe "trial and error". De aceea nu veti gasi in postarile mele critici la adresa muncii dansului ci doar remarci privind anumite potriviri / nepotriviri, facute cu intentia de a-l ajuta sa-si imbunatateasca formulele.
    D-nul Levi e un adevarat artist al lemnelor si un om cu suflet mare, cum rar ti-e dat sa intalnesti.
    Sarbatori Fericite tuturor forumistilor!
    Ultima editare de tudorprecup; 22.dec.2012, 09:26.
    DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
    Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

    Comentariu


    • Draga domnule Levi au sosit lemnele de la dumneavoastra si va multumesc pentru frumoasele bijuterii.Inca odata sarbatori fericite si LA MULTI ANI ai BUNI
      Blade . PHOTINO
      Fh. Tibhar ev. Mx-p
      Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

      Comentariu


      • sarbatori fericite dl levi ! si multumesc pt materiale ! am trimis si eu o scandurica la multi ani !!
        DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

        Comentariu


        • Aveti casuta de mesaje plina
          of all the things i lost i miss my mind the most

          Comentariu


          • Da, multumesc si scuze (am golit din el) Sarbatori Fericite!
            lemn:HML -carbon, hinoki
            fetze; Victas V>01 Limber
            si echipament Xiom

            Comentariu


            • Mi-a venit si ultimul lemn, care merge ca uns. Dupa formula balsa (miez) - mahon - pin, iata ca s-a mai gasit una excelenta pentru iarba: tei (miez) - limba - pin.
              Presupun ca si cu miez din lemnul imparatesei ar fi la fel de buna combinatia. Si FH-ul (Koto la exterior - limba)merge foarte bine cu Mark V.
              E cel mai echillibrat lemn pentru mana mea testat pana acum, intrucat imi ofera control perfect pe ambele parti.
              Felicitari si la mai mare d-le Levi!
              DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
              Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

              Comentariu


              • Buna as dorii si eu un lemn de la pzitia 3 - OFF sunt din Cluj, imi spuneti si mie cum se procedeaza sunt la prima incercare de achizitie. Nr de tel. 0745063462- multumesc

                Comentariu


                • D-l levi astazi am ridicat si eu lemnul.
                  Este cred ca cel mai usor lemn din 7 straturi care exista din care 2 de carbon.
                  Poze diseara desigur.
                  Blade: HM Levi 7 ply OFF 2 Carbon / STIGA AllWood Offensive
                  FH: Donic Bluefire M3 2.0 / Andro Hexer
                  BH: Tibhar Sinus Sound 2.0 / Andro Plaxon

                  Comentariu


                  • Doua lemne noi, create de dl. Levi, pe care nu am apucat inca sa le testez.
                    Primul, un allwood 7 ply ST, cu "Limba" la suprafata. Ca simt, cu mingea pe lemn, se aseamana cu un "Bty. Korbel Classic Japan".

                    Al doilea, un "compozit" 9 ply ST, (7wood + 2 bazalt). Mai stabil si mai rapid (ca un Korbel SK7). Sublimatul de bazalt, este bagat ca la "Innerforce", mai la interior, sub doua straturi de lemn, pentru a imbunatatii stabilitatea, fara a altera simtul lemnului.

                    Ii multumesc pe acerasta cale, pentru minunatele lemne pe care le face.
                    Ultima editare de Visco; 09.ian.2013, 17:15.
                    Lemn- Bty Viscaria
                    FH - TENERGY 05
                    BH - TENERGY 80

                    Comentariu


                    • Amandoua foarte foarte frumoase lemnele in primul rand.
                      Si eu am dat azi de proba cu lemnul 7 ply din care 2 de carbon.
                      Pe FH am avut Tenergy 05 pe BH Yasaka Mark V Soft.
                      La inceput nu sarea deloc si mi-am dat seama ca nu am lipit bine.
                      A lipit inca odata cineva mult mai priceput ca mine si apoi am reusit sa vad ce poate lemnul:
                      -sunet superb si o viteza superba cu Tenergy
                      Nu prea am cu ce sa-l compar dar concluzia mea e ca Tenergy e mult prea rapida pentru acest lemn, ori dai perfect cu ea ori dai afara sau in fileu.
                      Cred ca s-ar impaca mult mai bine cu niste fete mai soft.
                      O sa-l incerc cu Tibhar Sinus sa vad cum ma descurc.
                      Blade: HM Levi 7 ply OFF 2 Carbon / STIGA AllWood Offensive
                      FH: Donic Bluefire M3 2.0 / Andro Hexer
                      BH: Tibhar Sinus Sound 2.0 / Andro Plaxon

                      Comentariu


                      • Postat în original de Visco Vezi post
                        Doua lemne noi, create de dl. Levi, pe care nu am apucat inca sa le testez.
                        Primul, un allwood 7 ply ST, cu "Limba" la suprafata. Ca simt, cu mingea pe lemn, se aseamana cu un "Bty. Korbel Classic Japan".

                        Al doilea, un "compozit" 9 ply ST, (7wood + 2 bazalt). Mai stabil si mai rapid (ca un Korbel SK7). Sublimatul de bazalt, este bagat ca la "Innerforce", mai la interior, sub doua straturi de lemn, pentru a imbunatatii stabilitatea, fara a altera simtul lemnului.

                        Ii multumesc pe acerasta cale, pentru minunatele lemne pe care le face.
                        Eu multumesc pentru pozele exceptionale.... Stima!
                        - - - Actualizat - - -
                        Postat în original de bbogdanmircea Vezi post
                        Amandoua foarte foarte frumoase lemnele in primul rand.
                        Si eu am dat azi de proba cu lemnul 7 ply din care 2 de carbon.
                        Pe FH am avut Tenergy 05 pe BH Yasaka Mark V Soft.
                        La inceput nu sarea deloc si mi-am dat seama ca nu am lipit bine.
                        A lipit inca odata cineva mult mai priceput ca mine si apoi am reusit sa vad ce poate lemnul:
                        -sunet superb si o viteza superba cu Tenergy
                        Nu prea am cu ce sa-l compar dar concluzia mea e ca Tenergy e mult prea rapida pentru acest lemn, ori dai perfect cu ea ori dai afara sau in fileu.
                        Cred ca s-ar impaca mult mai bine cu niste fete mai soft.
                        O sa-l incerc cu Tibhar Sinus sa vad cum ma descurc.
                        Sunt convins ca merge bine cu Tenergyul.... fețele respectiva, da sunt rapida, dupa parerea mea, cam prea mult pt. nivelul nostru de "Amatur", eventual daca nu e de 1.7 grosime. Nu am inteles, de ce tin multi jucatori la fețe max. De altfel, lemnul respectiv nu este chiar asa de rapid, as zicea un off si nu off+
                        lemn:HML -carbon, hinoki
                        fetze; Victas V>01 Limber
                        si echipament Xiom

                        Comentariu


                        • Cred ca am gresit o denumire. In loc de "sublimat de bazalt", trebuia "stratimat de bazalt".
                          Lemn- Bty Viscaria
                          FH - TENERGY 05
                          BH - TENERGY 80

                          Comentariu


                          • Astazi a ajuns si lemnul pentru prietenul meu facut de d-l levi.
                            N-am apucat sa-l pozez dar manerul arata intr-un mare fel.
                            Din ce am inteles ar fi un OFF+ cu 2 straturi de Carbon.
                            Tot ieri am testat pe lemnul de la levi pe FH cu fata super moale Tibhar Sinus Sound.
                            Feelingul este extraordinar, topspinul are o viteza foarte buna.
                            Ce este extraordinar este cat de usor se pot pune capace la topspin si ce viteza au acestea cand apesi putin pe paleta.
                            Controlul este superb pentru un lemn cu carbon.
                            Din pacate inca nu reusesc sa ma obisnuiesc la jocul de taiate, retur servici cu aceasta fata dar mai lucram la acest capitol...
                            Astept si o fata Xiom Omega 4 Elite sa vedem daca merge pe FH...
                            Blade: HM Levi 7 ply OFF 2 Carbon / STIGA AllWood Offensive
                            FH: Donic Bluefire M3 2.0 / Andro Hexer
                            BH: Tibhar Sinus Sound 2.0 / Andro Plaxon

                            Comentariu


                            • Vreau sa certific si eu ca raportul pret-calitate in ceea ce priveste lemnele dlui Levi este de exceptie!
                              of all the things i lost i miss my mind the most

                              Comentariu


                              • Domnul Levi merita o cupa pentru cel mai bun maestru lemnar... Dansul nu pune doar carbon in lemnele ce le confectioneaza ci si suflet. Toata stima, domnul Levi si sa ajungeti sa faceti lemne si copiilor nostrii. Fratii Gavrilovici.

                                Comentariu


                                • Postat în original de levi Vezi post
                                  Multumesc... hm Marketingul! - idea e sa fie multumiti cei care folosesc
                                  Buna seara dl Levi.
                                  Sunt surprins ca realizati lemne de o asemenea calitate, dupa spusele cunoscatorilor. SIGUR ca trebuie sa le promovati si sa patentati produsele DVS.
                                  Eu as dori o paleta de la DVS. cu caracteristicile Butterfly Kong Linghui (Speed: 7,Control: 9.0, Feel: Medium, Weight: 88g- foarte important greutatea). Deci lemnul il doresc un OFF-.
                                  Daca se poate va rog un mesaj privat sau oricare alta modalitate de contactare.
                                  Va multumesc ptr. rabdare. : Clap:
                                  Blade: BTY Timo Boll ALC
                                  Fh : Tibhar Evolution MX-P
                                  Bh : Tibhar Genius

                                  Comentariu


                                  • Postat în original de nicu gavrilovici Vezi post
                                    Domnul Levi merita o cupa pentru cel mai bun maestru lemnar... Dansul nu pune doar carbon in lemnele ce le confectioneaza ci si suflet. Toata stima, domnul Levi si sa ajungeti sa faceti lemne si copiilor nostrii. Fratii Gavrilovici.
                                    Multumesc! - totodata vreau sa va felecit, si pe familia dvs.,pt. rezultate optinuta... meritul e al dvs., Stima Levi!
                                    - - - Actualizat - - -
                                    Postat în original de Masaro Vezi post
                                    Buna seara dl Levi.
                                    Sunt surprins ca realizati lemne de o asemenea calitate, dupa spusele cunoscatorilor. SIGUR ca trebuie sa le promovati si sa patentati produsele DVS.
                                    Eu as dori o paleta de la DVS. cu caracteristicile Butterfly Kong Linghui (Speed: 7,Control: 9.0, Feel: Medium, Weight: 88g- foarte important greutatea). Deci lemnul il doresc un OFF-.
                                    Daca se poate va rog un mesaj privat sau oricare alta modalitate de contactare.
                                    Va multumesc ptr. rabdare. : Clap:
                                    Am trimis MP!
                                    lemn:HML -carbon, hinoki
                                    fetze; Victas V>01 Limber
                                    si echipament Xiom

                                    Comentariu


                                    • buna seara
                                      ati putea sa faceti un lemn care sa fie aproximativ cu BUTTERFLY Innerforce ZLC ca si caracteristici ? ( eu nu ma pricep foarte bine - sunt incepator , dar pentru mine a-s vrea un lemn rapid si cu un control mare sau cit mai mare )
                                      a-s vrea 2 lemne la fel
                                      unul dintre ele este un cadou ;
                                      se poate pirograva sau scrie cumva pe miner un nume sau personaliza ?
                                      va rog sa-mi spuneti ce pret are un lemn
                                      multumesc
                                      0743 122796
                                      cezar

                                      Comentariu


                                      • buna ziua as vrea si eu un lemn off+ cu 2 straturi de carbon,sa-mi spuneti numai cat este pretul?

                                        Comentariu


                                        • Astept sa primesc, materiale compozite; carbon, bazalt, texalium...sper ca in termen de 2-3 saptamana ajunge
                                          Numai atunci pot sa fac.... pana atunci numai lemne de allwood. Scuze! Multumesc pt. intelegere!
                                          lemn:HML -carbon, hinoki
                                          fetze; Victas V>01 Limber
                                          si echipament Xiom

                                          Comentariu


                                          • si unul din acelea cat costa?

                                            Comentariu


                                            • intre 80 si 110 ...depinde de mat. folosite..
                                              DL. Adrian, daca puteti eventual sa ma sunati la tel. (0747473108 Levi) Multumesc!
                                              lemn:HML -carbon, hinoki
                                              fetze; Victas V>01 Limber
                                              si echipament Xiom

                                              Comentariu


                                              • buna ziua. Ma tot gandesc sa imi schimb lemnul, si as vrea un lemn off-. nu am jucat cu lemne avand in compozitie materiale composite, asa ca nu stiu cat de mult ajuta la control. Vreau un lemn la care sa primeze controlul, dar care sa arunce bine atunci cand joc topspin de la 2 metri din spatele mesei. Ce ma sfatuiti sa aleg, un 7ply allwood, sau ceva cu material compozite?multumesc.
                                                LEVI OF-
                                                Donic Bluefire M2
                                                XIOM Sigma Euro

                                                Comentariu


                                                • Buna ziua
                                                  in acest wekend am primit lemnul OFF- comandat, 7ply cu material compozit insa, respectiv tesatura de bazalt. Miezul daca imi aduc bine aminte(daca nu sa ma corectati d-ul Levi) este pin cu plop, apoi tesatura de bazalt peste care s-a venit la exterior cu Koto. Fetele cu care am facut proba au fost: FH-rakza7, BH-baracuda bigslam. Lemnul de departe rivalizeaza cu orice OFF- de la orice brand: BTY, Stiga, Yasaka, etc.: control excelent, simt unicat nemaintalnit la nici un lemn(poate ca aici se simte faptul ca sunt facute handmade si pasiunea d-lui Levi), viteza destula cat sa dai atat din apropierea mesei cat si de la semidistanta, finisaj excelent(aproape ca nu iti vine sa lipesti pe el fetele), manerul exact cum l-am cerut-priza excelenta care nu mai necesita nici o modificare.
                                                  In concluzie recomand tuturor macar sa probeze unul din lemnele marca Levi, unde raportul calitate - pret este cu mult, mult peste orice alt lemn din comert.
                                                  Stima d-ul Levi
                                                  P.S> o sa revin si cu ceva poze
                                                  va rog stergeti din mesaje, pentru a putea discuta pe privat
                                                  - - - Actualizat - - -
                                                  Postat în original de viorel.andrei Vezi post
                                                  Buna ziua
                                                  in acest wekend am primit lemnul OFF- comandat, 7ply cu material compozit insa, respectiv tesatura de bazalt. Miezul daca imi aduc bine aminte(daca nu sa ma corectati d-ul Levi) este pin cu plop, apoi tesatura de bazalt peste care s-a venit la exterior cu Koto. Fetele cu care am facut proba au fost: FH-rakza7, BH-baracuda bigslam. Lemnul de departe rivalizeaza cu orice OFF- de la orice brand: BTY, Stiga, Yasaka, etc.: control excelent, simt unicat nemaintalnit la nici un lemn(poate ca aici se simte faptul ca sunt facute handmade si pasiunea d-lui Levi), viteza destula cat sa dai atat din apropierea mesei cat si de la semidistanta, finisaj excelent(aproape ca nu iti vine sa lipesti pe el fetele), manerul exact cum l-am cerut-priza excelenta care nu mai necesita nici o modificare.
                                                  In concluzie recomand tuturor macar sa probeze unul din lemnele marca Levi, unde raportul calitate - pret este cu mult, mult peste orice alt lemn din comert.
                                                  Stima d-ul Levi
                                                  P.S> o sa revin si cu ceva poze
                                                  va rog stergeti din mesaje, pentru a putea discuta pe privat
                                                  momentan nu pot incarca poze......sunt redirectionat si imi deschide acelasi topic: "Lemne Home made By Levi". Rog ajutor administrator, daca se poate.
                                                  multumesc
                                                  - - - Actualizat - - -
                                                  actualizat
                                                  "Sa fim precum ne-am impaca"(Ion Barbu)
                                                  Lemn:BTY - Keyshot Light; FH-Tibhar Genius 2.0
                                                  BH-Xiom Yanus DF 1,5[/COLOR]

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de cercetasul Vezi post
                                                    buna ziua. Ma tot gandesc sa imi schimb lemnul, si as vrea un lemn off-. nu am jucat cu lemne avand in compozitie materiale composite, asa ca nu stiu cat de mult ajuta la control. Vreau un lemn la care sa primeze controlul, dar care sa arunce bine atunci cand joc topspin de la 2 metri din spatele mesei. Ce ma sfatuiti sa aleg, un 7ply allwood, sau ceva cu material compozite?multumesc.
                                                    Am trimis MP!
                                                    - - - Actualizat - - -
                                                    Multumesc frumos, dl. dr. Viorel! - multumesc pt. apreciere, Toate Stima! Levi!
                                                    lemn:HML -carbon, hinoki
                                                    fetze; Victas V>01 Limber
                                                    si echipament Xiom

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X