Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Lemne Home Made by Levi

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Buna ziua. V-am trimis MP. Multumesc.
    Blade: Mizutani ZLC
    FH Nittaku Fastarc G1
    BH Xiom Sigma II Euro

    Comentariu


    • Multumesc! -am raspuns...tot MP
      lemn:HML -carbon, hinoki
      fetze; Victas V>01 Limber
      si echipament Xiom

      Comentariu


      • Buna ziua. Am vorbit astazi la telefon si lemnul va fi un OFF- spre OFF, elastic, 5,6 mm grosime, 7 straturi: limba-hinoki-tesatura de bazalt-ayous-tesatura de bazalt-hinoki-limba, foarte bun pentru topspin. Il voi echipa cu Donic bluefire M2 de 2mm. De abia astept sa primesc bijuteria de lemn. Va fi ceva special si ii multumesc anticipat domnului Levi. Cu stima si sa auzim numai de bine!
        Blade: Mizutani ZLC
        FH Nittaku Fastarc G1
        BH Xiom Sigma II Euro

        Comentariu


        • buna am incaltat lemnul hinoki carbon cu 1 fata sigma pro de 2 mm,si o joola mambo de 1,8 mm.......,inca odata un lemn de exceptie creat de dl Levi...din graba nu am facut poze...dar nu uit cu prima ocazie cand descalt lemnul....ca simt este mediu soft repulsiv,viteza extrema....f greu de stapanit in apropiere de masa,dar la 1,5 metrii este extrem de precis,un dwell time f mare tinand cont ca este cu carbon.....fara vibratii.....super lemn,doar mana si timp de antrenamente sa ai.....multumiri inca odata pt munca depusa si implicarea in confectionarea de lame in detaliu.....DETALIUL FACE DIFERENTA......
          fh-xiom vega-pro 2mm
          blade--galaxy-v16
          bh-xiom omega tour--max

          Comentariu


          • Cate straturi are lemnul si care sunt acelea? De care carbon s-a folosit? Ce greutate si ce dimensiuni are? Asteptam poze cat mai repede.
            Blade: Mizutani ZLC
            FH Nittaku Fastarc G1
            BH Xiom Sigma II Euro

            Comentariu


            • Va rog sa-mi trimiteti un mesaj privat cu nr.de mobil al dlui Levi.Ma gandesc ca nu se va supara, e in scopuri comerciale Pe topic nu-mi raspunde.
              Multumesc.

              Comentariu


              • Postat în original de adi84_g Vezi post
                Va rog sa-mi trimiteti un mesaj privat cu nr.de mobil al dlui Levi.Ma gandesc ca nu se va supara, e in scopuri comerciale Pe topic nu-mi raspunde.
                Multumesc.
                are numar de telefon afisat in prima pagina a topicului
                "Sa fim precum ne-am impaca"(Ion Barbu)
                Lemn:BTY - Keyshot Light; FH-Tibhar Genius 2.0
                BH-Xiom Yanus DF 1,5[/COLOR]

                Comentariu


                • Unde? IBAN-ul intr-adevar apare.

                  Comentariu


                  • Tel este pe pagina 2, 0747473108.
                    Blade: Mizutani ZLC
                    FH Nittaku Fastarc G1
                    BH Xiom Sigma II Euro

                    Comentariu


                    • Postat în original de adi84_g Vezi post
                      Va rog sa-mi trimiteti un mesaj privat cu nr.de mobil al dlui Levi.Ma gandesc ca nu se va supara, e in scopuri comerciale Pe topic nu-mi raspunde.
                      Multumesc.
                      Scuza, nu prea am fost acasa, nici acces la net., ...deci aveti nr. meu de tel. Multumesc!
                      lemn:HML -carbon, hinoki
                      fetze; Victas V>01 Limber
                      si echipament Xiom

                      Comentariu


                      • Postat în original de Johnny Erasure Vezi post
                        Cate straturi are lemnul si care sunt acelea? De care carbon s-a folosit? Ce greutate si ce dimensiuni are? Asteptam poze cat mai repede.
                        deci lemnul este din 5 straturi de hinoki si 2 de carbon laminat tamca 5000.....are 91 de grame,forma de bty...adika 150 latime/157 inaltime....flared..
                        fh-xiom vega-pro 2mm
                        blade--galaxy-v16
                        bh-xiom omega tour--max

                        Comentariu


                        • Postat în original de Johnny Erasure Vezi post
                          Tel este pe pagina 2, 0747473108.
                          Multumesc.

                          Comentariu


                          • Am primit lemnul OFF de 7 straturi limba-hinoki-tesatura de bazalt-ayous-tesatura de bazalt-hinoki-limba de la D-l Levi si arata superb, finisaj la rang de arta. Din nerabdare si curiozitate am probat putin fara fete deoarece aman putin operatiunea de lipire. Are un simt deosebit, mediu si elastic, are 88 gr. si il simt mai usor si mai echilibrat decat Stiga de 84 gr. care il am. Cu fetele Bluefire M2 care vor echipa lemnul, cred ca va fi o combinatie foarte interesanta, va iesi un setup capabil de foarte mult control insa si cu o viteza pe masura, specializat in topspin. Dimensiunile sunt cele standard de la Butterfly, 150/157 iar manerul este FL special made in Levi, grosimea fiind de 5,6 mm. Recomand fara rezerve lemnele faurite de catre artistul Levi. Scuze pentru calitatea mai slaba a pozelor.
                            Blade: Mizutani ZLC
                            FH Nittaku Fastarc G1
                            BH Xiom Sigma II Euro

                            Comentariu


                            • johnny scuze dar mai ai de lucru la foto.....tot ce ai pozat pe cant e neclar cu focalizarea pe parchet si pe ambalajul de la blufire......fara suparare incearca sa refaci pozele neclare......
                              fh-xiom vega-pro 2mm
                              blade--galaxy-v16
                              bh-xiom omega tour--max

                              Comentariu


                              • Postat în original de zalter Vezi post
                                johnny scuze dar mai ai de lucru la foto.....tot ce ai pozat pe cant e neclar cu focalizarea pe parchet si pe ambalajul de la blufire......fara suparare incearca sa refaci pozele neclare......
                                Am un canon A550 si atata poate saracul.
                                Blade: Mizutani ZLC
                                FH Nittaku Fastarc G1
                                BH Xiom Sigma II Euro

                                Comentariu


                                • Postat în original de Johnny Erasure Vezi post
                                  Am un canon A550 si atata poate saracul.
                                  e destul de simplu daca focalizezi manual.......
                                  fh-xiom vega-pro 2mm
                                  blade--galaxy-v16
                                  bh-xiom omega tour--max

                                  Comentariu


                                  • Mi-a sosit si mie lemnul.
                                    E un ALL+, despre esentele folosite nu stiu foarte multe, doar ca are in compozitie mahon vechi.Greutate 81-82 g., cantarul oscileaza, grosimea lamei 5.9 mm, dimensiune 156x150.
                                    Din pacate nu am apucat inca sa-l incerc
                                    Sa traiasca dnul Levi! M-a surprins foarte placut solicitudinea si increderea acordata, ca sa nu mai vorbim de calitatea manufacturii.
                                    Toata stima!

                                    Comentariu


                                    • D-l Levi, ce materiale compozite mai aveti pe stoc sau de care puteti aduce? Aveti arylate, alc, zlc sau zlf? Carbon de care aveti? Va multumesc.
                                      Blade: Mizutani ZLC
                                      FH Nittaku Fastarc G1
                                      BH Xiom Sigma II Euro

                                      Comentariu


                                      • ... deci, material compozite in stoc am; stratimat carbon, ulc (uniaxial light carbon )2 tipuri, carbon gen "Tamca 5000" bazalt, fiberglass, si material sintetic, cum a denumit Laky, -sintech cloth- , dupa parerea mea,- si cunostinta mea- pana acum nu a fost folosit de nici un producator de lemne tenis de masă, mai fac experiment cu materialul respectiv, dar se pare ca inlocuieste cu succes de ex. zylonul, in perspectiva mea vad mult potential...material zlc, zl, ulc, etc., ( f.scumpe) deocamdata nu as dori sa investesc in ele (fabricantii de renume, si nu numai au investit si experimentat in ele...) si de aici se intelege, nu as vrea sa ma ocup de (de fapt deloc) "clone" si as vrea sa dezvlot propriile idei...cu materiale si de compozite, gandite si dezvoltate de mine, cu ce succes vom vedea. Sa vorbit mult despre anumite materiale, si mai putin de adezive... (adezive care la randul lor poate si mai scumpe decat mat. compozite) si de technologire de lipire, tratamente, presare etc. Fiecare producator. ex. bty, stiga, yasaka, etc., a dezvoltat si experimentat techonologia lor (ce ce e secret si nu ce contine, anumite lemne) si marketingul lui, incerc si Eu sa dezvolt "ideile" si technologia mea....
                                        Cu speranta ca ma reusit sa va lamuresc un pic...Numai bine va doresc, Levi!
                                        -intentionez sa aduc material compozite hybride, inca nu am decis care, dar nu enumerate mai sus
                                        lemn:HML -carbon, hinoki
                                        fetze; Victas V>01 Limber
                                        si echipament Xiom

                                        Comentariu


                                        • Buna seara ,Domnul Levi, am trimis un mesaj privat, am dori sa stim daca l-ati primit.Mulkta sanatate alaturi de cei dragi! Cu stima, fratii gavrilovici.

                                          Comentariu


                                          • Multumesc! -am si raspuns la mesaj. Stima!
                                            lemn:HML -carbon, hinoki
                                            fetze; Victas V>01 Limber
                                            si echipament Xiom

                                            Comentariu


                                            • Stratimatul de bazalt care il folositi (experimentati) acum este carbon gen "Tamca 5000" bazalt care l-ati enumerat mai sus sau este vorba de: http://www.soulspin.tt/en/technology/basalt-faser.html? Multumesc si scuze de curiozitati.
                                              Blade: Mizutani ZLC
                                              FH Nittaku Fastarc G1
                                              BH Xiom Sigma II Euro

                                              Comentariu


                                              • bazaltul este "bazalt", un pic diferit de cea ce folosesc nemtii (soulspin), carbonul, ce a ce ati postat la echipamente, mat. folosite de bty.,..
                                                - - - Actualizat - - -
                                                Postat în original de levi Vezi post
                                                ... deci, material compozite in stoc am; stratimat carbon, ulc (uniaxial light carbon )2 tipuri, carbon gen "Tamca 5000",tesatura de bazalt, fiberglass, si material sintetic, cum a denumit Laky, -sintech cloth- , dupa parerea mea,- si cunostinta mea- pana acum nu a fost folosit de nici un producator de lemne tenis de masă, mai fac experiment cu materialul respectiv, dar se pare ca inlocuieste cu succes de ex. zylonul, in perspectiva mea vad mult potential...material zlc, zl, ulc, etc., ( f.scumpe) deocamdata nu as dori sa investesc in ele (fabricantii de renume, si nu numai au investit si experimentat in ele...) si de aici se intelege, nu as vrea sa ma ocup de (de fapt deloc) "clone" si as vrea sa dezvlot propriile idei...cu materiale si de compozite, gandite si dezvoltate de mine, cu ce succes vom vedea. Sa vorbit mult despre anumite materiale, si mai putin de adezive... (adezive care la randul lor poate si mai scumpe decat mat. compozite) si de technologire de lipire, tratamente, presare etc. Fiecare producator. ex. bty, stiga, yasaka, etc., a dezvoltat si experimentat techonologia lor (ce ce e secret si nu ce contine, anumite lemne) si marketingul lui, incerc si Eu sa dezvolt "ideile" si technologia mea....
                                                Cu speranta ca ma reusit sa va lamuresc un pic...Numai bine va doresc, Levi!
                                                -intentionez sa aduc material compozite hybride, inca nu am decis care, dar nu enumerate mai sus
                                                lemn:HML -carbon, hinoki
                                                fetze; Victas V>01 Limber
                                                si echipament Xiom

                                                Comentariu


                                                • Adaug alte poze cu lemnul de 7 straturi, din care doua de stratimat de bazalt, de data asta mai clare, datorita ajutorului colegului Zalter caruia ii multumesc.

                                                  Ultima editare de Johnny Erasure; 19.mar.2013, 12:44.
                                                  Blade: Mizutani ZLC
                                                  FH Nittaku Fastarc G1
                                                  BH Xiom Sigma II Euro

                                                  Comentariu


                                                  • Buna seara, as dori si eu un lemn Off+, gen Gergely de la Butterflay. Aveti MP.

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X