Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Lemne Home Made by Levi

Adună
X
Adună
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • O scurta vizita pe la Miercurea si am avut ocazia sa ridic lemnul nou (pe care de abia astept sa-l incerc) si sa schimbam cateva mingi. Multumesc Levi pentru lemn si pentru primirea calduroasa!

    Comentariu


    • Faine poze si un lemn pe masura! Asteptam impresii despre cum se comporta la lucru.
      Blade: Mizutani ZLC
      FH Nittaku Fastarc G1
      BH Xiom Sigma II Euro

      Comentariu


      • Astazi am avut ocazia sa-l incerc. Am pus pe el ce-am avut la indemana, adica Xiom Vega Japan si Joola Energy X-Soft, jucand cu Xiom-ul pe FH.
        Primele schimburi de mingi au fost de-a dreptul catastrofale, pe FH reusind sa-mi nimeresc adversarul in cap, piept si, din pacate, chiar si OO, norocul meu fiind ca o minge de ping-pong nu face mari ravagii p'acolo... Dar, usor, usor, dupa cateva seturi am inceput sa-i prind spilul (lemnul precedent fiind tot made by Levi, un ALL) si am avut surprinderea sa constat ca-mi intra pe masa cam tot ce incerc sa fac, topspin, contre, smash-uri, cu mult mai multe lovituri ca de obicei (am jucat cam cu aceleasi fete pe palete).
        Backhand-ul cu Joola cea Foarte Moale () isi face treaba excelent si, chiar daca fata este una dintre cele mai moi pe care am incercat-o pana acum, smash-ul pleaca tare, ca din pusca. Topspinul de pe FH, daca il execut corect, este aproape imposibil de returnat, iar asta au constatat-o astazi si cativa jucatori mult mai experimentati decat mine.
        In concluzie: un lemn nemaipomenit, control incredibil (Levi, controlul mi se pare mai bun decat la lemnul precedent, ai pus ceva in plus??? ), un OFF veritabil care merita incercat.
        Poze cu paleta (scuzati marginile regulat de neregulate, inca n-am mana pentru taiat fete ):

        Comentariu


        • Ieri am ridicat de la posta noua mea bijuterie "Made by Levi" ----Hefl91
          Finisajul este superb, se simte excelent in mana, abia astept sa il incerc la turneul Viva Sport Masters de sambata
          Revin cu impresii
          Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSC_0192.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	90,8 KB 
ID:	767849Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSC_0193.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	90,8 KB 
ID:	767850Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSC_0194.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	91,4 KB 
ID:	767851Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSC_0195.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	91,8 KB 
ID:	767852
          Lemn:Butterfly Liu Shiwen
          FH: Tenergy 05
          BH: Dignics 05

          Comentariu


          • Dl. Sabin Costea! -nu aveti loc in MP... va rog frumos sa stergeti din ele, multumesc! Levi!
            lemn:HML -carbon, hinoki
            fetze; Victas V>01 Limber
            si echipament Xiom

            Comentariu


            • As fi interesat de un lemn rapid, mai rigid si usor, cu maner FL cat mai rotund, se poate? Imi plac loviturile topspin FH si BH, mai in forta, de la 0.5-1m din spatele mesei. Merci anticipat.

              Comentariu


              • Da , se poate.. nr. meu de tel; 0747473108, Levi!
                lemn:HML -carbon, hinoki
                fetze; Victas V>01 Limber
                si echipament Xiom

                Comentariu


                • Si totusi s-a putut
                  Crezusem ca lemnele Levi din arsenalul meu sunt etaloane in ce priveste calitatea si iata ca dl. Levi mi-a intrecut din nou asteptarile.
                  Aveam un lemn in zona All pe FH si All- pe BH cu iarba ox, care facea bine aproape tot, fiind excelent pentru un joc de asteptare, bazat mult pe mingi plasate, underspin si topspinuri din apropierea mesei. Spun aproape pentru ca e greu de atacat cu iarba dar nu imposibil si efectul de catapulta al lemnului insuficient pentru a permite blocarea eficienta a atacurilor lungi in mare forta. Pentru joc all around cu iarba e poate cel mai bun pe care l-am avut vreodata.
                  Compozitia lui:
                  limba - nuc - plop (miez de 3.2 mm) - mahon - plop
                  FH--------------------------------------------BH
                  Al doilea e o capodopera pentru joc defensiv, dar nu permite aproape deloc atacul cu iarba OX cu peri moi. Cu peri tari nu mai am fete, dar m-as mira sa difere mult comportamentul. Lemnul incurca in primul rand datorita usurintei in plasarea mingii si a opririi mingii in zbor la loviturile cu iarba. De asemenea, exceleaza la blocuri si chop blocuri cu iarba. In combinatie cu Donic Baracuda (2 mm) si Giant Dragon Dragon's Talon OX le pune foarte mari probleme jucatorilor ce se bazeaza mult pe topspin si efecte. Acest lucru nu e valabil pentru cei ce dau drept in minge...
                  Compozitie:
                  limba - nuc - ayous (miez de 3.2 mm) - mahon - balsa (1 mm)
                  FH -----------------------------------------------------BH
                  Minunea mi-a combinat cele doua lumi. Pot ataca foarte usor cu Dragon's Talon, iar blocurile vor fi cu siguranta de vis cand voi gasi unghiul ideal. La primul test mi-au iesit cateva lovituri de manual. Acest lemn e potrivit pentru jucatori agresivi pe backhand, care folosesc iarba in principal pentru a ataca si a pune bloc. Controlul lemnului e fenomenal pe ambele parti. Unghiul de aruncare e mediu spre scazut pe Forehand, iar pe backhand mediu.
                  E de departe cel mai bun lemn pentru stilul meu de joc pe care l-am testat.
                  Compozitie:
                  Pin (0.8 mm) - Koto (0.6) - Pin (miez de 3 mm) - limba (0.6) - aniegre (0.6)
                  FH------------------------------------------------------------------BH
                  Felicitari maestrului Levi pentru aceasta CAPODOPERA!
                  DR. Levi All+; FH: Andro Impulse PowerSponge 2.0 mm; BH: Giant Dragon Dragon's Talon OX
                  Dr. Levi All; FH: Yasaka Razka Max; BH: TSP Curl-PH OX

                  Comentariu


                  • Aveti M.P.
                    Blade TESTE
                    Fh TENERGY
                    ​Bh IARBA UZATA

                    Comentariu


                    • Buna ziua! As dori un lemn off- dar sa aiba control mai mare ca un off -.
                      In genul la Primorac Off- dar mai mult control.
                      Manerul sa fie FL.
                      In vara mi-ati mai facut unul asemanator si sunt fff multumit de el.
                      Acest lemn vreau sa-l fac cadou unui prieten.
                      Adresa si date contact pe PM
                      Multumesc
                      13 Rules

                      Comentariu


                      • va salut
                        am citit cu placere postarile din acest topic si am cateva intrebari:
                        -sunt jucator de topspin iar in prezent dau cu un bty/koong linghui off cu carbon care e destul de agresiv dar cam inprecis si greu. as dori un lemn off, cu maner drept si rotund, cat de usor se poate si cu o lama mai elastica pentru a arunca mingea mai precis. ma puteti ajuta cu un lemn in acest sens si la ce bani?
                        -lemnele pe care le confectionati pot fi utilizate in competitii oficiale?sunt omologate?
                        stima

                        Comentariu


                        • Nu aveti si lemnul in varianta OFF+ ?!
                          Blade : DEF Butterfly Power Defence
                          FH : Nittaku - Hurricane
                          BH : Giant Dragon - Giant Long

                          Comentariu


                          • Postat în original de grizly1973 Vezi post
                            va salut
                            am citit cu placere postarile din acest topic si am cateva intrebari:
                            -sunt jucator de topspin iar in prezent dau cu un bty/koong linghui off cu carbon care e destul de agresiv dar cam inprecis si greu. as dori un lemn off, cu maner drept si rotund, cat de usor se poate si cu o lama mai elastica pentru a arunca mingea mai precis. ma puteti ajuta cu un lemn in acest sens si la ce bani?
                            -lemnele pe care le confectionati pot fi utilizate in competitii oficiale?sunt omologate?
                            stima
                            Da, lemnele se poate utiliza in competitii oficiale, la lemne nu se fac "omologari" -sunt niste cerinte pe care trtebuie respectate...da, pot sa fac un lemn dupa cerinta dvs.
                            - - - Actualizat - - -
                            -
                            Postat în original de zHa0 Vezi post
                            Nu aveti si lemnul in varianta OFF+ ?!
                            OFF+? all-wood, sau si cu material compozit (carbon), rigid sau un pic elastic?
                            lemn:HML -carbon, hinoki
                            fetze; Victas V>01 Limber
                            si echipament Xiom

                            Comentariu


                            • Am primit un lemn de la domnul Levi off cu 7 straturi fl 93g , configuratia fiind facuta dupa Nittaku Barwell Fleet.Fetele pe care le folosesc pe acest lemn sunt Nittaku Hammond Pro Beta si Nittaku Hurricane 3(Kyouhyou 3 JS).Dupa cam 7-8 de joc efectiv pot sa spun ca lemnul este intr-un cuvant excelent.Pe scurt lemnul se comporta bine la toate tipurile de lovituri, mai ales la preluare servicii scurte sau atack mingi scurte(care se pot).Ii multumesc inca o data domnului Levi pentru lemnul care mi l-a facut si pentru cei care doresc sa isi achizitioneze un lemn de la dansul le spun cu toata increderea sa o faca.

                              Comentariu


                              • Postat în original de grizly1973 Vezi post
                                va salut
                                am citit cu placere postarile din acest topic si am cateva intrebari:
                                -sunt jucator de topspin iar in prezent dau cu un bty/koong linghui off cu carbon care e destul de agresiv dar cam inprecis si greu. as dori un lemn off, cu maner drept si rotund, cat de usor se poate si cu o lama mai elastica pentru a arunca mingea mai precis. ma puteti ajuta cu un lemn in acest sens si la ce bani?
                                -lemnele pe care le confectionati pot fi utilizate in competitii oficiale?sunt omologate?
                                stima
                                Pentru lemne nu exista omologare ittf! Orice lemn care are cel putin 80% din structura material lemnos poate fi folosit in competitii oficiale
                                Levi SIC Gloria OFF, Fețe: FH Xiom VEGA X max black+BH Der materialspezialist Kamikaze OX red
                                Levi SIC Carbo Def, Fețe: FH Tibhar Evolution MX-D 2mm black+BH Tibhar Grass Dtecs OX red

                                Comentariu


                                • Ati inceput activitatea Dle Levi ?

                                  Comentariu


                                  • D-le Levi ,daca se poate as dori sa achizitionaz un lemn de la d-voastra:Lemn Levi Combi Special ,din postarea d-lui Laky.Daca se poate ma intereseaza si modalitatea de plata,timpul scurs pana la onorarea comenzii...
                                    BLADE:TMB ALC
                                    FH:TENERGY 05
                                    BH:RASZKA O7

                                    Comentariu


                                    • Am trimis mesaj privat! Multumesc!
                                      lemn:HML -carbon, hinoki
                                      fetze; Victas V>01 Limber
                                      si echipament Xiom

                                      Comentariu


                                      • ma intereseaza un lemn off+, greutate acceptabila, dimensiuni fata 156x165,maner drept rotund, 100x25, sa sara mai incet pe o fata dar cu mai mult spin, materialele cele mai bune adica de ultima generatie
                                        daca imi puteti comunica un pret aprox
                                        stima

                                        Comentariu


                                        • Am trimis MP! Multumesc!
                                          lemn:HML -carbon, hinoki
                                          fetze; Victas V>01 Limber
                                          si echipament Xiom

                                          Comentariu


                                          • inca astept lemnul,poate ajunge .."de ziua indragostitilor".Multumesc anticipat
                                            BLADE:TMB ALC
                                            FH:TENERGY 05
                                            BH:RASZKA O7

                                            Comentariu


                                            • D-le Levi sunt un iubitor al acestui sport si pot spune ca sunt si la inceput de drum in a practica acest joc.Joc de mai bine de 2 ani aproape zilnic 1-2 ore dar tin sa mentionez ca am jucat numai cu palete din comert la 25-65 lei lucru care m-a facut sa imi schimb parerea despre aceste palete a fost ieri 08 02 2014 cand am participat si eu la o competitie AMATUR si am vazut ce poate o paleta facuta si nu cumparata deagata.M-am hotarat, nu mai vreau asa ceva vreau ceva bun si facut de mana omului priceput.Recurg la priceperea si bunatate dumneavoastra si va rog sa imi face-ti si mie un lemn nu pot spune mai multe detali ca nu stiu dar va pot spune ca imi place sa joc mai bn pe rever la o distanta medie de masa cu lovituri puternice decat pe efect.Ce credeti dumneavoastra ca mi s-ar potrivi.Astept un raspuns de la dumneavostra. Cu stima Stefan

                                              Comentariu


                                              • As dori un lemn in 5 straturi OFF model HEFL89 ,maner FL adresa mea este LOC NASAUD jud.BISTRITA-NASAUD STR.IACOB MURESIANU BL 6,SC G,AP 1.Nume SPALLER TIBERIU tel,0745137204.multumesc !

                                                Comentariu


                                                • OK! -Multumesc!
                                                  lemn:HML -carbon, hinoki
                                                  fetze; Victas V>01 Limber
                                                  si echipament Xiom

                                                  Comentariu


                                                  • Seara buna d-l Levi. V-am trimis MP. Va multumesc.
                                                    Blade: Mizutani ZLC
                                                    FH Nittaku Fastarc G1
                                                    BH Xiom Sigma II Euro

                                                    Comentariu

                                                    Who has read this thread:
                                                    Procesare...
                                                    X