Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Lemne Home Made by Levi

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Va salut Dl Levi.
    Folosesc fețe Xiom Sigma Europe si un lemn Xiom Extreme S (speed10, control6, 7 plyes, 91g). Mi-as dori sa schimb lemnul cu un Zetro Quad. Apropo ar fi exact combinatia pe care o folositi si dumneavoastra... Eu nu am jucat cu Zetro dar din informatiile pe care le-am gasit mi se pare un lemn bun. Din practica, e o combinatie buna Zetro Quad+Sigma Europe pentru un stil de joc All+ spre Off-?.
    Am vazut pe youtube un filmulet in care comparati un lemn facut de dumneavoastra cu un zetro si diferentele pareau minime. Poate imi spuneti ce lemn era, ce greutate are, din ce materiale e facut, poate estimati putin parametrii (plyes, speed, control, stiffness, thicknes ...) si poate un pret.
    Multumesc.
    Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

    Comentariu


    • Imi cer scuze ca intervin,
      Comparatia cu zetro quad , eu am facut-o, in filmulet...d-l Levi mi-a facut mie unul pe care i l-am dat lui Radu668...Lemn Dr.-Levi - FL (este un off spre off+), construit din balsa(centru),soft carbon si lemn de Okume(vechi de 25 de ani)grosime lama=4,9mm...manerul este facut din lemn amestecat cu pluta(asemanator cu cel de la xiom zetro quad, la forma)...este un lemn foarte bun, la grosimea pe care o are lama are un control foarte sporit...viteza si efect superb...greutatea lemnului era 88-89 grame, dar nu se simtea la mana , pentru ca era foarte echilibrat...Lemnul este de vanzare in postul lui radu668...

      Inca odata scuze pentru interventie ! Numai Bine !
      BLADE : DHS Hurricane King III - FH: Cauciuc Negru - BH: Cauciuc Rosu

      "Știu că sunt prost dar c?nd mă uit ?n jur prind curaj"

      Comentariu


      • Multumesc de interventie si scuze pentru confuzie (atat fața de tine cat si fața de Levi). Nu am vazut poze cu el si am crezut ca cel din filmulet era el.
        Foarte interesant fimuletul. Lemnul parea ca se comporta excelent. Chiar sunt curios sa aflu mai multe despre el sau eventual sa aflu cat ar costa unul nou facut de Dl LEvi.
        O zi excelenta in continuare!
        Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

        Comentariu


        • Dl. Cornel! -am timis mp. Levi!
          lemn:HML -carbon, hinoki
          fetze; Victas V>01 Limber
          si echipament Xiom

          Comentariu


          • Sunt prea incantat ca sa ma abtin de la a-i multumi din nou d-lui Levi pentru rabdare si entuziasm. Crezusem acum cateva saptamani ca-mi gasise formula magica si iata ca unul din cele 2 lemne la care l-am rugat sa-mi modifice partea gandita pt iarba il depaseste net pe cel atat de laudat. Mi-a mai facut si unul cu miez de plop, foarte bun si acela.
            Lemnul de vis pentru iarba mi-a mers cu fețe de la extrem de moi (Dawei 388 D-1) la foarte tari (TSP Curl PH), lucru ce nu mi se mai intamplase. De asemenea, imi ies cu el toate tipurile de lovituri, fara un dram de efort. Atac cu iarba moale (Dawei-ul) de parc-as avea fața neteda.
            Le recomand cu caldura tuturor ierbarilor cu joc variat (activ) sa-l incerce. Nu vor fi dezamagiti.
            Daca vrei doar sa pui chop sau bloc merge si-un lemn Dr. Neubauer, dar pt cine prefera un joc variat, cu atacuri in forta si chiar topspin-uri date cu iarba nu-mi imaginez ca se poate gasi ceva mai bun decat lemnul de la dl. Levi. Am notat amandoi toate formulele de pana acum, sa le poata fi recomandate celor interesati.
            S-auzim de bine.
            DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
            Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

            Comentariu


            • Astept sa-mi ajunga lemnul (off cu accent pe control) handmade by Dl Levi. O sa pun cateva poze ...
              Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

              Comentariu


              • Buna ziua,Alexa sunt,am vorbit la telefon
                As vrea un lemn cu o fata lenta,ca am iarba,si cealalta rapida,ca vreau sa mi pun un tenergy 05
                Dar astept si parerea dumneavostra si chiar o recomandare

                Comentariu


                • Buna, d-na Alexa! -deseara am sa va trimit MP!
                  lemn:HML -carbon, hinoki
                  fetze; Victas V>01 Limber
                  si echipament Xiom

                  Comentariu


                  • As dori un lemn usor ,sa spunem de 70gr. OFF SPRE OFF+ CU LAMA SUBTIRE SI MANER SEMI FLUTURE,am la sala niste copii firavi si se plang ca paleta este grea,ii dor manutele.Ce puteti sa-mi oferiti si binenteles la ce pret.
                    Blade . PHOTINO
                    Fh. Tibhar ev. Mx-p
                    Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                    Comentariu


                    • Am citit cu entuziasm acest topic si m-am minunat de bijuteriile din lemn pe care le face levi.
                      Cred ca in curand o sa dau si eu o comanda, am vazut ca majoritatea manerelor sunt Flared si Drepte, executati si anatomic?
                      Intr-adevar lemnele de la producatorii consacrati nu sunt prea bine protejate de lipici, cel putin cele pana in 200 ron sunt foarte firave si se desprind foarte usor aschii din ele, este super faptul ca lemnele dumneavoastra sunt foarte bine lacuite si nu sunt afectate de lipici.
                      Blade: HM Levi 7 ply OFF 2 Carbon / STIGA AllWood Offensive
                      FH: Donic Bluefire M3 2.0 / Andro Hexer
                      BH: Tibhar Sinus Sound 2.0 / Andro Plaxon

                      Comentariu


                      • Am primit lemnul de le Dl LEvi si este ... senzational.
                        - are viteza si control super de la 2m de masa atat la atac cat si la capace
                        - langa fileu e de-a dreptul criminal (pentru adversari bineinteles ).. Pur si simplu imi este usor sa "ingrop" mingea langa fileu si sa ii oblig astfel sa o ridice iar apoi .. ii execut usor
                        - despre spin ce sa spun ... e foarte bun. E singurul lemn (am jucat cu vreo 15 pana acum) cu care am dat rever taiat, scurt, a cazut langa fileu in terenul adversarului si intr-o fractiune de secunda s-a intors peste fileu in terenul meu
                        - are catapulta ceva mai slaba decat Xiom Extreme S dar m-am obisnuit repede cu asta si merge excelent.
                        - la joc defensiv (back/fore hand) e foarte precis si imi da multa siguranta
                        E un lemn de mare calitate. Despre pret nici nu are rost sa mai zic, foarte ieftin comparativ cu calitatea oferita.
                        Cred ca o sa raman multi ani cu el de acum incolo si o sa obtin multe victorii
                        In curand o sa incerc sa pun si cateva poze. Felicitari Dl Levi ! Aveti tot respectul meu!
                        Stima tuturor.
                        Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

                        Comentariu


                        • Da, se poate si cu maner anatomic... lemnele mele nu sunt lacuite, tratat cu alte solutie (mai durabil, si mai subtire decat lacul efectiv) Multumesc!
                          lemn:HML -carbon, hinoki
                          fetze; Victas V>01 Limber
                          si echipament Xiom

                          Comentariu


                          • Astept cu nerabdare lemnul .Sa ma suni cand este gata si sa-mi spui cand il trimiti
                            Blade . PHOTINO
                            Fh. Tibhar ev. Mx-p
                            Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                            Comentariu


                            • Am trimis MP! Stima!
                              lemn:HML -carbon, hinoki
                              fetze; Victas V>01 Limber
                              si echipament Xiom

                              Comentariu


                              • ok astept pana saptamana viitoare,nu-i nici o problerma
                                Blade . PHOTINO
                                Fh. Tibhar ev. Mx-p
                                Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                                Comentariu


                                • din problema financiare ma retrag,sau daca doresti sa ma astepti pana luna viitoare.Te rog sa ma scuzi.Nu am ce face asa este in ziua de azi mai apare si neprevazutul . TE ROG SA MA SCUZI , nu sunt neserios , de aceea am contramandat comanda pe luna viitoare.
                                  Blade . PHOTINO
                                  Fh. Tibhar ev. Mx-p
                                  Bh.:Tibhar ev. Mx-p MATERIALE TENIS DE MASA EMI.TT

                                  Comentariu


                                  • E de inteles, nu este nici o problema. Numai bine!
                                    lemn:HML -carbon, hinoki
                                    fetze; Victas V>01 Limber
                                    si echipament Xiom

                                    Comentariu


                                    • am primit lemnul,este exact asa cum l-am comandat. dupa prima sedinta pare asemanator cu "timo ball spirit", dar cu ceva mai multe posibilitati de exprimare. o sa mai probez si cu alte fețe , desi deja pot sa intuiesc verdictul final.
                                      multumesc, Levi! mi-a intrecut asteptarile finetea ta.
                                      citeva poze la repezeala , ma grabeam sa-l duc la teste.
                                      Ultima editare de adisor35; 26.sep.2012, 22:20.
                                      0751840078, stadinadi@yahoo.com
                                      G3FX BTY TIMO BOLL SPIRIT Black Tag Rakza X

                                      Comentariu


                                      • Arata superb lemnul si daca merge ca un Timo Boll Spirit atunci face toti banii!
                                        Ar fi fain daca ar putea dr. Levi sa le inscriptioneze cu o procedura care sa nu se stearga in timp, gen laser, aceste lemne vor deveni adevarate clasice peste ceva vreme, am asa o banuiala.
                                        Blade: HM Levi 7 ply OFF 2 Carbon / STIGA AllWood Offensive
                                        FH: Donic Bluefire M3 2.0 / Andro Hexer
                                        BH: Tibhar Sinus Sound 2.0 / Andro Plaxon

                                        Comentariu


                                        • Multumesc! -procedura exista, mai discret...
                                          lemn:HML -carbon, hinoki
                                          fetze; Victas V>01 Limber
                                          si echipament Xiom

                                          Comentariu


                                          • un lemn f fain dr levi !! PT INSCRIPTIONAT V POATE AJUTA DL VARI BELLA DE LA CLUJ ! ARE O TEHNOLOGIE F AVANSATA in acest domeniu !!
                                            DAN UNIVERSAL balustrade din inox &confectii metalice fier forjat!http://danuniversal.000space.com/ vezi aici!

                                            Comentariu


                                            • Multumesc! Da, stiu de dl. V. Bela (am si discutat cu dumnealui, si sper ca ma intelege...)- exact ce nu vreau, o lucrare manuale sa ramana asa, fara technologie F. avansata, de altfel, lemnele mele (cel putin cam de o luna si ceva) sunt "marcate, pansonate" cu nr. de serie...discret. Multumesc pt. intelegere.
                                              ps.- nu vreau (nici nu pot) sa fac concurenta cu firmele "consacrate", mai ales in domeniu de marketing...
                                              Ultima editare de levi; 27.sep.2012, 21:58.
                                              lemn:HML -carbon, hinoki
                                              fetze; Victas V>01 Limber
                                              si echipament Xiom

                                              Comentariu


                                              • Buna ziua Dl Levi.
                                                Am o intrebare: faceti si lemne cu Arylate-Carbon? Sau ceva asemanator?
                                                Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

                                                Comentariu


                                                • AVeti MP!....
                                                  lemn:HML -carbon, hinoki
                                                  fetze; Victas V>01 Limber
                                                  si echipament Xiom

                                                  Comentariu


                                                  • ati adus materiale ptr. Viscaria?

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X