Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Lemne Home Made by Levi

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Am scris un review pentru doua lemne ofensive de la dl. Levi: http://cristi.cionoiu.ro/2013/06/03/...cu-5-straturi/
    Blog de tenis de masă

    Comentariu


    • foarte bun si complet review-ul, l-am citit cu mare placere.
      levi off-
      FH: xiom sigma europe
      BH: galaxy moon

      Comentariu


      • Nu am mai intrat demult aici si vad ca s-a cam inflamat un pic situatia. Era mai bine sa lasati lucrurile asa cum au fost. A fost o discutie intre mine si d-l Levi, care am crezut ca s-a aplanat si inchis elegant, prin raspunsurile pe care le-am avut ulterior, tot aici. Speram si sper inca sa fie o critica constructiva, pentru a nu se mai intampla astfel de lucruri (ulterior am aflat ca, in trecut,s-a mai intamplat chiar aici in Arad, sa nu se fi respectat ce s-a comandat). Si de asemenea pentru a pune in garda pe cei care doresc niste produse personalizate, sa insiste asupra amanuntelor. Deoarece daca stiam ca se va intampla asa ceva, as fi insistat si eu si sunt convins ar fi fost totul in regula. Inca o data spun, nu contest priceperea si maiestria d-lui Levi in constructia lemnelor, ci faptul ca in legatura cu unele detalii cerute de mine - nu le-a respectat - desi s-a angajat ca le poate respecta.
        Acuma sa va dau niste raspunsuri d-l „Laky”
        ati afirmat ca:
        Postat în original de laky Vezi post
        Fara suparare, dar e cam greu sa faci un lemn cand specificatiile foarte multe si detailate ce urmeaza a fi respectate pana la nivel de mm, sunt trimise prin telefon! ... Indicatiile telefonice lasa intotdeauna loc la interpretari, care in general duc la neintelegeri.
        Am impresia ca nici nu ati vorbit personal cu d-l Levi si in mod sigur nu ati citit atent posturile mele.
        Postat în original de alandala Vezi post
        ...Si prin convorbirile telefonice si prin mesajele scrise, in final v-am intrebat daca puteti face un lemn cu specificatiile cerute de mine si mi-ati raspuns ca puteti sa-l faceti...
        Postat în original de alandala Vezi post
        ... deoarece cum am spus si in mesaje ...
        ati mai afirmat ca:
        Postat în original de laky Vezi post
        ... Daca vrei sa se potriveasca toate dimensiunile din prima, faci un desen precis, il trimiti mesterului si astepti...
        Oare niste poze ar fi suficiente? Deoarece in specificatiile (in mm) despre maner, am trimis si niste poze „ din fata si din profil” cu forma manerului pe care il doresc
        Postat în original de alandala Vezi post
        ... Acuma am pus la unul din lemne niste prasele de la o paleta chinezeasca - cum v-am aratat in poze ...
        Ce sa inteleg din interventia d-voastra, ca daca as fi dat indicatii precise, scrise, cu poze, mi-ati da dreptate? Deoarece – prin faptul ca nu ati fost atent la ce am scris - se pare ca mi-ati cam dat apa la moara si mai bine trebuia sa lasati ca discutia sa se rezume intre mine si d-l Levi.

        Cand am comandat lemnul, am si vorbit la telefon cu d-l Levi, i-am si trimis mesaj privat si chiar i-am retrimis mesajul cu detaliile cerute impreuna cu pozele pe adresa de yahoo, deoarece serverul nu m-a lasat sa postez pozele pe mesajul privat aici pe forum. Si mi-a confirmat ca a primit mesajele scrise si a vazut pozele. De aceea am si fost foarte contrariat si mirat ca nu a respectat specificatiile cerute.
        Sa fiu bine inteles, am apelat la d-l Levi – pentru a avea ceva personalizat, cu anumite detalii mai speciale, despre care l-am intrebat concret – si telefonic si in scris – daca le poate realiza. Si mi-a confirmat ca – da - le poate respecta.
        Si in legatura cu cei care bat moneda pe trimisul produsului inapoi si cererea de a reface complet lemnul... Sa fim seriosi tot d-lui Levi ii faceti un deserviciu. Pai va dati seama ce pierdere ar fi pentru producator asta? Deoarece e vorba de doua lemne personalizate care nu mai pot fi refacute. Nu vorbesc de maner, ci de faptul ca nu poti desface lemnul sa inlocuiesti Fiber Glass-ul cu carbon.
        Asa ca eu consider ca am fost corect – desi in detrimentul meu – prin faptul ca am achitat lemnele si am incheiat discutia.

        Comentariu


        • Dl alandala cu tot respectul cuvenit dumneavoastra, mi se pare ca ati ales sa adoptati o pozitie conflictuala in toata situatia asta neplacuta. Cred ca aveti dreptate sa fiti suparat ca nu au iesit lemnele exact asa cum le-ati vrut (ca altfel ar fi rea credinta sau chiar intentia de a denigra lemnele Levi ceea ce eu personal nu cred ca urmariti) dar ganditi-va ca dl Levi nu este robot de facut lemne ci doar un bun meserias hand-made de aceea poate nu a iesit exact la detaliu ce ati vrut. Si eu am un lemn HM Levi care poate nu este 100% ce am vrut dar am fost placut surprins de el. L-am probat 1 saptamana si am decis sa il pastrez. A fost alegerea mea. Nu cred ca era nici o problema daca trimiteam lemnul inapoi. La fel este si in cazul dumneavoastra: daca sunteti nemultumit de lemne, nu trebuia sa le achitati, le trimiteati inapoi si totul era ok. Inca nu stiu de ce le-ati platit daca nu corespundeau cerintelor. Va dati seama ca prin faptul ca le-ati platit ati generat o situatie conflictuala destul de neplacuta vizavi de dl Levi (care nu v-a "bagat" lemnele pe gat) si ati acumulat si dumneavoastra mai multe frustrari ca ati "aruncat" banii pe lemne care nu va plac. De aceea spuneam ca sunteti putin conflictual in toata aceasta situatie care cu mai multa intelegere putea fi rezolvata discret si fara nici o nemultumire pentru dumneavoastra. Ganditi-va la aceste aspecte. Inca puteti trimite lemnele inapoi, dl LEvi va returneaza banii, si totul e ok. Stima deosebita pentru dumneavoastra si pe dl Levi!
          Ultima editare de CornelTT; 04.iun.2013, 11:41.
          Timo Boll ZLF (old model 87g)/ FH Joola Rhyzer 45 PRO 2.0 mm/ BH Joola RhyzmP 2.0 mm

          Comentariu


          • am primit astazi lemnul off-, in 5 straturi, de la domnul Levi. Arata foarte bine si are intr-adevar, asa cum zice toata lumea care are lemne de la d-nul levi, un simt deosebit. Tin sa-i multumesc d-nului Levi pt lemn, dar si pentru faptul ca l-a facut intr-un timp scurt, in 2-3 zile mi l-a trimis. cateva poze:
            Ultima editare de geo06; 12.iun.2013, 15:07.
            levi off-
            FH: xiom sigma europe
            BH: galaxy moon

            Comentariu


            • Faina scula!!! Printre altele mi-am mai comandat un Cloth Sintec All+, asa ca am doua bucati, ambele "unicate"!!! Asa pot sa probez diferite softuri sau ierburi fara a fi nevoit sa dezlipesc fetele de pe paleta de joc!
              Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
              Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

              Comentariu


              • da foarte faina, sunt incantat
                levi off-
                FH: xiom sigma europe
                BH: galaxy moon

                Comentariu


                • Scuzati pentru "nu-mi place mesajul" Laky, n-a fost intentionat!

                  Comentariu


                  • Postat în original de laky Vezi post
                    Faina scula!!! Printre altele mi-am mai comandat un Cloth Sintec All+, asa ca am doua bucati, ambele "unicate"!!! Asa pot sa probez diferite softuri sau ierburi fara a fi nevoit sa dezlipesc fetele de pe paleta de joc!

                    Spuneti-ne si noua d-le Laky cum sunt unicate lemnele ????S-au este o gluma........
                    Blade TESTE
                    Fh TENERGY
                    ​Bh IARBA UZATA

                    Comentariu


                    • Orice lucru facut de mana, si nu in serie, poate fi considerat un "unicat". Bineninteles ca orice lucru(fiinta) este unicat in adevaratul sens al cuvantului, nici macar clonele nu sunt identice pentru ca mai apar mutatii in timp...
                      Blade-Darker speed 90
                      Fh- Butterfly Tenergy 05 fx
                      Bh- Testing

                      Comentariu


                      • Postat în original de adriannn Vezi post
                        Spuneti-ne si noua d-le Laky cum sunt unicate lemnele ????S-au este o gluma........
                        Gluma s-a vrut mai subtila, in sensul ca lemnele sunt dinamic la fel, si totusi sunt unicate, designul manerului fiind diferit. Asta ca sa le pot deosebi la prima vedere! Ca la gemeni, cand unuia ii pui o funda in par, sa-i poti deosebi!
                        Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                        Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                        Comentariu


                        • O alta capodopera ridicata la rang de arta faurita de catre d-l Levi. Multumesc Maestre!

                          Blade: Mizutani ZLC
                          FH Nittaku Fastarc G1
                          BH Xiom Sigma II Euro

                          Comentariu


                          • Dl. Levi, aveti mesaj privat.
                            Stima!

                            Comentariu


                            • Am primit lemnul off- in 5 straturi, de la domnul Levi. Arata foarte bine, am lipit fete pe el si intradevar are un simt foarte bun, lemn foarte echilibrat pt categoria lui.
                              Abia astept sa il testez la masa...

                              Comentariu


                              • Salut.da mi pm cu nr tau de telefon

                                Comentariu


                                • Postat în original de Catalin Paduret Vezi post
                                  Salut.da mi pm cu nr tau de telefon
                                  nr. de tel. 0747473108

                                  Comentariu


                                  • D-le Zsolt,n-as vrea sa va dezamagesc,dar v-am luat-o putin inainte.Voi avea trei lemne Cloth Sintec si inca unul va pleca in Italia la un prieten.
                                    Fiind un muzician profesionist(violonist la filarmonica) celor care nu apreciaza munca de creatie,vreau sa le spun,ca orice lucru facut cu suflet este un unicat.
                                    Ultima editare de Vladislav; 30.iun.2013, 18:30.
                                    Dr.Levi Balsa Carbo Combi.FH:Xiom Vega Pro 2.0 BH:TSP Curl P1-r 0.5.
                                    Red+Black Kazak C. FH:SpinLord Marder IV Max BH:SpinLord Agenda 1.0

                                    Comentariu


                                    • buna ziua,
                                      am citit rewie-ul d-lui Cristi Cionoiu si m-ar interesa un lemn OFF cu 5 straturi varianta HEFL89, dar as dorii lemnul la diemnsiunea si forma butterfly 150/157 daca se poate.
                                      va rog sa imi transmiteti un pret, pentru a putea lansa o comanda ferma.

                                      Comentariu


                                      • Postat în original de Vladislav Vezi post
                                        D-le Zsolt,n-as vrea sa va dezamagesc,dar v-am luat-o putin inainte.Voi avea trei lemne Cloth Sintec si inca unul va pleca in Italia la un prieten.
                                        Fiind un muzician profesionist(violonist la filarmonica) celor care nu apreciaza munca de creatie,vreau sa le spun,ca orice lucru facut cu suflet este un unicat.
                                        Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                                        Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                                        Comentariu


                                        • Postat în original de iacob Vezi post
                                          buna ziua,
                                          am citit rewie-ul d-lui Cristi Cionoiu si m-ar interesa un lemn OFF cu 5 straturi varianta HEFL89, dar as dorii lemnul la diemnsiunea si forma butterfly 150/157 daca se poate.
                                          va rog sa imi transmiteti un pret, pentru a putea lansa o comanda ferma.
                                          pretul 100 de ron...
                                          lemn:HML -carbon, hinoki
                                          fetze; Victas V>01 Limber
                                          si echipament Xiom

                                          Comentariu


                                          • Buna seara Dl.Levi.As dori un lemn cu 5 straturi dupa cum urmeaza; koto (0.6 mm) - limba (0.6 mm) - tei (3.6 mm) - limba (0.6 mm) - koto (0.6 mm) la 88-90 gr cu miner drept si as dorii lemnul la diemnsiunea si forma butterfly 150/157 daca se poate.Cu acest lemn joaca Dl.tudorprecup.Va rog sa imi transmiteti un pret, pentru a putea lansa comanda.Va salut.Cu respect.

                                            Comentariu


                                            • Un control deosebit pentru acest lemn facut de dl. Levi, primit de saptamana trecuta dar abia astazi incercat cu Xiom Vega Japan si Joola Explode. Despre compozitie doar dumnealui poate sa va dea detalii, nu stiu decat ca sunt inserate doua straturi de carbon, foarte subtiri.
                                              Va multumesc inca o data, Domnule Levi, toata stima!

                                              Comentariu


                                              • Postat în original de levi Vezi post
                                                pretul 100 de ron...
                                                sunt de acord.
                                                manerul sa fie fl.
                                                datele mele Suciu Iacob, loc Blaj, judetul Alba, str. I.H. Radulescu nr 51, tel 0728295692
                                                astept sa imi trimiteti lemnul cu plata ramburs sau cum procedati d-voastra.
                                                multumesc.

                                                Comentariu


                                                • Bine, dl. Iacob! Multumesc!
                                                  lemn:HML -carbon, hinoki
                                                  fetze; Victas V>01 Limber
                                                  si echipament Xiom

                                                  Comentariu


                                                  • Postat în original de levi Vezi post
                                                    Bine, dl. Iacob! Multumesc!
                                                    va salut, d-le Levi

                                                    ati trimis lemnul?

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X